Тунис је устао против тираније, a када ће Србија?

oko 50 mrtvih, molotovljevi kokteli na policijske stanice, zatvorene skole.
i njihov tadic obeco 500 miliona trilijardi radnih mesta:

Witnesses said police fired tear gas as new protests erupted overnight in two other towns in the west of Tunisia, despite a vow by the president to create 300,000 jobs before the end of 2012.

hvala sto si preneo vest
 
Visoka nezaposlenost među omladinom, siromaštvo i rastući životni troškovi – kombinovani sa neverovatnim bogatstvom elite i korupcijom – doveli su do izliva gneva.

Ustanci tresu tlo pod nogama autoritarnih režima Tunisa i Alžira.

U Tunisu, protesti bukte već više od tri nedelje.

Visoka nezaposlenost među omladinom, siromaštvo i rastući životni troškovi – kombinovani sa neverovatnim bogatstvom elite i korupcijom – doveli su do izliva gneva.

Predsednik Ben Ali je izgubio dosta kredibiliteta. Demonstranti su spalili kancelarije vladajuće partije.

Odgovor njegove vlade bio je jeziv.

Policija je tokom vikenda ubila najmanje 14 demonstranata. U prethodnim nedeljama ubijeno je najmanje još dvoje, dok su dva demonstranta iz protesta sama sebi oduzela živote.

Ben Ali tvrdi da je policija otvorila vatru tek nakon što su hici upozorenja bili izignorisani.

Na hiljade ljudi ispunilo je ulice kako bi se suprotstavilo državnoj represiji.



Kanister

Ben Ali je uspostavio cenzuru interneta i nezavisnih medija.

Uprkos tome, video snimci koji se nalaze na internetu prikazuju policiju koja ispaljuje suzavac na gomilu mladih i sindikalaca. Jedan demonstrant podiže kanister na kom piše „Koristiti samo na životinjama i tokom rata“.

U Tali, gde je policija tokom vikenda ubila šestoro ljudi, vojna vozila patroliraju ulicama.

Policija je otvarala vatru i na sahranama onih koji su tokom nasilja poginuli.

Većina od 8,000 tunižanskih advokata u četvrtak je stupila u štrajk i priključila se protestima u gradovima širom zemlje, uključujući i glavni grad, Tunis, gde ih je policija napala.

Istog dana, u štrajk je ušla i većina škola u regionu Sidi Buzid, u kom su protesti i pokrenuti.

U međuvremenu, intenzivni protesti šire se Alžirom.

Omladina i sindikalci ulaze u sukobe sa policijskim jedinicama, gađaju ih vatrometima i benzinskim bombama i spaljuju automobile i automobilske gume na ulicama.

Do nereda je dovelo dramatično povećanje cena hrane, posebno šećera, brašna i mleka, koje je vlada sprovela.

Demonstranti uzvikuju „Hoćemo šećer“ i mašu veknama hleba, prateći primer nekih od tunižanskih demonstranata.

Alžir je zemlja bogata naftom, ali velika većina populacije od toga nema nikakve koristi.

Ljudi žive u siromaštvu, po karton-naseljima. Njihova jedina nada za slobodom i radom je emigriranje.

Jedan demonstrant je usnimljen kako govori: „Bunimo se jer ne verujemo vladi. Narednih deset godina biće iste kao i prethodnih deset. Naš izbor je da se preselimo u Evropu ili da idemo u zatvor. “

Do sada je objavljeno da je policija ubila pet demonstranata, dok je preko 1,000 uhapšeno.

Prvi koji je bio ubijen je Azedin Lebza, koji je imao samo 18 godina.

Vlade Tunisa i Alžira oslanjaju se na nedostatak demokratije i policijsku brutalnost.

Ben Ali je vlast preuzeo pučem, 1987. godine. U Alžiru vojska i dalje igra vodeću ulogu.

Oba ova režima su nemilosrdna – ali, konkurencija na vrhu i rastući pritisak odozdo sada dovode u pitanje njihovu vladavinu.
 
yebiga, oni bas i nemaju neku perspektivu, uvoze hranu, a svetske cene zitarica otisle do neba zahvaljujuci americkom izvozu inflacije u svet.

mi bi trebali da smo u boljoj situaciji, al se rezim postarao da odradi mamutski izvoz zitarica dajuci time zarvsan udarac srpskoj poljoprivredi i stocarstvu.
ako kod ovih tunizana postoji bes, kod nas bi trebao da se javi ubilacki nagon za nasiljem
 

Чим СНС дође на власт, организоваћемо овакве бакљаде и убијања на улицама у слободарском духу. :super:
По савету 3Нојавог и других другара.

Fight the power!... Fight the power!


sve u svemu, bili oni koje god religije, ljudi su koji ne dozvoljavaju da ih rezim zayebava u zdrav mozak, sto je kvalitet koji treba da se ceni
Тачно, важно је да се ми боримо. А то за шта се боримо, то је мање важно.

Fight the power!... Fight the power!


Stay black.
 

Чим СНС дође на власт, организоваћемо овакве бакљаде и убијања на улицама у слободарском духу. :super:
По савету 3Нојавог и других другара.

Fight the power!... Fight the power!



Тачно, важно је да се ми боримо. А то за шта се боримо, то је мање важно.

Fight the power!... Fight the power!


Stay black.

Од кад ти фураш ћирилицу? Пала катарза?
 

Чим СНС дође на власт, организоваћемо овакве бакљаде и убијања на улицама у слободарском духу. :super:
По савету 3Нојавог и других другара.

Fight the power!... Fight the power!



Тачно, важно је да се ми боримо. А то за шта се боримо, то је мање важно.

Fight the power!... Fight the power!


Stay black.

Fight the power?

Fight the poverty druskane
 
Гле како њихов Тадић по комуно шаблону, сваљује кривицу на "страни" фактор:
Он је оценио и да су за нереде одговорни „терористи плаћени из иностранства, који желе да нанесу штету интересима земље и манипулишу младима”.
, баш ме интересује на шта ће овај наш, домаћи да се вади кад буде стани-пани.На безалтернативу Еуропу, Америку....
 
Гле како њихов Тадић по комуно шаблону, сваљује кривицу на "страни" фактор: , баш ме интересује на шта ће овај наш, домаћи да се вади кад буде стани-пани.На безалтернативу Еуропу, Америку....

pa vec se vade svetskom ekonomskom krizom a ponekad i milosevicem.

p.s. dey si ti macko? nema te bre ko stranih investitora
si se lepo provela?
 

Back
Top