Trudnoca u natalnoj karti

Да, ти аспекти могу да буду прилично незгодни. Ни конјункција ние наивна.

Konjukcija je najnepovoljnija, pa onda kvadrat, pa opozicija.
Mada ni trigon nije klasicno dobar aspekt, jer su dve planete koje su prirodni neprijatelji u pitanju. Trigon dve planete koje su neprijatelji je vise neka saradnja po sluzbenoj duznosti, ali nema neke satisfakcije ni na jednoj strani.
 
Конјункција је најинтензивнија, не и најнеповољнија. Она има природу Меркура, тако да може да буде и добра и лоша. Квадрат и опозиција с друге стране имају природу Марса и Сатурна, па су природно неповољнији. Али у светлу догађаја и његовог интензитета свакако слабији од конјункције. Зато у хорарним тумачењима важи правило да аспект не може да омете конјункцију, али конјункција може да омете аспект.
Када је реч о конјункцији Марса и Месеца ево шта каже Фирмик: "Ако су Марс и Месец у конјункцији, то ће указати на оне који су импулсивни и којима успех често дође у свим стварима, нарочито ако су постављени на било ком углу хороскопа.". За квадрат Марса и Месеца је баш негативно тумачење, без обзира ко кога надјачава.
 
Kako se može videti broj dece i pol u natalu?
Пуно правила има у вези с тим, тако да не може да се сумира у пар реченица, али рецимо, када се одреде сигнификатори деце гледа се да ли су у двоструким знаковима, каква је међусобна повезаност сигнификатора итд. Има и нека тачка броја деце, али је нисам користио тако да не знам да ли функционише. Пол се одређује тако што се узме у обзир пол планете, пол знака, фаза планете (оријентална или окцидентална) и квадрант у ком се налази (мушка или женска четврт).

Da. Koji je najgori aspekt za operacije inače i za carski rez ?

Рекао бих опозиција. Иначе опозиције сматрам некако најдеструктивнијим и најмучнијим, јер чак ни уз рецепцију нема неког нарочитог олакшања. У фазону, ако не урадиш кајаћеш се, ако урадиш кајаћеш се :vudu:
 
Конјункција је најинтензивнија, не и најнеповољнија. Она има природу Меркура, тако да може да буде и добра и лоша. Квадрат и опозиција с друге стране имају природу Марса и Сатурна, па су природно неповољнији. Али у светлу догађаја и његовог интензитета свакако слабији од конјункције. Зато у хорарним тумачењима важи правило да аспект не може да омете конјункцију, али конјункција може да омете аспект.
Када је реч о конјункцији Марса и Месеца ево шта каже Фирмик: "Ако су Марс и Месец у конјункцији, то ће указати на оне који су импулсивни и којима успех често дође у свим стварима, нарочито ако су постављени на било ком углу хороскопа.". За квадрат Марса и Месеца је баш негативно тумачење, без обзира ко кога надјачава.

Merkur je dualna planeta, zato bi pripao aspektu konjukcije, ako je sa dobrom planetom u aspektu povoljna je konjukcija, sa nepovoljnom je nepovoljna.
Mesec je tu negde slican Merkuru, jer je pod uplivom te planete, kod konjukcije mu ta planeta sedi nad glavom, bespomocan je :D i u dobrom i u losem smislu u zavisnosti od toga koja je u pitanju.
Opoziciju aktiviraju drugi ljudi najcesce.
A i najtezi je aspekt, kao sto si rekao, nikad na zelenu granu sa opozicijom.
Konjukcije Meseca sa malefikom su uvek teze od ostalih aspekata.


Sto se tice trudnoce, ja tu opet gledam celu kartu, karta sa dosta vode imace veci potencijal, bez obzira na peto polje.
 
Заборавио сам додам горе, не мислим да је конјункција Месеца и Марса супер ствар као што Фирмик пише, напротив. Итекако може да буде шкодљива. Али није увек шкодљива, за разлику од природно несрећних аспеката. Конјункција може и у позитивном смислу да се тумачи уколико су планете у добром стању, што није баш случај са квадратом или опозицијом јер ти аспекти природно подстичу неку проблематику. На страну што та проблематика може да некад да буде врло стимулишућа за особу да нешто предузима.
Нпр. конјункција Месеца и Марса ако је Месец растући је ок, јер су партнери по секти и Месец топао па су и сродне природе.

