Trik parola : "Samoizolacija je put u beznađe"

Lacibg

Buduća legenda
Poruka
26.498
Božidar đelić, potpredsednik vlade, za „Blic“

Samoizolacija je put u beznađe - Autor: Nikola M. Jovanović | 01.03.2008 - 06:44

djelic-v.jpg


Ođe gledaj avetinjo, tu vi je link :lol:

Ovo je nova parola za zastrašivanje ili pritisak srpskom narodu za odustajanje od Kosova ili ako hoćete drugačije, da hrlimo "prijateljima" u knadže ne pitajući za cenu.

Pošteno, "samoizolacija" se odnosi na bojkot zapadnih bogatih zemalja koje ne poštuju suverenost i integritet Srbije i najčešće se prema nama odnose ucenama. Dakle, taj pojam ne znači da ne možemo da sarađujemo sa ostatkom sveta. Može da znači sporiji razvitak ali i da imamo izlaz da zaobiđemo ucene, nepoštovanje i siledžijski bezobrazluk najrazvijenijih zemalja sveta. Opet, daleko je to od beznađa, kako kaže Miki Maus, vojvoda od ... 11 miliona €.
A njegov lični primer pokazuje kako se u post-Slobinoj opustošenoj Srbiji od tetkinog kauča može doći do lepog bogatstva.

Srbija ne traži mnogo : poštovanje teritorijalnog integriteta, suvereniteta i saradnju bez ucena ...
 
Zashto je ne ulzazak u EU samoizolacija?

Зато што неки мисле да изван ЕУ свет не постоји, не функционише, не развија се, да је све изван тога магла, празно, крај, итд, итд....... А у ЕУ је наша срећа превелика......
Уцене те, ти пристанеш и готово..... Нема везе што убрзо нема више државе за уцену...... Е сад дал је боље то или она магла??

Хм, ко зна, и једно и друго је и лоше и добро........ Ко зна.........
 
Mislis li da Srbija, sama, vez icije pomoci, moze da napreduje?

haha ja ne znam dal si ti naivna ili glupa, stvarno ne mislim da te vredjam al samo neko naivan ili glup moze da izjavi ovako nesto sto si ti izjavila sada.

Kad su pa to nama zapadne drzave POMAGALE . Kada?

ja cu ti reci NIKADA

Srbija ce napredovati ako je njen narod vredan, radan i pametan samo tako i nikako drugacije.

Niko ti nece POMOCI da lepo zivis ako to sama ne uradis .

Svetom vlada interes i neko ce ti "pomoci" ako od toga ima interesa/profita a nece ako nema - as simple as that.
 
Jedan od da, jedini svakako ne. Ne vidim zasto ne bi bili clanovi EU, pa ako nam je lose, mozemo samo da saradjujemo.

Pa zato shto da bi doshao do chlanstva morash da ispunjavash domartje zadatke koji su za nas najrigoriozniji...a ni to ti nishta ne garantuje.Shargarepa zvana"europska perspektiva"je samo vid politichkog pritiska na Srbiju a kraj joj se ne nazire.
Kad tad ce nam posle niza "sitnijih"uslova postaviti krajnji a to je priznavanje Kosova za "dalji tok integracija".E sad,ja ne znam,mozda si ti dovoljno fleksibilna po tom pitanju ali verujem da shvatash ono shto mnogi vole da zovu REALNOST a u Srbiji ona je takva da bi bilo koji politichar koji na to pristane ubrzo bio pokojnik a i medju "puchanstvom"podrshka za tako neshto ne prelazi 5%.Tako da,ako mora da se bira izmedju priznavanja Kosova i EU,ja sam za osmeh,srednji prst i nastavak saradnje ali nikako za ulazak pod tim uslovom.
 
