Trudnoca i plodnost u horoskopu

Olivera Katarina

Zainteresovan član
Poruka
174
Dobro, ja sam moderan astrolog *pri cemu doduse nisam iskljuciva, sklona sam proveravanju cinjenica, posebno sa ljudima kojima sam ikad nesto radila, onog trenutka kada mi se nebitno posle kog vremena jave....Da mi kazu e bilo tako ili nije....NO, na srecu, mirna meni savest...I dalje! :mrgreen: I nadam se da ce ostati.....:cmok2:


Evo ga jedan primer. Od jedne drugarice. Posto je ona osetljiva jako, trudila sam se da maksimalno izbegnem jedan odgovor koji se sam od sebe nametao.I koji ona intuitivno i oseca i pola toga jeste zaista ovako kako je..... Iz tih razloga sam predstavila sematski analizu. Koju sam u jednom trenutku samo presekla jer sam vec bila pocela da se nerviram.....:sad2: jer je tr-Mesec u Škorpiji bio kada sam radila, tako da je padao na moj Pluton i Lilit i aktivirao moje jake okultne natalne kanalice :eek:........tako da mi je dan ubilo se dobar za prognoziranje...a nažalost vidimo da ovde imamo jako težak horoskop...a sabisjki simbol za 15*SCO za mesec tada je davao sliku dece koja se igraju u pesku na dalekoj obali........:(

Inace, ja sam se njoj obracala tokom pisanja, sad sam malo korigovala to al posto nemam too much free time...ne zamerite ako negde ima i dalje tog obracanja...





Prvo što treba da uradimo jeste da napravimo dobar spisak činjenica koje nam se nude iz natalne....

Ceres i Mesece su nam presudni. Onda Jupiter, Venera i Merkur...pri čemu nam treba dobar položaj Saturna i Marsa i Plutona koji nam mogu praviti čudesa a i svega ostalog....Prvo ćemo početi od njih...onda sve ode svojim tokom i ako pažljivo pratite vrlo je jednostavno izvesti zaključke čak nema potrebe ni da ih ispisujemo grubo....

