Trudite li se biti dobar čovjek?

I ja sam takva bila, tako odrasla.
Prije nekog vremena, nešto sam malo istraživala pravoslavlje.
To je najteži mogući put od svih puteva na koje sam naišla u životu.

Pa samo zato što slutim koliko je to teško, preteško, baš mi je krivo kada čujem kako neko zna nekog vjernika koji nije dobar.
Dok nisam istražila i shvatila koliko je to težak put, i ja sam možda tako razmišljala. Znaš ono, kao popivi imaju skupa auta, stomačine itd.

Ali sada to gledam malo drugačije, sa više razumijevanja i tolerancije.. I meni je ljepše.

Eto, ne zamjeri ali evo objašnjenje što te upitah.
Ma šta da zamjerim, volim i ja svašta čuti, naučiti, prihvatiti savjet, sugestiju. Promijeniti i mišljenje, ako je iz lošeg u bolje :)

Dakle, ne znam sta je to filozofska rasprava, jer nisam filozof. Ti fizolofi (kako je mi je govorio deda koji nije bio moj deda, nego kad sam se zalio da nemam dedu, uvali mi nekog laznjaka a ja 37462 pitanja o zivotu i mudrosti - znaci prevara!) hocu da kazem ti filozofi, to su sve neki pametni ljudi sto su definisiali mnoge pametne postulate, recenice i pojmove, sve tp umotano u gordijev cvor. Ja si ga se tu nista ne razumem.

(i ne padnem u provaliju saznanja i poimanja)

Ali da inherentno nismo ni za ni protiv - nije tacno, vrlo dobro nas je priroda pripremila da opstanemo, a kad je opstanak u pitanju ni djavo nije tako crn, ni bog tako beo.

na uzas i paniku vernika
:D
Molim vas da nastavite pisati ovdje u temi da pročita i moja radoznala malenkost, jer ne mogu zanemariti poruke od @Nemoguća Могућност
Zainteresovalo me je tvoje razmišljanje i humor.

Poslednja izmena:
I ja sam takva bila, tako odrasla.
Prije nekog vremena, nešto sam malo istraživala pravoslavlje.
To je najteži mogući put od svih puteva na koje sam naišla u životu.

Pa samo zato što slutim koliko je to teško, preteško, baš mi je krivo kada čujem kako neko zna nekog vjernika koji nije dobar.
Dok nisam istražila i shvatila koliko je to težak put, i ja sam možda tako razmišljala. Znaš ono, kao popivi imaju skupa auta, stomačine itd.

Ali sada to gledam malo drugačije, sa više razumijevanja i tolerancije.. I meni je ljepše.

Eto, ne zamjeri ali evo objašnjenje što te upitah.

Prosli put peva pop opelo, i posle opela (ono kad ide zito i da se nesto lagano pojede/popije, ponudi i popu) a on kaze: Znas, ne mogu vise da jedem zito po sahranama, od toga dobijem gorusicu. Pa sam prestao.

:D
Molim vas da nastavite pisati ovdje u temi da pročita i moja radoznala malenkost, jer ne mogu zanemariti poruke od @Nemoguća Могућност
Zainteresovalo me je tvoje razmišljanje i humor.
Nemoj da te zainteresuje moje razmisljanje, vidis da je cak i u nick-u paradoks. A tek u glavi. To nije zdravo. Jednostavno receno: https://forum.krstarica.com/threads/slucajne-misli-iz-nevezanog.979501/post-47440937

Sa humorom cemo da se snadjemo :) smeh je lek.

Back