KianyRiws
Ističe se
- Poruka
- 2.747
ZAGREB - Franjo Tuđman je strastveno želeo da u Hrvatskoj bude što manje Srba, i to je na razne načine pokušavao, rekao je hrvatski pisac i novinar Slavko Goldštajn za današnji riječki "Novi list".Goldštajn, kako kaže, iz ličnog poznanstva sa bivšim hrvatskim predsednikom, može zamisliti da je Tuđman, kada se 1995. godine odlučivalo o akciji Oluja, bio jako zadovoljan činjenicom da mnogi Srbi već odlaze.
"Tuđman nije imao čvrsti plan, ali je pokušavao nešto da dogovori s Miloševićem, a puno više potpisujući s Dobricom Ćosićem, kao predsednikom Republike Srbije, međudržavni sporazum o humanom preseljenju'', rekao je Goldštajn dodajući da je humano preseljenje čak i počelo.
''Iz požeške kotline jedna je grupa otišla u Srbiju, jedna grupa iz Vojvodine došla je u Hrvatsku, i Tuđman je bio srećan da se to tako rešava, ali se ubrzo pokazalo da je neostvarivo i da nije humano, već nehumano", naveo je Goldštajn. ceo tekst na http://www.blic.rs/Vesti/Politika/251279/Novinar-Tudjman-je-strasno-zeleo-manje-Srba-u-Hrvatskoj
Sve ono sto je velika vecina nas znala,a naravno nije mogla nista da uradi,danas pomalo izlazi na povrsinu javno,cak i HR u kojoj smo najmanje rado vidjeni.Da li ce politicko rukovodstvo Srbije pokrenuti malo kurs prema HR imajucu u vidu da Krajisnici zive ovde bez icega,da im je oduzete imovina najverovatnije zauvek i da je to tamo procenjeno na ~30 milijardi eura(naravno pre rusenja)???Ono sto je najtragicnije u celom priznanju Goldstajna jeste cinjenica da su se Tudjman i Milosevic izgleda svo vreme rata dogovarali,pa se postavlja pitanje,,Da li je Krajina zrtvovana namerno?",pa ako jeste onda se namece i odgovor da nije samo Tudjman kriv ,vec i Milosevic,koji je katastrofalno lose vodio svoj narod,a nije zeleo da ode sa vlasti.
"Tuđman nije imao čvrsti plan, ali je pokušavao nešto da dogovori s Miloševićem, a puno više potpisujući s Dobricom Ćosićem, kao predsednikom Republike Srbije, međudržavni sporazum o humanom preseljenju'', rekao je Goldštajn dodajući da je humano preseljenje čak i počelo.
''Iz požeške kotline jedna je grupa otišla u Srbiju, jedna grupa iz Vojvodine došla je u Hrvatsku, i Tuđman je bio srećan da se to tako rešava, ali se ubrzo pokazalo da je neostvarivo i da nije humano, već nehumano", naveo je Goldštajn. ceo tekst na http://www.blic.rs/Vesti/Politika/251279/Novinar-Tudjman-je-strasno-zeleo-manje-Srba-u-Hrvatskoj
Sve ono sto je velika vecina nas znala,a naravno nije mogla nista da uradi,danas pomalo izlazi na povrsinu javno,cak i HR u kojoj smo najmanje rado vidjeni.Da li ce politicko rukovodstvo Srbije pokrenuti malo kurs prema HR imajucu u vidu da Krajisnici zive ovde bez icega,da im je oduzete imovina najverovatnije zauvek i da je to tamo procenjeno na ~30 milijardi eura(naravno pre rusenja)???Ono sto je najtragicnije u celom priznanju Goldstajna jeste cinjenica da su se Tudjman i Milosevic izgleda svo vreme rata dogovarali,pa se postavlja pitanje,,Da li je Krajina zrtvovana namerno?",pa ako jeste onda se namece i odgovor da nije samo Tudjman kriv ,vec i Milosevic,koji je katastrofalno lose vodio svoj narod,a nije zeleo da ode sa vlasti.
dokazili- đaba sve kao nema u glavi dovoljno
