Trudničko i porodiljsko bolovanje

OK... samo se nadam da se sutra tvoja deca neće naći u situaciji da mole ili psuju nekoga za bolovanje koje kasni..... nako, zbogradi demagogije... jer će imati svoju firmu pa će oni upravljati tuđim sudbinama, a ne obrnuto.

lexa ja sam trudnicko bolovanje dobijala sa nekih 7 - 8 meseci..isto kao sto su dobijale i sve ostale zene koje su na onoj drugoj temi pisale o tome..
i ostale smo zive i podigle smo i iskolovale decu..uporrno si kivna na pogresne osobe..
napisem da sam izasla u susret prijatelju i ucinila mu uslugu - ti zakljucis da sam zbog toga sto sam ucinila glupa..
kad napisem da smo svi pogli decu u mnogo tezim vremenima sa istim tim zakasnelim bolovanjem - napises da se hvalim..
ako na nekoga treba da budes ljuta, to je samo na sebe!
zato sto ne preduzimas nista da svoje nezadovoljstvo promenis!
mozes da praskas ovde na forumu i mozes da se kacis na svaki post koji napisem, ali te to nece rasteretiti besa, niti ce resiti njegov uzrok..
jedna pametna zena je jednom davno rekla ''ne mogu da gubim vreme ljuteci se sto je mrak, radije cu da potrazim i upalim svecu''..
pametnom dovoljno.
 
Ja uopšte nisam ljuta već ti... na žene koje traže svoja prava koja ti nisi imala pa ti sad krivo što je iz tvog ugla njima "lakše" (a nije, ali te mrzi da gledaš stvari iz tuđeg ugla). To je stvar koju smatram da treba da popraviš na sebi, najpre. Gledanje stvari iz tuđeg ugla; toliko si opsednuta svojim, hm, mukama? da nisi u stanju da shvatiš da i drugima nije lako. Usmeravaš nezadovoljstvo na pogrešnu osobu, nisam ti ja kriva što su te "prijatelji" izradili i poslali ti inspekciju, niti su ti ostale trudnice krive za to.
 
Imam jedno pitanje, moja sestra ima resenje na neodredjeno, nijedugo mogla da ima dece, i radila je na tome, Hvala Bogu zatrudnela i radila sve do otvaranja porodiljskog u devetom mesecu. Za nedelju dana treba da pocne da radi medjutim, zvali su je sa posla i rekli joj da im nije potrebna i da ne dolazi na posao, da ce dobiti resenje o otkazu. Izbezumljena je jer je opet trudna a ostaje bez posla, a bila je na bolovanju 10 meseci. Sta da radi?
 
Imam jedno pitanje, moja sestra ima resenje na neodredjeno, nijedugo mogla da ima dece, i radila je na tome, Hvala Bogu zatrudnela i radila sve do otvaranja porodiljskog u devetom mesecu. Za nedelju dana treba da pocne da radi medjutim, zvali su je sa posla i rekli joj da im nije potrebna i da ne dolazi na posao, da ce dobiti resenje o otkazu. Izbezumljena je jer je opet trudna a ostaje bez posla, a bila je na bolovanju 10 meseci. Sta da radi?
 
Imam jedno pitanje, moja sestra ima resenje na neodredjeno, nijedugo mogla da ima dece, i radila je na tome, Hvala Bogu zatrudnela i radila sve do otvaranja porodiljskog u devetom mesecu. Za nedelju dana treba da pocne da radi medjutim, zvali su je sa posla i rekli joj da im nije potrebna i da ne dolazi na posao, da ce dobiti resenje o otkazu. Izbezumljena je jer je opet trudna a ostaje bez posla, a bila je na bolovanju 10 meseci. Sta da radi?

bojim se da ne moze nista..
mozda jedino ako moze da otvori bolovanje zbog odrzavanja trudnoce..pa da izvuce trudnicko i sa drugom bebom..
ocigledno je da su u firmi zaposlili nekoga da je menja dok je ona bila na bolovanju i da se taj neko pokazao jako dobro zbog cega sada sa njom prekidaju saradnju..
ovlascenja direktora su velika..oni su ispostovali sve zakonske propise sa svoje strane..
to sto je imala ugovor na neodredjeno, ne znaci da je zasticena od otkaza ukoliko se pojavi neko ko taj posao radi bolje od nje..
 
nije tek tako lako dokazati da neko taj posao bolje radi od nje i dati nekome Bog toga otkaz, posebno sto taj neko nije bio na poslu 10 meseci. u otkazu ugovora o radu mora da stoji precizirano cime to nisu bili zadovoljni, odnosno da se da veoma valjan razlog ukoliko poslodavac ne zeli da izgubi na sudu. u slucaju da je zaposleni ne pristaje ne izmene ugovora, da je pocinio krivicno delo, ili da je tehnoloski visak, onda moze otkaz bez upozorenja. u ostalim slucajevima, mora da joj se prvo uruci upozorenje, pa tek onda otkaz. postoje i vremenski rokovi kojih poslodavac mora da se pridrzava, odnosno ti razlozi koji su navedeni kao osnov za otkaz morali su se desiti u odredjenom vremenskom roku. u slucaju tvoje sestre, on ne moze to d aprimeni jer znea fizicki nije bila na poslu 10 meseci. otkaz ne moze da dobije dok je na porodiljskom
 
Poslednja izmena:
neka proveri, ali mislim da direktori imaju mnogo veca ovlascenja.
jednostavno moze da kaze da nije zadovoljan nacinom na koji je radila posao jos pre nego sto je otisla na bolovanjea nije postizala rokove a da to sve odradjuje uspesno njena zamena..
jasno je svima da ne zele nazad radnika koji ima malu bebu i koji ce verovatno da ide povremeno na bolovanja, a da za to vreme otpuste radika koji se uhadao u posao..
uz to njenih 10 meseci bez obzira o kom poslu se radi je uticalo na to da ce joj biti potrebno neko vreme da se uhoda i bude skoncentrisana na posao..
svaki poslodavac je spreman da izdrzi neke okolnosti i premosti ih ukoliko je sa svojim radnikom zadovoljan..
verujem da ovde nije bio takav slucaj i da se nje zato rado odricu kao radnika.
 
nema to veze sa ovlascenjima direktora, nego sa odredbama zakona o radu i uslovima pod kojim poslodavac moze da uruci nekom otkaz. znam iz licnog slucaja, i znam kako moze da se zavrsi na sudu. ako joj se uruci otkaz sa objasnjenjem o nekompetentnosti, odnosno manjkom iste, ima jako velike sanse da ih dobije na sudu. i to sa isplacenim zaradama i doprinosima retoraktivno i vracanjem na staro radno mesto.
kao sto rekoh, postoje vremenski rokovi unutar kojih poslodavac moze da izda upozorenje radniku, a razlozi za otkaz mogu biti osnov za otkaz samo u roku od šest meseci od dana kada „nastupe činjenice koje su razlog za davanje otkaza“, odnosno tri meseca od trenutka u kome je poslodavac saznao za te činjenice. (ovo pslednje je iz zakona). to je u njenom slucaju nemoguce, jer nije radila 10 meseci.
 

Back
Top