Maltretirati verbalno policajca,
navoditi ga da odbije naređenje i pređe u bandu
je zaista uvredljivo.
Ti ga ustvari navodiš da "zabrlja",
a to je za pravog čoveka ejbanje sopstvene keve,
tj. jedenje sopstvenih go va na.
Kod prljavih nacija sve može,
ništa nije sveto.
Srbija se gura u društvo izlomljenih ljudi.
Nategnuta tvrdnja, no hajde da je raščlanimo.
Bez obzira što Vi neke članove našeg društva
očigledno smatraš "bandom" (Vaše pravo),
Vi u startu pravite mentalnu projekciju
da taj, "pripadnik bande" navodi policajca
da pređe u tu istu bandu.
Pri tome, smatrate da je svako obraćanje policajcu,
"verbalno maltretiranje", za šta bi Vas svaki sudija
samo blagonaklono pogledao
i žvrljnuo na papirče preporuku
za pregled kod psihijatra.
Šta više, osporavate nečiju težnju,
nečiji poriv da se bori za svoju zemlju,
za šta prilično lako, pravnim putem,
možemo doći kontraoptužnice,
za
veleizdaju.
Gospodine Uglješa Mrdić,
najiskrenije Vam savetujem da date još neki ispit
i završite tu višu pravnu školu, pa
se onda vratite na ovaj forum
da nas obaspete novostečenim znanjem.
A za tu priliku, ko zna, možda,
i bacimo nešto na roštilj.