,, Tuđi hleba jedeš"

Meliot

Elita
Poruka
15.377
Kada te roditelji izdržavaju jedeš njihov hleba. Kada kreneš da radiš kod nekog poslodavca, odnosno kod nekog gazde, jedeš njegov hleba ili te on hlebom hrani kako se to kod nas kaže ovde u Srbiji. Kada čovek počne da jede svoj hleba a da nije gazda, samostalni poljoprivrednik ili da nije zaposlen u državnoj upravi ili u državnoj bolnici?

Kada kreneš da radiš kod nekog poslodavca, odnosno kod nekog gazde, jedeš njegov hleba ili te on hlebom hrani kako se to kod nas kaže ovde u Srbiji.
To samo ako si u robovlasničkim odnosima sa gazdom.

Čim počneš da radiš, jedeš svoj pošteno zarađeni hleb. Gazda te ne plaća jer te voli, već zato što mu donosiš lovu od koje i on posle jede svoj hleb.

To samo ako si u robovlasničkim odnosima sa gazdom.

Čim počneš da radiš, jedeš svoj pošteno zarađeni hleb. Gazda te ne plaća jer te voli, već zato što mu donosiš lovu od koje i on posle jede svoj hleb.
Meni je kada sam radio jedan bivši profesor rekao da nas poslodavac hlebom hrani koji je takođe profesor na fakultetu. Pa ti sad vidi kakvi su primitivci srpski poslodavci. Sve gazde su bili ili teške psihopate ili teški primitivci ili i jedno i drugo.

Meni je kada sam radio jedan bivši profesor rekao da nas poslodavac hlebom hrani koji je takođe profesor na fakultetu. Pa ti sad vidi kakvi su primitivci srpski poslodavci. Sve gazde su bili ili teške psihopate ili teški primitivci ili i jedno i drugo.
Gazda te ne hrani hlebom, vec dobijes otkaz, kada ne moze vise da zaradjuje na tebi.

Meni je kada sam radio jedan bivši profesor rekao da nas poslodavac hlebom hrani koji je takođe profesor na fakultetu. Pa ti sad vidi kakvi su primitivci srpski poslodavci.
Pa može on da priča šta hoće... i da lupa do mile volje.

Vlasnik biznisa ne može zaraditi pare ako nema radnike... znači u pitanju je obostrana korist.

Kada te roditelji izdržavaju jedeš njihov hleba. Kada kreneš da radiš kod nekog poslodavca, odnosno kod nekog gazde, jedeš njegov hleba ili te on hlebom hrani kako se to kod nas kaže ovde u Srbiji. Kada čovek počne da jede svoj hleba a da nije gazda, samostalni poljoprivrednik ili da nije zaposlen u državnoj upravi ili u državnoj bolnici?
Čuj poslodavac te hlebom hrani. :mrgreen: Ti taj hleb zaradiš za 5 osoba. Roditelj te izdržava to je ok.
Ali poslodavac ako nema koristi od tebe, daće ti otkaz.
Kakvo hranjenje hlebom kad je sve kapital i kako da uvećam kapital na osnovu da
ne platim radnika kako treba?

Po naslovu teme ispada da treba da smo zahvalni za svaki usrani posao
jer nas on hrani.Mislim stvarno.
Gazda je posrednik izmedju kupca/klijenta i radnika koji zavrsavaju posao. Da roboti mogu da zavrse posao, ne bi nikog ni zaposlio...
Dakle cena koju naplacuje je maksimalna, a plata radnika minimalna, gazda zaradjuje na toj razlici. To je prosta racunica...

Prodaješ svoj rad poslodavcu za platu.
Ako ti se ne sviđa poslodavac promeniš poslodavca.
Čim se zaposliš jedeš svoj lebac.

Vlasnik biznisa ne može zaraditi pare ako nema radnike... znači u pitanju je obostrana korist.
sto je svojevremeno jedan gazda rerkao.."ja najvise volim kad dam vise para i bonuse jer to znaci da sam i ja vise zaradio"

poenta je da radis tamo gde postuju tvoj rad ali za to treba i da znas svoj posao.

Back