Trik za bolju tursku kafu

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
277.521
21e70eba2418d4b75aa9cf2a6abf76f535262be0.jpg

Kada je omiljenim napitak svima, a gotovo da nema osobe koja može zamisliti jutro bez šoljice dobre turske kafe.
Bilo da volite gorču, slađu, slabiju ili jaču, retko se desi da pohvalimo kada neko pogodi pravu meru.
Ako ste i vi ljubitelj kafe, pokušajte sa jednim jednostavnim trikom zahvaljujući kom će imate mnogo lepši miris i ukus.
Caka je u tome da vam kafa više puta provri na šporetu.

Sledeći put kada je budete kuvali, vratite više puta džezvu sa provrelom kafom. Primetićete da je pitkija i da ima lepšu aromu i jači ukus.

Bar tako kazu na netu u savetima za dobru kafu :)

rz brzotrz 1972

Domaćin
Poruka
3.217
Pogledajte prilog 1206948

Kada je omiljenim napitak svima, a gotovo da nema osobe koja može zamisliti jutro bez šoljice dobre turske kafe.
Bilo da volite gorču, slađu, slabiju ili jaču, retko se desi da pohvalimo kada neko pogodi pravu meru.
Ako ste i vi ljubitelj kafe, pokušajte sa jednim jednostavnim trikom zahvaljujući kom će imate mnogo lepši miris i ukus.
Caka je u tome da vam kafa više puta provri na šporetu.

Sledeći put kada je budete kuvali, vratite više puta džezvu sa provrelom kafom. Primetićete da je pitkija i da ima lepšu aromu i jači ukus.

Bar tako kazu na netu u savetima za dobru kafu :)
Cesto to radim i nikakvu razliku ne primjecujem.
Svakakva g.ovna stavljaju u kafu i ukus je odvratan.Rekli su da ce im zabraniti da pisu kafa ako ubacuju ta g.ovna.Nista se nije promjenilo.
Hvala Bogu sacuvao sam mlin za kafu.Rucni.

Poruka
16.403
To je pravilnije i zdravije od ovog vraćanja :P
Ajd dobro, ja mislio da ces me prva propeti zbog toga sto je to kod tebe ritual.

ooooo.gif

E da, sta tocno znaci "zapeci kavu"?
Znam da ima ta pjesma, jel to neki drukciji nacin kuvanja?

Ono sto ja znam da ljudi rade je da prokuvanu vodu sklone, ubace kavu promijesaju i na desetak sekundi vrate na kolo da se gore uhvati ona pjena.

stranac119

Legenda
Poruka
74.731
Ajd dobro, ja mislio da ces me prva propeti zbog toga sto je to kod tebe ritual.

Pogledajte prilog 1207299

E da, sta tocno znaci "zapeci kavu"?
Znam da ima ta pjesma, jel to neki drukciji nacin kuvanja?

Ono sto ja znam da ljudi rade je da prokuvanu vodu sklone, ubace kavu promijesaju i na desetak sekundi vrate na kolo da se gore uhvati ona pjena.
Zapeci kafu...moja baba je prvo stavljala kafu u dzezvu i na smederevac,kasnije el.sporet,i onda dodavala vodu.Mislim da je to zapecena,ispecena kafa.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.