Лили је баш негде наводио да су најгоре и најјаче афликције СУ 0 МА и МО 0 СА, као и СУ 180 СА и МО 180 МА. Тако да, рецимо, и он сматра да је шкодљивија опозиција Месеца и Марса него њихова конјункција.
 
Пуно правила има у вези с тим, тако да не може да се сумира у пар реченица, али рецимо, када се одреде сигнификатори деце гледа се да ли су у двоструким знаковима, каква је међусобна повезаност сигнификатора итд. Има и нека тачка броја деце, али је нисам користио тако да не знам да ли функционише. Пол се одређује тако што се узме у обзир пол планете, пол знака, фаза планете (оријентална или окцидентална) и квадрант у ком се налази (мушка или женска четврт).



Рекао бих опозиција. Иначе опозиције сматрам некако најдеструктивнијим и најмучнијим, јер чак ни уз рецепцију нема неког нарочитог олакшања. У фазону, ако не урадиш кајаћеш се, ако урадиш кајаћеш се :vudu:
Hvala puno na odgovoru ....Meni je 5.kuća u Jarcu ,vladar Saturn u Vodoliji u 6.kući pa sam čula da je otežavajuća okolnost u natalu zbog Saturna koji je u 6 kući bolesti 🙄🙄🙄imala sam Do sad jedan gubitak trudnoće...
 
Hvala puno na odgovoru ....Meni je 5.kuća u Jarcu ,vladar Saturn u Vodoliji u 6.kući pa sam čula da je otežavajuća okolnost u natalu zbog Saturna koji je u 6 kući bolesti 🙄🙄🙄imala sam Do sad jedan gubitak trudnoće...

Срећом па се не пита само 5. кућа за питања деце, него и 11. кућа и углови.
Да, показатељи ти јесу проблематични: тачка деце и њен владар Сатурн су у 6. кући, а имаш и Венеру са Јужним чвором и у квадрату са Марсом, при чему је Марс владар 8. куће и такође може да укаже на проблеме са зачећем или трудноћом. Узрок би могли да буду хормони, требала би да прегледаш штитну жлезду, и раније некад си могла да имаш неку јаку упалу у пределу доњег стомака.
Добар знак је што је Месец владар 11. куће у апликационом тригону ка Јупитеру, па се можеш надати деци сад око повратка Сатурна.
 
Срећом па се не пита само 5. кућа за питања деце, него и 11. кућа и углови.
Да, показатељи ти јесу проблематични: тачка деце и њен владар Сатурн су у 6. кући, а имаш и Венеру са Јужним чвором и у квадрату са Марсом, при чему је Марс владар 8. куће и такође може да укаже на проблеме са зачећем или трудноћом. Узрок би могли да буду хормони, требала би да прегледаш штитну жлезду, и раније некад си могла да имаш неку јаку упалу у пределу доњег стомака.
Добар знак је што је Месец владар 11. куће у апликационом тригону ка Јупитеру, па се можеш надати деци сад око повратка Сатурна.
Mnogo Vam hvala što izdvajate svoje vreme ovako opširno da mi odgovorite,zaista sam veoma zahvalna.Pre par meseci mi je isto jedna divna devojka sa foruma,takodje rekla da ove godine mogu očekivati ponovo trudnoću, zbog Jupitera u Jarcu u kom je moje 5.polje,i povratku Sa ,tako da ostaje mi samo eto da ne gubim nadu :) Hvala Vam još jednom mnogo mi znače Vaši odgovori.
 
Царски РЕЗ не би могао да има везе са Нептуном, то је типично Марс - сечење, операција, резање.

