Tuguju Zagreb i Sarajevo, u Hrvatskoj poruka na ćirilici za Balaševića

комшија

Stara legenda
Poruka
89.979
1613775340194.png




Tuguju Zagreb i Sarajevo, u Hrvatskoj poruka na ćirilici za Balaševića (FOTO)

Đorđe Balašević je ostavio dubok trag ne samo u Srbiji, već u celom regionu. Kakva je veličina bio, vidi se i po tome što se u mnogim krajevima nekadašnje Jugoslavije obožavaoci opraštaju od njega.

1613775470727.png


U centru Zagreba su se Đoletovi fanovi okuplili pevajući njegove pesme.


Ispred zapaljenih sveća neko je postavio transparent na kome ćirilicom piše: "Bećarac", sa jasnom aluzijom na "Stih na asfaltu", pesmi u kojoj se, između ostalog, kaže:

"Da mi je još jedared proći Ilicom, pa da bećarac našvrljam ćirilicom".

Obožavaoci lika i dela čuvenog kantautora su se okupili i u Sarajevu, na Skenderiji, gde pale sveće i gde su zapevali njegovu čuvenu pesmu "Kada odem"...


Takođe, i mediji u celom regionu se utrkuju ko će lepše da napiše o neprevaziđenom srpskom umetniku.

link


Балашевић је био највећи песник Војводине. Бескрајно талентован, био је далеко већи уметник од многих извиканих "рокера". И последња југословенска поп-икона. Зато данас и тугује Југославија.

 
Ovo mi je otac rekao večeras, a nisam verovala. Reče mi-da vidiš kako će braća Hrvati tugovati, oni su ga cenili i držali visoko!
Reče još i da su Đorđe Balašević i Arsen Dedić rame pod rame, onako... Arsen je malo žešći i teži format, ali to je to. Znak jednakosti.

Koliko vidim sve će ovo biti ogavna propaganda Hrvata

Em su nam poručili da je izadao naciju, pa prema tome oplakuje se "izdajnik"... rekoše da je to bilo i za račun publike

Tužni su oni koji sebe vide kao publiku - u osnovi mnogi i jesu na nivou publike , tj bez mozga

Šizofrenija i raspolućenost ispranih mozgova u rangu naricanja za Oliverom Dragojevićem
 
Poslednja izmena od moderatora:
Koliko vidim sve će ovo biti ogavna propaganda Hrvata

Em su nam poručili da je izadao naciju, pa prema tome oplakuje se "izdajnik"... rekoše da je to bilo i za račun publike

Tužni su oni koji sebe vide kao publiku - u osnovi mnogi i jesu na nivou publike , tj bez mozga

Šizofrenija i raspolućenost ispranih mozgova u rangu naricanja za Oliverom Dragojevićem
Ne znam šta mislite da postignete ovakvim izlivima rezigniranosti u trenutku kada nas je jedan izvanredni umetnik napustio, a pritom je bio za sve nas dušom a ne za ratove, razlike i razjedinjavanje do te mere da ovako danas jedni o drugima govorimo.
Ne želim da budem deo toga, ne želim da me zarobi mržnja, ne želim da se ikada više ponovi...
Ako bismo malo više cenili iskrenost, ako bi samo gram dobrote stiglo do nas, ako bismo gram dobrote slali nazad... bilo bi možda sve bolje.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Кулминација идиотизма је достигла врхунац када га је на неком каналу (РТС, јамачно) неко назвао нашим Бобом Диланом.

Stvarno jadno, kako god on sve ovo ne zaslužuje

Ovaj ciganluk ex yu devalvira sve
 
Kao da su Zagreb i Sarajevo nešto bitni... selendre i malograđanština poslednje vrste .. i onda je kao uspeh ako te tamo cene

Bože šta se sve neće servirati ljudima

Усташија плаЋе, јао како је то дирљиво.
 
Не знају Хрвати да овде чак и десничари мрзе своју културу и не користе српско писмо, већ њихову усташицу, као што је и Балашевић користио као и сваки музичар, певач, да ви се додворио susJedima.
Oвде се и књиге штампају на усташици,

Ovo mi je otac rekao večeras, a nisam verovala. Reče mi-da vidiš kako će braća Hrvati tugovati, oni su ga cenili i držali visoko!
Reče još i da su Đorđe Balašević i Arsen Dedić rame pod rame, onako... Arsen je malo žešći i teži format, ali to je to. Znak jednakosti.
Балашевић је требао да буде песник, јер имао је дара за писање стихова, али као музичар односно певач је тежак смарач и не може да се мери са рецимо Оливером Драгојевићем, а да не спомињем тек Дина Дворника.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne znam šta mislite da postignete ovakvim izlivima rezigniranosti u trenutku kada nas je jedan izvanredni umetnik napustio, a pritom je bio za sve nas dušom a ne za ratove, razlike i razjedinjavanje do te mere da ovako danas jedni o drugima govorimo.
Ne želim da budem deo toga, ne želim da me zarobi mržnja, ne želim da se ikada više ponovi...
Ako bismo malo više cenili iskrenost, ako bi samo gram dobrote stiglo do nas, ako bismo gram dobrote slali nazad... bilo bi možda sve bolje.

