,, Tuđi hleba jedeš"

Kada te roditelji izdržavaju jedeš njihov hleba. Kada kreneš da radiš kod nekog poslodavca, odnosno kod nekog gazde, jedeš njegov hleba ili te on hlebom hrani kako se to kod nas kaže ovde u Srbiji. Kada čovek počne da jede svoj hleba a da nije gazda, samostalni poljoprivrednik ili da nije zaposlen u državnoj upravi ili u državnoj bolnici?
Ne jedeš tuđi lebac kod poslodavca već ti njemu zarađuješ za lebac a i svoj zarađuješ.
Jedeš svoj lebac kada počneš da zarađuješ, nebitno gde radiš - kod privatnika ili u svojoj firmi.

Kada te roditelji izdržavaju jedeš njihov hleba. Kada kreneš da radiš kod nekog poslodavca, odnosno kod nekog gazde, jedeš njegov hleba ili te on hlebom hrani kako se to kod nas kaže ovde u Srbiji. Kada čovek počne da jede svoj hleba a da nije gazda, samostalni poljoprivrednik ili da nije zaposlen u državnoj upravi ili u državnoj bolnici?
Gayda te ne hrani,jer ti kod njega radis i on te placa.Znaci zaradom hranis samog sebe.

Od takvog "šefa" bežati glavom bez obzira, to je moj savet svakome ko je u mogućnosti da to učini.
Problem je što naši ljudi previše cene novac pa tako i gazdi daju preveliku vrednost a time i moć dok sebe i svoj rad ne cene. Kad bi promenili malo taj majndset i odbrusili seljačini na vreme ovi ne bi imali koga da hebu u mozak. Nije sve do moći poslodavca ima nešto i u ropskom mentalitetu radnika.

To samo ako si u robovlasničkim odnosima sa gazdom.

Čim počneš da radiš, jedeš svoj pošteno zarađeni hleb. Gazda te ne plaća jer te voli, već zato što mu donosiš lovu od koje i on posle jede svoj hleb.
ti da ćutiš!

jedeš američki leba

4$ 27c

1701095145073.png

To samo ako si u robovlasničkim odnosima sa gazdom.

Čim počneš da radiš, jedeš svoj pošteno zarađeni hleb. Gazda te ne plaća jer te voli, već zato što mu donosiš lovu od koje i on posle jede svoj hleb.
У капитализму нема “поштено зарађеног”, то би морао да знаш:

Плаћају те (или не плаћају) управо онолико колико их тржиште на то принуди, тј уколико се монополи системски сузбијају…

sto je svojevremeno jedan gazda rerkao.."ja najvise volim kad dam vise para i bonuse jer to znaci da sam i ja vise zaradio"

poenta je da radis tamo gde postuju tvoj rad ali za to treba i da znas svoj posao.
„Какви су ово данас радници” је само знак да је бизМисменима стигло на наплату „таквих као ти могу да нађем 20 за сат времена”.

Back