* Ceres se nalazi na 25*55' Vage u 4.polju
* Sabijski simbol za ovaj stepen Vage nam kaže sledeće: '' Orao i jedan veliki beli golub nasrću jedan na drugom u borbi''.....
* Dispozitor Ceres je kardinalna Venera, što nije isto da je fiksna
* Venera je debilitirana, nalazi se u Devici, tu je Venerin pad, pri čemu treba znati da je debilitiranost pada Venere jača od debilitarnosti izgona Venere! Pošto je pad suprotno od egzaltacije a planeta u egzaltaciji se ''raduje'' kako kažu astrolozi, medjutim vladarstvo je jače za ispoljavanje kvaliteta planete. Iz tih razloga je debilitarnost pada jača nego debilitiranost izgona jer je naspram izgona vladarstvo - a naspram pada egzaltacija...koja ponavljavam je slabija...što ojačava pad!
* Venera je na 3*45' Device. Dakle lice planete je pod vladarstvom Merkura
* Sabijski simbol za ovaj stepen Device daje nam sledeću sliku: '' Deca bele kože (belci) se igraju sa decom drugih ''boja'' kože....sa crncima, japancima i td...Hm ima skroz zanimljivo značenje, da se ne bira sredstvo za dete...da je svejedno ko je i šta je...i čak simboličan stepen koji govori o nasilnom dolasku bebe na svet, veštačkom oplodnjom ili usvajanje čak...NO nećemo kretati od unazad!
* Vrh petog polja počinje na 29*55'Vage, samim tim kardinalna Vaga je vladar 5.polja a 5.polje nam predstavlja prvo dete
* Medjutim svaki 29*stepen je suštinski nezgodan ili kako ga često nazivaju kritičnim, jer on je izmedju dva stupnja energija koje su različite, samim tim sadrži u sebi odredjenu dozu nestabilne energije koja ne pripada ni jednoj ni drugoj u suštini...
* Zanimljiv je jako sabijski simbol ovog stepena i daje nam sledeću sliku: '' Tri sveta saznanja u filozofovoj glavi'' ... Objasnićemo ga posle
* Elem, jak Škorpionski Pluton uživa u svom jatu i smešten je u petom polju, pri čemu je doduše uspavan jer je umetnut u polje...
* Noćni vladar Škorpije je Mars, vidimo Mars je u Devici i radi konjunkciju na Veneru koja je dispozitor Ceres
* Za začeće nam svakako treba Mars ili PLuton jer su vladari seksa jelte...i muških energija i reproduktivnih organa
* Medjutim vidimo da je Mars došao iz 10.polja, a umalo pa je i on umetnut, dakle za manje od pola stepena što nam je opet idi mi dodji mi, dakle opet imamo 29*55'Ovna na vrhu 11.polja
* E sad Mars je u Devici gde nije previše pokretljiv. Devica je negativna, ženska i promenljivog krsta - ovaj krst se sastoji od regresivne i progresivne energije i tok ove energije je zato difuzan. Regresivan tok bi trebalo isključivo da ide u progresivan ali često nije tako... Olga fon Unger Šternberg ga je nazvala mučeničkim krstom ili krstom Golgote...Zanimljivo je da je sabijski simbol za položaj Marsa sledeći: '' Ogroman beli krst podignut visoko kao da se proteže nebu...''
* Kako svaka grupa od 4 znaka ima dva pozitivna i dva negativna znaka, tako u svakom krstu imamo to ekstrovertno i introvertno energetsko kretanje. U promenljivom su nam dakle Ribe i Devica negativne i introvertne pa samim tim energija je vise regresivna...Iz tih razloga Mars je i te kako uspavan posebno jer je u 10 za 45' pa uspavan...a kad je u dodiru sa debilitiranom Venerom i kako je sam takav kakav je, vidimo da on poprima njenu energiju, jer to rade planete posebno u konjunkcijama, predaju se jedna drugoj...Uskladjuju se dve energije i dobijaju neko jedinstvo!
* OK, vidimo da treba da obratimo pažnju na Merkur, definitivno...pošto je on dispozitor i Venere i Marsa...a i zaduzen za klince...
* Merkur je na 20*56' Lava, dakle lice ovog Merkura je pod vladarstvom Vage
* Opet nas vrti u krug oko Venere vidimo....a onda oko cele priče odozgo sa Venerom i Vagom
