Trilaterala: Srbija u EU 2018.

Bugarash

Domaćin
Banovan
Poruka
3.875
Sofija -- Šefovi diplomatija Bugarske, Srbije i Grčke na trilateralnom sastanku u Sofiji podržali integraciju Zapadnog Balkana u EU i naveli da je realan rok – 2018.

photo_verybig_1230861-1.jpg


Nikolaj Mladenov, Vuk Jeremić i Dimitris Drucas su usvojili zajedničku deklaraciju o evropskoj budućnosti regiona.

Drucas je rekao da bi Srbija mogla da postane članica EU tokom 2018, u vreme bugarskog predsedavanja, a trojica ministara složila su se da 2014. treba da bude doneta konačna odluka o tačnom datumu pristupanja zemalja Zapadnog Balkana Uniji.

"Godina 2018. je moguć datum (ulaska Srbije u EU), koji je i veoma simboličan, jer se tada navršava sto godina od kraja Prvog svetskog rata. To je i realističan datum, jer će te godine rotirajuće predsedavanje EU preuzeti Bugarska", rekao je Drucas novinarima posle sastanka.

Ministar Jeremić rekao je da će Srbija uložiti sve svoje napore kako bi pregovori sa Briselom mogli da počnu i dodao da će Beograd za njih biti spreman već sledeće godine.

Jeremić je, takođe, potvrdio da je moguće da Srbija uđe u EU 2018. godine.

Šef srpske diplomatije zahvalio se svojim kolegama na podršci koju njihove zemlje pružaju Srbiji na putu ka EU i založio se za jačanje regionalne saradnje, dok su Mladenov i Drucas obećali pomoć Srbiji na putu ka EU.

Prema rečima Mladenova, Grčka i Bugarska imaju odgovornost da pomognu pristupanje Zapadnog Balkana Evropskoj uniji i naveo tri kriterijuma koje balkanske države treba da ispune - usklađivanje svojiih sa evropskim zakonodavstvoma, regionalnu saradnju i dobrosusedske odnose.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=12&dd=11&nav_category=11&nav_id=478621
 
Poslednja izmena:
ma boli me q rac za ulazak u eu.. eno bugarska je i dalje gladna iako je 4 godine u EU :D

sta ce nam eu.. da nam nametne neke debilne standarde koji sluze samo za otimanje para :D

boze me sacuvaj da udjemo u eu.. tog dana cu da trazim kosovsko ili tursko drzavljanstvo.. jer oni nikada nece ni uci u eu .. al zbog vere....
 
Bugarash, vec sam govorio da ce za Srbiju i Albaniju biti doneta odluka 2014, i to najverovatnije na datum pocetka prvog svetskog rata, i to i pise vec odavno na zvanicnom sajtu ministarstva Grcke.

:hahaha:
jel si ti ozbiljan?
2014?
decko da bi najmanje znao postupke kako ide intergracija bi uvidio da taj Papandreuov plan je vic i sami grci znaju da je nemoguce
Hrvatska pregovara 6 godina vec a ni Srbija ni Albanija jos nisu dobili ni zeleno svetlo od komisije za dobijanje kandidatski status...
 
Bugarash
ne citas pazljivo, tako pise na zvanicnom sajtu grckog ministarstva, to je zvanican podatak.

I mnogi izvori to preuzimaju.

Ukoliko mislis da je nemoguce pitaj Papandreua i one koji su to pisali, nemoj mene.



znam za taj GRCKI zvanicni podatak jos od kad su ga plasirali i to je vise da odrzi Grcku u igru kao neka balkanska lokomotiva koja gura ostale koji nisu clanovi EU prema integraciju narocito u ove vrmena krize i kad je Grcka izgubila svaki kredibilitet...

ti tu mi tvrdis da to ce da se desi :dash:

ja vise bi zeleo da pogledam izjave Nemacke -Merkel koja je rekla da posle Hrvatske ce da ima jedna duuuga pauza u primanje novih clanova dok ti tu tvrdis da jednu godinu posle Hrvatske ulazi Albanija i Srbija...
 
Poslednja izmena:
znam za taj GRCKI zvanicni podatak jos od kad su ga plasirali i to je vise da odrzi Grcku u igru kao neka balkanska lokomotiva koja gura ostale koji nisu clanovi EU prema integraciju narocito u ove vrmena krize i kad je Grcka izgubila svaki kredibilitet...

ti tu mi tvrdis da to ce da se desi

ja vise bi zeleo da pogledam izjave Nemacke -Merkel koja je rekla da posle Hrvatske ce da ima jedna duuuga pauza u primanje novih clanova dok ti tu tvrdis da jednu godinu posle Hrvatske ulazi Albanija i Srbija...

Bugarash
Tako kako ti komunicirisas ne komuniciraju vise ni divljaci.

Medjutim, videces da ce Albanija i Srbija zajedno i to u isto vreme da postanu EU clanice, a tebe za to niko nece da pita.

Merkelova nije dala takve izjave zbog Albanije i Srbije, vec iz drugih razloga.
 
Bugarash
Tako kako ti komunicirisas ne komuniciraju vise ni divljaci.

Medjutim, videces da ce Albanija i Srbija zajedno i to u isto vreme da postanu EU clanice, a tebe za to niko nece da pita.

Merkelova nije dala takve izjave zbog Albanije i Srbije, vec iz drugih razloga.


nemoj da zaplakas molimte to sto ti ja pricam je istina i se bazira na fakte
mislim da zvanicnici od EU du dali dovoljno izjave da se razume da po Hrvatsku bice velika pauza
alooo
daj da vidim fakte nemoj da mi dajes nesto sto grci zele ili mozda ne zele
grcku niko nista ne pita

realni datum za Albaniju da postane clan je 2025

a Srbija ako uhvati Mladic ne vidim zasto bi isla sa Albaniju kad Albanija je bar 20 godina ispod srbije u pogled na sve
a Srbija u 2011 dobija status kandidata
 
Poslednja izmena:
nemoj da zaplakas molimte to sto ti ja pricam je istina i se bazira na fakte
mislim da zvanicnici od EU du dali dovoljno izjave da se razume da po Hrvatsku bice velika pauza
alooo
daj da vidim fakte nemoj da mi dajes nesto sto grci zele ili mozda ne zele
grcku niko nista ne pita

realni datum za Albaniju da postane clan je 2025

a Srbija ako uhvati Mladic ne vidim zasto bi isla sa Albaniju kad Albanija je bar 20 godina ispod srbije u pogled na sve
a Srbija u 2011 dobija status kandidata

Bugarash
niko ne pita Grcku, Albaniju ili Srbiju, ali svi pitaju Bugarsku, bez bugarskog pristanka u EU ne moze da se donese nijedna odluka.
 
Bugarash
niko ne pita Grcku, Albaniju ili Srbiju, ali svi pitaju Bugarsku, bez bugarskog pristanka u EU ne moze da se donese nijedna odluka.

ko kaze da neko pita Bugarsku
Bugarska vlada isto je marioneta
uvek se pitaju velike sile

ali ti ko siptar to nemozes da razumes
sta je interesantno da najrealni su siptari iz albanije dok one sa diasporu samo znaju da velicaju albaniju a realnost je da pre neku godinu u albaniju nisu znali sta je asfalt na puteve

ja ti kazem da ides na vidis malo dokle su ove zemje u evrointegracija i poredi ih sa Hrvatsku na primer i vidices kad cu da ugju najrealno u EU
 
Poslednja izmena:

Back
Top