Quantcast

tumor marker za macu

K aja

Ističe se
Poruka
2.828
Ma kako da je čuvam kad je kao džak pun buva!
Pre nepunih pola sata sam skoro poginula zbog nje: Ispraćamo goste, a ona sela na sred puta i ne mrda. Kola idu - ona sedi li sedi. Ja vičem, teram je, ona ništa. Kola već na 3 metra od nje, a ja (luđa sam od mačke) izlećem na put, zgrabim je i pretrčim na drugu stranu!
Moj mužić viče da sam mogla da poginem, ja vičem na nju da je luda, a ona sva hepi - misli da se igramo... :mrgreen:

Valeria

Elita
Poruka
19.962
Ma kako da je čuvam kad je kao džak pun buva!
Pre nepunih pola sata sam skoro poginula zbog nje: Ispraćamo goste, a ona sela na sred puta i ne mrda. Kola idu - ona sedi li sedi. Ja vičem, teram je, ona ništa. Kola već na 3 metra od nje, a ja (luđa sam od mačke) izlećem na put, zgrabim je i pretrčim na drugu stranu!
Moj mužić viče da sam mogla da poginem, ja vičem na nju da je luda, a ona sva hepi - misli da se igramo... :mrgreen:
joj koji crnjak...to je najgore, kad se tako "igraju" u najkritičnijim situacijama :mrgreen:.

Valeria

Elita
Poruka
19.962
Sad iščitah celu temu.
Drago mi je da se gospođa Maja drži :), i drago mi je što ima nade (što rekoše Mimis i Srđan, Pronizon smiruje upalu, a sarkom - nije upala..)..
Isto bih podržala - da se ne uspavljuje dokle god ima nade. Jedan vet je imao običaj da kaže "u medicini 2+2 nisu uvek 4", i to je fakat tačno; treba se boriti, uspavljivanje podržavam samo kada se životinjica očito muči i ne postoje ama baš nikakve šanse za oporavak...

Tamara0909

Početnik
Poruka
1
Da li neko zna koje su normalne vrednosti tumor markera za macu?
U pitanju je donja vilica. Dvoumimo se između upale korena zuba i sarkoma, spolja je zub O.K. Na rentgenskom snimku se vidi zasenčenje ali nismo sigurni šta je u pitanju.
Vet se boji da vadi zub ako je u pitanju sarkom pa bih ja da se urade markeri da budemo sigurni. Ili postoji neki drugi način da se proveri?
Taj problem je počeo u novembru, tada je maca (to je ova gospođa Maja sa mog avatara) imala strahovite bolove i otečenu vilicu. Pila je Pronizon i super se oporavila, sve do sad, samo što više nikad ne žvaće na toj strani. Snimak napravljen tada i ovaj novi su skoro isti. Po tome bi lako mogao biti u pitanju zubić. S druge strane, maci je stradao glas, kad mjauče jedva se čuje, a rekli su mi da sarkom može lako da metastazira na grlo i ošteti glasne žice.
Dakle: ZUB ILI SARKOM?
Pozdrav,
Interesuje me da li mozete molim Vas da mi kazete ime ordinacije u Sloveniji?
Hitno mi treba ta informacija za kucu. Hvala unapred