* Vaga je muška, pozitivna, kardinalna, ekstrovertna...dakle ima progresivan tok, energija je okrenuta ka spolja...ona inače slovi za jedini predmet u zodijaku i iskreno slabo je plodna, njom ne upravlja Bikovska venera koja je fiksna i koja ima veze onda i sa egz.MO u biku koji je jako plodan....
* Elem, super stvar je recimo taj Merkur u konjunkciji sa Jupiterom u Lavu, da zanemarimo okolnosti...Posebno kada govorimo o trudnoći ovo je lep aspekt koji sugeriše postojanje dece, medjutim šta se nameće? Drugo polje (koje inače pripada Biku-Venera) je uklješteno, pa kako njim vlada Sunce, vidimo da je Sunce i ono uspavano...Suštinski, šta je sve uspavano onda? Dakle Sunce, Venera, skoro pa i Mars, po svemu što smo rekli...Uran i Pluton....Samim tim ove planete se tek bude kasnije...tipa posle 30.godine...otprilike a nekad i kasnije....
* Onda vidimo da je i konjunkcija Marsa i Venere uspavana, a konjunkcija nam je u padu....samim tim uspavano je i peto polje i Ju0*Me...Uran koji je vladar osmog polja, začeća i seksa, takodje...a kako mu je dispozitor Saturn onda vidimo tu te tipične saturnske začkoljice od vremena, i svega što nam podmeće kao kamenje spoticanja....a vidimo i da je Pluton u Škorpiji uspavan....i da pošto je Lav uspavan a Lavom vlada Sunce, samim tim i Sunce je uspavano a ono je u Raku dakle, vidimo dispozitor je Mesec /emocije, ljubav,deca,plodnost/ a Mesec je u Vagi pa mu je dispozitor ona naša famozna Venera a isto tako ne zaboravimo da je Ceres pod Vagom! Dakle zaključujemo da seks, ljubav, plodnost, emocija...sve je to uspavano i biće duže...
* Nije loše što nam je Ceres blizu Arcturusa koji je prirode Jupitera i Marsa i srećno je sazveždje
* Šta je loše što sad tek primetih da je Merkur koji nam je dakle bitan jako, izmedju dve vatre....Nalazi se na Ras Elased Aus (Algenubi) sazvežđu koje je prirode Marsa i Saturna, destruktivno sazvežđe jako, brutalno, loše..okrutno...a tu je odmah i jedno jako nesrećno sazvežđe Sopstveni najgori neprijatelj ....Nema ni slobode da se ispolji niti išta...i to je na 22*Lava...Tako da Merkur koji nam je bitan nije baš fino smešten nimalo a samim tim to utiče na Jupitera koji je u konjunkciji sa Suncem....
* E sad upade mi inače u oči da je Pallas na Ic-u i na 25*Lava a ovaj stepen je iz nekolicine onih koje je Karter, istražujući, podveo pod spisak stepena koji ukazuju na loš i problematičan brak....IC je inače simboličan za liniju našeg nesvesnog..tu je negde naša Senka i Animus /unutrašnji muškarac koji posedujemo u sebi nebitno da li je on sve ono što naš Ego želi ili mrzi...to je u nama....I 4.kuća govori inače o podzemlju jednog braka...pored svakao genetske karme...e sad, Pallas je u kvadratu prema Descedentu i Severnom Mesečevom čvoru što nam ukazuje na te probleme, mada sam položaj Saturnu u 7oj (a tu je on po kućama gledano egzaltiran i samim tim najviše problema donosi na tom polju radi čišćenja od karme) pri čemu vidimo da je i Vertex u Strelcu (jupitera sad hvatamo kao vladara i sve oko njega)u petoj /ljubav, a Vx je takodje nešto kao DC sudbinski spoj i u petoj se mi dakle prvo i susrećemo sa tim našim Ljubavima a 7.je konkretno veza....i brak svakako...a Onda vidimo da je Saturn još u Vagi, a Vaga je vladar Braka i 7.e....Dakle problemi svakako da su tu nametnuti...Inače zanimljivo je ali taj muž će svakako morati da bude karmički posebno i zbog SMČ na Dcu u Jarcu..dakle poviše karme kao što vidimo.....Inace ona ima Južni Mesečev čvor na Ascedentu u Raku a Južni mesečev čvor nam daje lekcije karme od 7 čak karmičkih života i rak sugeriše svakako na neki vid ispaštanja i mučenja na polju onih stvari koje se tiču Meseca.......
 