Upravo to što on kao neko ko je pisao dobre stihove i bio zabavljač sveden je na nivo agit -propa .

I mrtvog ga korste kao što su ga koristili živog (što je bio njegov izbor),
 
Kao da su Zagreb i Sarajevo nešto bitni...
Meni jesu.
Bitan mi je moj komšija, brat, ne želim im ništa gore od onoga što želim sebi.
Upravo to što on kao neko ko je pisao dobre stihove i bio zabavljač sveden je na nivo agit -propa .

I mrtvog ga korste kao što su ga koristili živog (što je bio njegov izbor),
Niste u pravu, Balašević je ime koje će ostati da pliva iznad nacija koje su predviđene da budu zajedno u dobru i zlu ali je nešto nam uzdrmalo kavez. U redu, mrzite aktivno... ali verujte da vaša aktivna mržnja može samo vama lično doneti zlo i obustavite je odmah za svoje dobro!
 
Meni jesu.
Bitan mi je moj komšija, brat, ne želim im ništa gore od onoga što želim sebi.

Niste u pravu, Balašević je ime koje će ostati da pliva iznad nacija koje su predviđene da budu zajedno u dobru i zlu ali je nešto nam uzdrmalo kavez. U redu, mrzite aktivno... ali verujte da vaša aktivna mržnja može samo vama lično doneti zlo i obustavite je odmah za svoje dobro!

Aufff kakav traktat

I odmah kad se kaže istina nastane floskula o mržnji

Nema mržnje ima samo gađenja nad licemerjem i preterane reakcije jedne nesuvisle zombirane grupe koja sebe i svoj identitet svodi na "publiku" pasivnog primaoca tuđih ideja ... da ne kažem običnog blejača

Besmisleno je smrt jednog čoveka koristiti za bljutavu propagandu .
 
Nema mržnje ima samo gađenja nad licemerjem i preterane reakcije jedne nesuvisle zombirane grupe koja sebe i svoj identitet svodi na "publiku" pasivnog primaoca tuđih ideja ... da ne kažem običnog blejača

Besmisleno je smrt jednog čoveka koristiti za bljutavu propagandu .
Vi sigurno ne možete da budete sličnog godišta kao Đole i kao takvi ne možete ni da shvatite kako to Hrvatska i Bosna uvažavaju nekog umetnika bezrezervno i iskreno bez obzira na nacionalnu pripadnost.
 
Vi sigurno ne možete da budete sličnog godišta kao Đole i kao takvi ne možete ni da shvatite kako to Hrvatska i Bosna uvažavaju nekog umetnika bezrezervno i iskreno bez obzira na nacionalnu pripadnost.

Да ли си ти пала с дуда или шта? Они га воле јер је срао по Србији а не зато што су луди за отужним равничарским баљезгаријама.
 
U čemu je problem? Zašto je teško poverovati da je Đorđe Balašević cenjen u Hrvatskoj i Bosni, a ujedno otišao dostojanstveno i u Srbiji?

A šta su to hrvatska i bosna pa da se vrednost nekoga meri da li je cenjen tamo?

Dve potpuno veštačke tvorevine bez ikakve vrednosti i kulture ... bosanski muslimani još nešto i imaju kao nastavljačiotomanske prisutnosti ovde , a hrvati ništa, sem kopija tuđih

Što se tiče Srbije .. na vreme je zastao ..
 
Информер оне сподобе са изгужваним зубима га је некада провлачио кроз блато и називао разним именима, а сада сисица само што не заплаче...

NAJTUŽNIJA SLIKA IZ NOVOG SADA! Cveće i sveće za poslednji oproštaj od Đorđa Balaševića! /FOTO/
https://informer.rs/sudbine/vesti/587428/djordje-balasevic-kuca-cvece
 
Информер оне сподобе са изгужваним зубима га је некада провлачио кроз блато и називао разним именима, а сада сисица само што не заплаче...

NAJTUŽNIJA SLIKA IZ NOVOG SADA! Cveće i sveće za poslednji oproštaj od Đorđa Balaševića! /FOTO/
https://informer.rs/sudbine/vesti/587428/djordje-balasevic-kuca-cvece
Tako je sa Informerom bilo na više primera.
 

Back
Top