Jedan od da, jedini svakako ne. Ne vidim zasto ne bi bili clanovi EU, pa ako nam je lose, mozemo samo da saradjujemo.

razlog je taj sto ako pristanemo sad i pod ovim uslovima da postanemo clanovi EU odricemo se Kosova i Metohije za sva vremena jer ne mozemo postati clanica EU ako pre toga ne prihvatimo okupacionu misiju EU na Kosovu zvanu EULEKS i priznamo da je to posebna drzava a ne deo Srbije.

Mozda je to za tebe prihvatljivo - za mene nije , treba u svakom slucaju raspisati referendum EU ili Kosmet pa kako vecina odluci tako i neka bude.

Mislim da politicka elita koja vodi srbiju od 2000te do danas nema nikakav legitimitet da nas vodi u tzv "evro-atlantske integracije" pre nego se raspise u Srbiji referendum sa pitanjem da li ste da Srbija postane clanica EU i da se odrekne Kosova i da li ste da Srbija postane clanica NATO pakta
 
.Mozda je to za tebe prihvatljivo - za mene nije , treba u svakom slucaju raspisati referendum EU ili Kosmet pa kako vecina odluci tako i neka bude.
Sa ovim se apsolutno slazem.Pa nek vetjina odluchi.Ako vecina veruje da bi prodajom Kosova kupila bolji zivot u EU nek im je sa sretjom.Mislim da demokrate prve od svih ne bi smele da se bune na ovakav sled dogadjaja.
 
haha ja ne znam dal si ti naivna ili glupa, stvarno ne mislim da te vredjam al samo neko naivan ili glup moze da izjavi ovako nesto sto si ti izjavila sada.

Kad su pa to nama zapadne drzave POMAGALE . Kada?

ja cu ti reci NIKADA

Srbija ce napredovati ako je njen narod vredan, radan i pametan samo tako i nikako drugacije.

Niko ti nece POMOCI da lepo zivis ako to sama ne uradis .

Svetom vlada interes i neko ce ti "pomoci" ako od toga ima interesa/profita a nece ako nema - as simple as that.


Ja nisam ni rekla da ce neko sa zapada iz prevelike humanosti i ljubavi da nam pomogne, to je ocigledno. Uostalom i Rusija ima svoje interese. E sad, srece smo kakve jesmo, pa se ti interesi lome preko nas.
 
razlog je taj sto ako pristanemo sad i pod ovim uslovima da postanemo clanovi EU odricemo se Kosova i Metohije za sva vremena jer ne mozemo postati clanica EU ako pre toga ne prihvatimo okupacionu misiju EU na Kosovu zvanu EULEKS i priznamo da je to posebna drzava a ne deo Srbije.

Mozda je to za tebe prihvatljivo - za mene nije , treba u svakom slucaju raspisati referendum EU ili Kosmet pa kako vecina odluci tako i neka bude.

Mislim da politicka elita koja vodi srbiju od 2000te do danas nema nikakav legitimitet da nas vodi u tzv "evro-atlantske integracije" pre nego se raspise u Srbiji referendum sa pitanjem da li ste da Srbija postane clanica EU i da se odrekne Kosova i da li ste da Srbija postane clanica NATO pakta

A gde se može da pronađe ta odluka o EULEKS-u? Šta tamo uopšte piše?

Ne treba referendum, neka to budu sledeći izbori: Lidere svih stranaka treba naterati da se izjasne po tom pitanju, i onda će narod da odluči kome će dati glas! Međutim, ako oni koji dobiju izbore ne ispune svoje obećanje, 'poslati tenkove' na Skupštinu, izdajice izvesti pred sud i na banderu!?
 
...a zasto bi oni nas primali u EU kad ovako lepo saradjuju sa nasim politicarima kupujuci nas za neku sicu i izvlaceci profit iz zemlje...na kraju ce biti vlasnici svega i imati besplatnu radnu snagu

U svakom slučaju, neko mora da bude vlasnik svega! Pitanje je koliko se 'pošteno igra', tj. koliko se od profita ulaže u daljnji razvoj, pristojne plate itd!
 

Back
Top