Poslednja izmena:
* Vidimo da onda i JMČ pravi kvadrat prema Ic-u i pošto je Vaga na samom kraju gotovo na početku Škorpije /a bogami PL u SCO u 5oj ne može doneti baš sreće...a peto su em deca,tj 1.dete em uživanja, em ta neka prva veza i td...a takodje ima kvadrat prema konjunkciji Ceres i Mesec (trudnoća i plodnost) od Južnog a i Severnog...pri čemu je ova jaka opozicija jer imamo zapravo Rak-Jarac osu, koja je dosta karmička i daje puno poteškoća ljudima...i bez nekih drugih loših stvari...a kako je i Sunce zabojeno JMČ još je u Raku, dakle pitanje Meseca je prilično ugroženo ...da se primetiti kad saberemo sve beleške koje smo popisali od samog početka! Inače SO90*MO je takodje znak jednog lošijeg braka...nestabilnog...i teškoća oko trudnoće posebno jer je MO dispozitor (a u konjunkciji sa Ceres koja se tiče svih pitanja oko trudnoće, deteta, začeća...i proverena je skroz kroz praksu da ne omaši nikad!) prema Suncu a Sunce si ti i Sunce je život i simboličan je za peto polje, gde je i Život prvog deteta! Sunce 90* Ceres ne obećava puno...
* A sad ekvidistanca Jupitera i Venera nam treba dati tačku tačku uživanja u ljubavi i njenim plodovima, da i to razmotrimo...elem, ni manje ni više ona pada na onaj 25*Lava....:(
* E sad pošto je Venera takodje nama bitna jer boji i Mars i sve što rekosmo na početku....i ne zaboravimo da je venera u devici, devica opet nije baš ekstremno ni plodna a da ne pričam o debilitiranosti i skoro pa i peregriniranosti...stanje totalne slabosti planete posebno jer je Merkur tamo gde je ....i da ne zaboravimo da je na kritičnom stepenu 29*Vage koji inače govori o onom filozofu i uopšte stepen se tiče prihvatanja stvarnosti...nebitno ajde to ću da zanemariti...:confused: NO...vladar je 1.deteta...elem, kako je dispozitor trudnoći /Ceres0Mesec/ šta se dešava sa njom i Saturnom jer nam Saturn uglavnom daje tu kočnicu neku ....i oni su u inkonjunkciji.....nažalost...pri čemu ovo već znači neki problem, posebno da to datira i od supruga potencijalnog....:/....inkonjunkcija je vrlo napet aspekt onaj koji daje u unutrašnjosti neke probleme i tenzije i sve dok ne pukne ta unutrašnjost...on bukti, bukti..Kako Blaschke kaže a i to se dalo proveriti da te inkonjunkcije počinju tek kasnije da rade...One nose tu unutrašnju tenziju koja ostaje zatvorena u osobi jer ona nije spremna prosto da se suoči sa njom nikada otvooreno...i prisilno je drži u sebi...a kako nam je Venera takva kakva je, ona će zasigurno ovo uraditi posebno jer je Saturn jak u 7.om....Tako da ovo nam nije dobro, problem oko deteta može čak biti i sam muškarac..Ova inkonjunkcija govori i o nedovoljnoj intimnosti...na šta može ukazati uspavani Uran u Jarcu u konjunkciji sa Dcom...Inače...IZLAZ nam ipak nameće Uran jer je u olakšanom i kreativnom trigonu prema Veneri!!!! Tako da nije toliko beznadežno...barem..ne mora da se trpi...Loš spoj karmički...Vx135*SMČ...(na Dc)..Tako da problem oko deteta može nastati i usled tog pogrešnog spoja!!! Takodje Merkur u kvadratu prema Plutonu nije mi dobar pokazatelj ovde pošto setimo se ko nam je merkur i kakav je i gde je Pluton....navodim samo faktore i činjenice jer ne planiram da iznosim grube zaključke...mesec u polukvadratu prema Mars0Venera i kvadartu prema uranu koji je vladar 8.e nisu dobar znak nimalo...
* Zanimljivo da je arapaska tačka prve trudnoće pada na neki asteroid koji simbolizuje dete a ta arapska tačka je u opoziciji sa Plutonom /noćni vladar mu je mars koji je na našoj deb.Veneri/ a Pluton nam daje patnje i probleme, a kako je ta tačka još u BIku, pa joj je vladar Venera vidimo da je ovo prilično loše i kako je arapska tačka u kvadratu prema Merkuru....i Jupiteru.............
* Takodje Saturn je u opoziciji sa Suncem /dispoz SO je MO!
* Previše problema....takodje JUno kao bračni partner je u opoziciji sa Suncem kao i vladar dc-muž, a u kvadratu sa MO - koji ipak jako boji njeno Sunce...a ono nekako ispašta definitivno sa JMČ u raku na ASC....
* Hiron 90* Ceres takodje ukazuje na neku patnju oko Ceres - trudnoće i plodnosti
* Ekvidistanca Ceres i Meseca pada na 22*21'Raka što dolazi u konjunkciju sa JMČ a onda vidimo tu je i onaj kvadrat prema ASC od strane MO0CE
* Tačka solsticijuma Meseca pada na 12*Riba što dolazi u opoziciju prema Mars0Veneri
* A solsticijum Ceres u još jaču opoziciju prema ovoj konjunkciji zbog orbisa od 2*samo
* Interesatno je da mislim da će onaj nesudjeni spoj morati da se desi jer ekvinoks tvog Sunca a sunce je ujedno i simbol muškarca kod ženskog charta a takodje solsticijum Juna pada baš na Vertex....u peto...
* Pokazatelj karme je takodje i merkur koji da ne zaboravimo vlada 12om....a sad se setimo svega što imamo sa merkurom....
* arapska tačka začeća je na 22*32 Riba što pada na MC a u opoziciju sa borbenom pallas (koje je i simbolika kćerki) a i opoziciju sa IC koji znamo da je opasan kvadratima JMč i SMČa....:/ I tako da...e sad jedina dobra stvar je da je Neptun vladar tačke a on pada na uran koji je vladar polja začeća i ujedno Uran ima trigon prema konjunkciji Marsa i Venere (a preko spajanja marsa i venere -seksa, tek možemo pričati o bebama...)
* Tako da ...a dam ostala sam dužna još onaj sabijski simbol.....
* Ona 3 sveta filozofa...sam vrh 5polja...koje je inače polje samoizražavanja Ega..pored klasike sa decom, ljubavi, uživanjima, zadovoljstvima i sl....Objašnjenje stepena: predvijanje!Oosba se okreće, obraća Kosmosu zbog stvari koje se tiču nje na ovom svetu. Upoznaje svet i razmišlja o tome kako se on napušta i koja misija treba da bude izvršena...Inače daje jaku integraciju same ličnosti u negativnom pristupu ovom stepenu, može dati puki ponos i nerazum....
* Po nekim Blasckheovim a i još mnogim proračunima koji se danas koriste začeće prve bebe je moglo da se desi ...a kako je Uran vladar 8e i on obilazi krug natalni 84 godine....Oo....dakle začeće je moglo da se desi pre oko 340 dana.....



