Trogodišnju devojčicu za lice ujeo labrador

Говори у своје име

mojne ni ti u ime pasa

- - - - - - - - - -

Georgejune, grešiš. Ljudi nisu džukele. Džukele su samo kukavice koje bi da truju po parkovima, pse, mačke, decu...

pazi kad i ovce brane napadom jagnjad,petlovi skacu na ljude,od komaraca se umire,al fabrika ne poziva drzavu da zoo vrt zatvori
 
Predlazem za pocetak, da sinteri sklone lutalice sa ulica, ako nemaj dovoljno alizila, da ihj uspavaju.
To mi je jednino ima smisla, mnogo vise nego da copori haraju ulicama i grickaju ljude.

Мора да се промени закон, а законе овде доносе НВО, ми смо окупирана земља, д анисмо не би нам између осталог џукеле кидале децу сваки дан.
 
Нисам тровач и не занимам се ликвидацијама. Питам - шта радити док се тзв држава не дозове памети?

Колико људи треба да страда у међувремену?

Za početak da što manje vas koji mrzite izađe na izbore. Previše smo imali nekih Miloševića, Tadića, Vučića...

- - - - - - - - - -

Predlazem za pocetak, da sinteri sklone lutalice sa ulica, ako nemaj dovoljno alizila, da ihj uspavaju.
To mi je jednino ima smisla, mnogo vise nego da copori haraju ulicama i grickaju ljude.

Tako je, ali i Faprika je svesna da sistem ne funkcioniše, pa onda besni na pse, koji nisu krivi što ih ljudi tretiraju loše, izbacuju na ulicu, ili još gore, hrane na ulici.

- - - - - - - - - -

Мора да се промени закон, а законе овде доносе НВО, ми смо окупирана земља, д анисмо не би нам између осталог џукеле кидале децу сваки дан.

Koliko ti dece imaš kad ih kidaju svaki dan?
 
Psi su sastavni deo drustva stotinama hiljada godina. To sto bi sada neko zbog nekog novinskog hita, hteo da uspava sve pse, nece promeniti ovu cinjenicu (zao mi je sto ovako moram da kazem, zao mi je deteta ili bilo koga s te strane). Medjutim, problem nije u psu vec u coveku. Sama cinjenica sto vecina i ovde pise kako odmah treba sprovesti nekakvu agresivnu i ekstremnu meru je pokazatelj toga. Tako se reaguje i na sve probleme u nasem drustvu, na zalost. A ono sto se iza toga krije je agresija u drustvu. Pas kao i covek, kao i slon, kao i marsovac, ako ga tuces svakog dana, drzis u metar sa metar boksu, huskas i sta sve ne, ce biti agresivan, kao i covek, kao i slon kao i marsovac. Da, postoje vrste pasa koje mogu da budu agresivnije. Takvi psi se drze pod kontrolom i u krajnjem slucaju budu zabranjeni. Jedan od razloga sto ima agresivnijih rase je i nekontrolisana oplodnja pasa. Zenke obicno moraju da miruju 2 godine do sledece oplodnje. U suprotnom se oslabljuje i steti gen. Psi postaju cudni u ponasanju, nekad i agresivni. Da li je tu problem u psu ili u nekom pametnjakovicu koji se setio: Aj da stancujemo ovo da zaradimo pare.
Slazem se, treba da postoji kontrola. Ali ne kao kaznena mera svim vlasnicima pasa da bi se ispunila nekakva norma pravde i zelje javnosti za lincom. Taj problem se resava, izmedju ostalog, i tako sto se ljudi edukuju vise u vezi pasa kao i slonova kao marsovaca. Ne, nije resenje da ga mlatis motkom. Ne nije resenje da ga drzis zatvorenog mesecima, pas mora da se seta kao i covek. Ako smo kadri da pravimo setalista za ljude, terene za sportove, parkiralista za bahate vlasnike auta koje mrzi da prosetaju 10 minuta do prodavnice, onda mozemo da se pozabavimo i setalistima za pse, zonama gde pas moze bit pusten, edukacijom ljudi u vezi pasa i td. Jer vidite, pas je zdrav. Sa psom se kreces a inace ne bi. Pse svako drustvo na ovom svetu ima. Samo mi gledamo na njih crno-belo.
I krajnje je odvratno, to sto se deca koriste kao nekakav izgovor za linc i mrznju. Na zalost to se jeste desilo i jeste strasno, ali svi mi znamo uzrok tome kao i stonama drugih slucajeva. Ajmo sad svi na ulicu sa motkama da bijemo pse. U stvari, hajde da bijemo i automobile jer i oni gaze ljude s vremena na vreme. Ili jos bolje hajde da istrebimo sve komarce jer neki od njih prenesu malariju.
 