Ne Mars nego Saturn jer gledaš ožiljak prvo i osnovno. Govorimo o teškom porođaju, za šta je de facto zadužen Saturn. Mars je samo tokom hirurške intervencije, i gleda se u proseku do dva meseca pre datuma za bebca. Tranzit Marsa je potencijalni Hirurg u znaku, šta znam, Škorpije... Drugim rečima, Amrs je u ulozi funkcije, dok je Saturn vladar. Odnos Saturna i Meseca naglašava koliko je uspešna trudnoća, a bonuse dobijaju plodni znaci tipa Rak, Bik, pa čak i (začuđujuće) Vaga
 
Прво и основно, Сатурн нема везе са ожиљцима који су последица некаквог сечења. То су основе астрологије, и то је једна од првих ствари које сам својевремено научио у модерној астрологији на којој инсистираш. Марс сече и производи отворене ране праћене крварењем, указује на царске резове и абортусе, а Сатурн указује на повреде затвореног типа, унутрашња крварења, подливе, едеме и побачаје.
Апсолутно не желим да дискутујем у вези с овим - ово су буквално основе астрологије. Ко ово не зна, књигу у шаке па онда да расправља.
 
Прво и основно, Сатурн нема везе са ожиљцима који су последица некаквог сечења. То су основе астрологије, и то је једна од првих ствари које сам својевремено научио у модерној астрологији на којој инсистираш. Марс сече и производи отворене ране праћене крварењем, указује на царске резове и абортусе, а Сатурн указује на повреде затвореног типа, унутрашња крварења, подливе, едеме и побачаје.
Апсолутно не желим да дискутујем у вези с овим - ово су буквално основе астрологије. Ко ово не зна, књигу у шаке па онда да расправља.

Još jedan u nizu likova koji pate zbog moderne astrologije, avaj.

Osnove astrologije, a kaže da Saturn nije ožiljak. :lol: Nego je bela rada verovatno. :lol:

Šta je to ožiljak? Ako je rez Mars, što je normalno i logično, šta nastaje nakon reza? Gde je Mars egzaltiran? Da li duže traje Rez ili Ožiljak? Da li ožiljci nastaju nakon bitke?
A ti kad to odrediš se javi.

Za trudnoće je mnogo bitniji Saturn i u praktičnim primerima, za koje sam siguran da ne radiš, se ne posmatra Mars prilikom rađanja deteta osim ako to nije baš signifikovano.

A, da ne zaboravim, moderna astrologija je odavno prevazišla tradicionalnu i to samo smeta ljudima koji su šarlatani. :lol:
 
Samo nam fale čarobne kugle još :lol: da ih razbijemo sebi o glavu

Da, Merkur vlada živcima. Deficit vitamina K je često zbog Saturna, te je potrebno imati više unosa magnezijuma i klopati zelenilo.

Merkurovski tip, a pogotovo Asc Devica i generalno Sunce ili Mesec u Devici je, izuzetno podležan živčanim problemima i ne sme se puno ni nervirati, a ni dolaziti u situacije u kojim mora da puno razmišlja.

Nije toliko intezivan po pitanju pritiska poput izraženog Marsa, ali se može nervirati oko sitnica i za sitnice, što povećava stres i samim tim donosi depresiju koja je najprominentnija kroz odnos Merkur Saturn.
 
Osnove astrologije, a kaže da Saturn nije ožiljak. :lol: Nego je bela rada verovatno. :lol:

Није бела рада, него фикус :mrgreen: Ствар је у томе што ти описујеш последицу а не узрок. Мораш прво нешто да засечеш (Марс), огребеш (Марс), опечеш (Марс), покидаш (Марс) да би ту настао ожиљак. Не настаје ожиљак пре, него после нечега, мада, код тебе је изгледа све могуће. Код тебе се најпре неком милошћу божијом трудници појави ожиљак, а онда миропомазани хирурзи засецају по том ожиљку певајући оде Сатурну.
Зато не може бити важнији ожиљак након операције од саме операције, али теби то очигледно није јасно.
Узгред, немам ја проблема са модерном астрологијом и другачијим виђењима, није ово основна школа. Проблем је што ти и теби слични "иноватори" неке ствари покушавате да представите као основе модерне астрологије, а које уопште немају везе са њом.

Прочитај Дупора ког другима препоручујеш ;) Од мене на овој теми - толико.

дупор.jpg
 

Back
Top