Olivera Katarina :heart:
 
Hi evo ja sam nova na ovom forumu. Imam jedan problem i ako mi netko makar malo može pomoći.
Imam problema s trudnočom, tj nikako da ostanem trudna a i kad sam ostala prošle godine u 7mj. imala sam vanmateričnu trudnoču, završila sam u bolnici i odstranili su mi desni jajovod. Trudim se več preko 3 godine.
Rođena sam 15.03.1982 u Zadru(Hrvatska) u 05.30(jutro)
Jednom mi je davno jedna astrologinja rekla da ču imati problema s trudnočom....ali dokle.
 
Катарина, зашто толико форсираш значај фиксних звезда?

По логици ствари, никад фиксна звезда не може да буде пресудна, може само да буде допуна главном дејству планета.
 
Катарина, зашто толико форсираш значај фиксних звезда?

По логици ствари, никад фиксна звезда не може да буде пресудна, може само да буде допуна главном дејству планета.

Ko je rekao da SAMO forsiram fixna sazvedja? ;) Ja forsiram sve sto znam da treba da forsiram :mrgreen:....a tu su uostalom razna moja iskustva sa sopstvenim energijama :per: i kasnije sa ljudima koji su imali takve okolnosti da se susretnu sa mnom...da im 'proreknem' sudbinu....do detalja.

Veliki cmokic za tebe :cmok:
 
100 astrologa, 100 tehnika. Ja sve trudnoće i svu decu posmatram kroz petu kuću.
Ako solar tekuce godine najavljuje mogucnost deteta, onda bi recimo Lunar za mesec kada dete treba da se rodi samo potvrdio ukoliko ASC padne bas na Merkur (deca)i to u 5-oj ciji je inace Merkur vladar? :confused:
Da li je opasno, da se tranzitni Merkur nadje u Lunarnoj 8-moj, a natalnoj 12-oj, ili mozemo samo da ga ipak potvrdimo kao "inkognito" :roll: ?
 
Da li vrh 5 kuce u Lavu kao neplodnom znaku donosi neprilike i nemogucnost imanja dece? :(

astro_24gw_12_me_2010529.61977.26459.jpg
 
1391270851-748-x-1102px-sooo.jpg


Samo na brzinu neka neko baci pogled da li sam u pravu...jer mi stoji trudnoca ?
Poklapanje sunca cak je i isti stepen, 5 natalna je u 8 solarnoj, cak sam nasla i objasnjenje

Takodje ako je 5 solarna u 1 natalnoj - bićete romantični i senzualni. U ženskom horoskopu ovo često pokazuje trudnoću ili period rođenja deteta....
 
"5 solarna u 1 natalnoj - bicete romantični i senzualni''.... necete biti romanticni i senzualni vec peta u prvoj pokazuje da se ljubav trosi na sebe. Sunce na Suncu je kod svakog na dan rodjendana, aspekt Sunce o Sunce nije vazan jer zvezda ima uobicajen hod.

Peto polje ti u godisnjem pada u znak Riba sa Neptunom na osi, dok mu natalni Mesec u zivotnom pravi kvadrat, polozen isto u polje dece.
 
Hvala puno na odgovoru... a ovo za vezu si 100 % u pravu bas nam je lose pocela godina, e sada zavisi da li se treba boriti za to ili je bolje jednostavno pustiti...
eto ja i moje tumacenje :confused: moram jos puno da vezbam ipak sam pocetnica, sa trudnoce smo dosli na moguc raskid
 

Back
Top