Psi su sastavni deo drustva stotinama hiljada godina. To sto bi sada neko zbog nekog novinskog hita, hteo da uspava sve pse, nece promeniti ovu cinjenicu (zao mi je sto ovako moram da kazem, zao mi je deteta ili bilo koga s te strane). Medjutim, problem nije u psu vec u coveku. Sama cinjenica sto vecina i ovde pise kako odmah treba sprovesti nekakvu agresivnu i ekstremnu meru je pokazatelj toga. Tako se reaguje i na sve probleme u nasem drustvu, na zalost. A ono sto se iza toga krije je agresija u drustvu. Pas kao i covek, kao i slon, kao i marsovac, ako ga tuces svakog dana, drzis u metar sa metar boksu, huskas i sta sve ne, ce biti agresivan, kao i covek, kao i slon kao i marsovac. Da, postoje vrste pasa koje mogu da budu agresivnije. Takvi psi se drze pod kontrolom i u krajnjem slucaju budu zabranjeni. Jedan od razloga sto ima agresivnijih rase je i nekontrolisana oplodnja pasa. Zenke obicno moraju da miruju 2 godine do sledece oplodnje. U suprotnom se oslabljuje i steti gen. Psi postaju cudni u ponasanju, nekad i agresivni. Da li je tu problem u psu ili u nekom pametnjakovicu koji se setio: Aj da stancujemo ovo da zaradimo pare.
Slazem se, treba da postoji kontrola. Ali ne kao kaznena mera svim vlasnicima pasa da bi se ispunila nekakva norma pravde i zelje javnosti za lincom. Taj problem se resava, izmedju ostalog, i tako sto se ljudi edukuju vise u vezi pasa kao i slonova kao marsovaca. Ne, nije resenje da ga mlatis motkom. Ne nije resenje da ga drzis zatvorenog mesecima, pas mora da se seta kao i covek. Ako smo kadri da pravimo setalista za ljude, terene za sportove, parkiralista za bahate vlasnike auta koje mrzi da prosetaju 10 minuta do prodavnice, onda mozemo da se pozabavimo i setalistima za pse, zonama gde pas moze bit pusten, edukacijom ljudi u vezi pasa i td. Jer vidite, pas je zdrav. Sa psom se kreces a inace ne bi. Pse svako drustvo na ovom svetu ima. Samo mi gledamo na njih crno-belo.
I krajnje je odvratno, to sto se deca koriste kao nekakav izgovor za linc i mrznju. Na zalost to se jeste desilo i jeste strasno, ali svi mi znamo uzrok tome kao i stonama drugih slucajeva. Ajmo sad svi na ulicu sa motkama da bijemo pse. U stvari, hajde da bijemo i automobile jer i oni gaze ljude s vremena na vreme. Ili jos bolje hajde da istrebimo sve komarce jer neki od njih prenesu malariju.

Значи цениш да ћемо и даље да трпимо чопоре џукела около?
Још ћемо и шеталишта да им правимо?

Си био ти некад код лекара? Ако ниси, немој ни да идеш, ће ти дају кошуљу која се копча наопачке.
 
da slonove smo zaboravili i nosoroge,oni najvise ljudi ubiju,svo to s ajkulama treba na rostilj

Људи су побили много слонова, дугујемо им шеталишта и слободу кретања по градовима...

- - - - - - - - - -

DEVOJČICI (3) PAS OTKINUO POLA LICA, GUŠILA SE U KRVI! Razjareni labbrador napao dete u Pančevu, baka je jedva istrgla iz čeljusti

Darija B. (3) operisana je nakon što ju je lutalica izujedala po glavi i vratu dok je s majkom i bratom bila kod babe na prazničnom ručku

Darija B. (3) teško je povređena kad ju je u nedelju u naselju Stari Tamiš u Pančevu izujedao labrador lutalica dok se nalazila kod bake Snežane Bihler na proslavi katoličkog Uskrsa.

Napad se dogodio oko 17.30 časova u Kestenovoj ulici, a devojčica je hitno prevezena u Institut za majku i dete, gde su je lekari operisali punih pet sati.

Devojčicina baka Snežana objašnjava za Kurir da se horor dogodio kad su joj u nedelju u posetu došli unuci, Darija i njen dve godine stariji brat, s majkom.

