Tudja i nega - Kako...

1208Letoo

Ističe se
Poruka
2.016
Mi smo dobijali za tatu preko njegovog racna od penzije.Nesecam se da li je bilo u isto vreme kad i penzija.
Zdravo, Dali neko zna kako naplacuju Tudju i negu? Dali treba da se daje neka kartica iz banke ili ne, Ako zna neko nek mi obijasni molim vas, Hvala u napred.
Zdravo, Dali neko zna kako naplacuju Tudju i negu? Dali treba da se daje neka kartica iz banke ili ne, Ako zna neko nek mi obijasni molim vas, Hvala u napred.

Ona Marge

Poznat
Poruka
9.435
? izgleda da ne razumes pitanje koje sam postavio.
Pa ti postavi pitanje da ga svi razumemo.
Ako neko želi da ti pomogne odgovorom, pomozi i ti njemu da te razume.
"Tuđa i nega" kako si ti napisao je termin koji ne postoji pa smo svi mislili da si pitao za "dodatak za tuđu negu i pomoć" koja se isplaćuje preko socijalnog i penzionog osiguranja. I da te zanima na koji način se isplaćuje kada dobiješ pravo na nju.

zeljko _mitrovic

Početnik
Poruka
8
Pa ti postavi pitanje da ga svi razumemo.
Ako neko želi da ti pomogne odgovorom, pomozi i ti njemu da te razume.
"Tuđa i nega" kako si ti napisao je termin koji ne postoji pa smo svi mislili da si pitao za "dodatak za tuđu negu i pomoć" koja se isplaćuje preko socijalnog i penzionog osiguranja. I da te zanima na koji način se isplaćuje kada dobiješ pravo na nju.
Pa to sam vas pitako 😃 preko cega se naplacuje? preko racuna? Ja imam 24 godina i na dijalizi sam podneo sam zahtev za tudju i negu pre 4 meseci isao sam na kontroli i rekli su mi da imam ostecenje 100 posto i da ce mi stici resenje za nekih 3 nedelje.

Ona Marge

Poznat
Poruka
9.435
Znači, pitanje je kako će ti isplatiti iznos koji je socijalno odredilo da primaš na osnovu tuđe nege i pomoći i invalidnosti. Odeš u poštu i sa ličnom kartom na šalteru pitaš da li je stigla isplata na tvoje ime.
Ali to sve tek nakon toga što ti stigne rešenje. U rešenju bi trebalo da piše na koji način će biti isplaćena naknada.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.