- Deca su sa majkom, mojom snajom, koja je teško obolela od raka, došla na uskršnji ručak. Bila sam u kuhinji kad je Darija s bratom izašla napolje. Odjednom se čula jeziva vriska. Istrčala sam napolje i na metar od vrata videla psa kako ujeda unuku. Otrgla sam ga od nje i unela u kuću da je umijem. Plakala je i vrištala, a lice joj je bilo krvavo - priča potresena baka i dodaje da je devojčica hitno prevezena u beogradsku bolnicu.

- Ima teške povrede lica, glave i vrata. Kako ju je ujeo, bukvalno joj je otrgao kožu s lica, ali, srećom, sve su lekari uspeli da vrate. Objasnili su mi da je malo usna problematična, ali i desna slepoočnica. Lekari se nadaju da će sve biti kako treba - rekla je uplakana žena i navela da je ostavila devojčicu s majkom u bolnici, a da će ona čuvati njenog brata.

Ogorčena Snežana dodaje da su više puta zvali komunalno, upozoravajući na problem sa psima lutalicama, ali da niko nije reagovao.

- Ne mrzim pse. Moj suprug je stradao spasavajući našeg psa, ali pre nedelju dana imali smo napad psa na dete u kraju i niko nije odreagovao kako treba. Ne znamo šta da radimo s kučićima, kojih je u našem naselju mnogo - priča Snežana Bihler.

Komšinica Dragica Stanojević prepričala je dramu koja se na Uskrs desila u Snežaninom dvorištu.

- Devojčica je izašla s hranom i pas je skočio na nju. Tri puta je bio veći i teži od nje. Sve je trajalo nekoliko sekundi i bilo je strašno. Kad sam prišla, usledio je veći šok jer je dete od krvi koja joj se slivala u usta počelo da se guši. Uspravila sam je i peškirima pokušala da zaustavim krvarenje. Držala sam dete u rukama, plakala je, a onda je odjednom utihnula. Uplašila sam se najgoreg, ali sam ubrzo shvatila da diše. Verovatno je, mukica, od stresa ostala bez svesti - ispričala je komšinica i dodala da je labrador koji je izujedao Dariju dve godine u njihovom kraju.

- Neko ga je tu izbacio. Bio je miroljubiv, igrao se s decom. Ne znam šta mu je bilo u trenutku - kaže ona.

Dragica Stanojević, komšinica porodice Bihler, kaže da ovo nije jedino zlo koje se desilo porodici.

- Devojčici je u decembru prošle godine preminuo otac. Majka joj je nedavno operisana i na hemoterapijama je, a nesrećnu baku su pre dve nedelje u autobusu opljačkali, te je ostala i bez dokumenata, koja su joj sada preko potrebna. Darijin deka je tragično izgubio život - priča komšinica i dodaje da ne može da veruje šta je sve ovu nesrećnu porodicu snašlo.

https://informer.rs/vesti/hronika/4...apao-dete-pancevu-baka-jedva-istrgla-celjusti

Дете нагрђено за цео живот због идиота којима држава повлађује..
 
Izgleda da pas nije ušao u dvorište, već je baba pustila decu same napolje? A kaže da je ranije bio napad psa na ljude. I gde je tu tu zdrava pamet??? I još znaju za tog psa. Sledeće pitanje je kako je taj pas ostao živ u njihovom kraju? Neko g aje hranio, logično. E, zato sam ja za drakonske kazne za svakoga ko hrani lutalice. Ako voiliš pse, uzmi ga sa ulice, udomi ga, hrani i drži kako treba, na povocu ako je veliki pas. I snosi odgvornost za njega.

- - - - - - - - - -

Sad će opet da strada pas zbog ljudske gluposti.
 
Psi su sastavni deo drustva stotinama hiljada godina. To sto bi sada neko zbog nekog novinskog hita, hteo da uspava sve pse, nece promeniti ovu cinjenicu (zao mi je sto ovako moram da kazem, zao mi je deteta ili bilo koga s te strane). Medjutim, problem nije u psu vec u coveku. Sama cinjenica sto vecina i ovde pise kako odmah treba sprovesti nekakvu agresivnu i ekstremnu meru je pokazatelj toga. Tako se reaguje i na sve probleme u nasem drustvu, na zalost. A ono sto se iza toga krije je agresija u drustvu. Pas kao i covek, kao i slon, kao i marsovac, ako ga tuces svakog dana, drzis u metar sa metar boksu, huskas i sta sve ne, ce biti agresivan, kao i covek, kao i slon kao i marsovac. Da, postoje vrste pasa koje mogu da budu agresivnije. Takvi psi se drze pod kontrolom i u krajnjem slucaju budu zabranjeni. Jedan od razloga sto ima agresivnijih rase je i nekontrolisana oplodnja pasa. Zenke obicno moraju da miruju 2 godine do sledece oplodnje. U suprotnom se oslabljuje i steti gen. Psi postaju cudni u ponasanju, nekad i agresivni. Da li je tu problem u psu ili u nekom pametnjakovicu koji se setio: Aj da stancujemo ovo da zaradimo pare.
Slazem se, treba da postoji kontrola. Ali ne kao kaznena mera svim vlasnicima pasa da bi se ispunila nekakva norma pravde i zelje javnosti za lincom. Taj problem se resava, izmedju ostalog, i tako sto se ljudi edukuju vise u vezi pasa kao i slonova kao marsovaca. Ne, nije resenje da ga mlatis motkom. Ne nije resenje da ga drzis zatvorenog mesecima, pas mora da se seta kao i covek. Ako smo kadri da pravimo setalista za ljude, terene za sportove, parkiralista za bahate vlasnike auta koje mrzi da prosetaju 10 minuta do prodavnice, onda mozemo da se pozabavimo i setalistima za pse, zonama gde pas moze bit pusten, edukacijom ljudi u vezi pasa i td. Jer vidite, pas je zdrav. Sa psom se kreces a inace ne bi. Pse svako drustvo na ovom svetu ima. Samo mi gledamo na njih crno-belo.
I krajnje je odvratno, to sto se deca koriste kao nekakav izgovor za linc i mrznju. Na zalost to se jeste desilo i jeste strasno, ali svi mi znamo uzrok tome kao i stonama drugih slucajeva. Ajmo sad svi na ulicu sa motkama da bijemo pse. U stvari, hajde da bijemo i automobile jer i oni gaze ljude s vremena na vreme. Ili jos bolje hajde da istrebimo sve komarce jer neki od njih prenesu malariju.

Тачно.
 
Баш ме занима да ли би исту песму певали они који тако здушно бране псе који нападну, и на Фејсу, и свуда... да је нападнуто дете њихово.

Толико се бране пси, а нападају људи и пљује свој род, да озбиљно сумњам да је зоофилија распрострањенија него што можемо и да наслутимо. Поготово је застрашујуће много жена које штите псе а багателизују децу. Другог објашњења нема.

Ставити паралелу између детета и пса! Ужас!
 
Баш ме занима да ли би исту песму певали они који тако здушно бране псе који нападну, и на Фејсу, и свуда... да је нападнуто дете њихово.

Толико се бране пси, а нападају људи и пљује свој род, да озбиљно сумњам да је зоофилија распрострањенија него што можемо и да наслутимо. Поготово је застрашујуће много жена које штите псе а багателизују децу. Другог објашњења нема.

Ставити паралелу између детета и пса! Ужас!

То су људи који нису свесни на шта личе повреде настале псећим угризима:

https://www.google.com/search?q=dis...KHXnEADoQ9C96BAgBEBg&biw=1280&bih=625&dpr=1.5
 
Sve ih je ujeo ovaj labrador, ili samo spamuješ ne bi li učinila ovu nesreću još većim lečilištem za vas sa problemima, umesto da pišeš o temi?

- - - - - - - - - -

Баш ме занима да ли би исту песму певали они који тако здушно бране псе који нападну, и на Фејсу, и свуда... да је нападнуто дете њихово.

Толико се бране пси, а нападају људи и пљује свој род, да озбиљно сумњам да је зоофилија распрострањенија него што можемо и да наслутимо. Поготово је застрашујуће много жена које штите псе а багателизују децу. Другог објашњења нема.

Ставити паралелу између детета и пса! Ужас!

Ali i za ovaj napad su krivi ljudi, ne psi. To je suština, sprečiti ljude da budu budale, a ne pse da budu psi. Niko nikad nije napisao da je u redu da pas napada, ali par ovih mrzitelja koristi sve kako bi lečili frustracije, koja su im sa godinama sve veće i problematičnije.
 
Sve ih je ujeo ovaj labrador, ili samo spamuješ ne bi li učinila ovu nesreću još većim lečilištem za vas sa problemima, umesto da pišeš o temi?

Слике унакажених лица су управо илустрација онога што се несрећном детету десило. Има још неко питање?
 

Back
Top