Trigger

Dushan S

Zainteresovan član
Poruka
234
Pozdrav svima! :) U duhu gerilske samo-promocije na internetu, a nadam se da moderatori nemaju ništa protiv toga, otvaram temu povodom izlaska našeg albuma pre nekoliko dana! :) ;)

Dakle

l_90ab349ec880fe313cf121f7b3f8a9e3-1.jpg


Trigger1-2.jpg


Nakon poduže pripreme CD grupe Trigger je ugledao svetlost dana u izdanju PGP RTS. Neki od vas su možda čuli pesmu "Jedan dan" na radiju a da nisu znali o kome se radi (202-jka je često puštala pesmu) ili su gledali spot za istu pesmu i reklamu na TV-u.
Radi se o tvrđoj muzici koja uključuje mnogo različitih muzičkih uticaja, materijal je očigledno, na srpskom jeziku, i radi se o konceptualnom albumu u kom smo se pažljivo trudili uklopiti međusobno pesme, atmosferu, vizuelnu prezentaciju itd. Kažu ljudi da je prilično neuobičajeno i iznenađujuće u pozitivnom smislu za naše podneblje.
Da ja sad ne bih dalje pričao o čemu se radi, jer najnezahvalnije je objašnjavati sopstvenu muziku, svežu recenziju možete pročitati na sajtu Trablmejker
http://www.trablmejker.com/index.ph...=8&PHPSESSID=0f6bb2ef1b476b093bfeb1b299d81b9d

A pesme (oficijalni sajt samo što nije) možete čuti na myspace stranici
www.myspace.com/bandtrigger

Spot i album trailer možete videti na istoj myspace stranici ili ovde
https://www.youtube.com/profile?user=TriggerVideo

Svaki feedback je dobrodošao, pozitivan ili negativan, naravno!
 
Ja znam za vašu grupu još odavno, i sviđaju mi se pjesme...
I super je to što su vam pjesme na srpskom jeziku, i sviđa mi se totalno vaš omot za album...

Ti si ovaj na sredini u drugoj slici? :D
 
Чуо сам вас баш јуче на Метрополису :) Добри сте. :) НЕ СНИМАЈТЕ ПЕСМЕ НА ЕНГЛЕСКОМ xD И да, омот је сјајан :) Кад будем имао времена, преслушаћу ово са Спејса :)
 
ma samo na ovu temu...:lol:
nalazim je inspirativnom. :lol:
verovali ili ne, pada mi na pamet da kupim album, original! :mrgreen:
(ako ga ne iskopam)

al posle brejkera...oni su jos na cekanju... :?
 
Kao prvo, hvala svima na komentarima! :) Mislio sam već da će tema ostati bez komentara! :D Nisam nešto dolazio na ovaj forum, pa ne znam kakav je profil ljudi ovde šta se sluša i tako to, ali pomislih da vredi pokušati!

Dakle redom:

Ja znam za vašu grupu još odavno, i sviđaju mi se pjesme...
I super je to što su vam pjesme na srpskom jeziku, i sviđa mi se totalno vaš omot za album...

Ti si ovaj na sredini u drugoj slici? :D
Hvala mnogo! Mi jesmo ranije radili pod ovim imenom ali nisu bili isti članovi, i nismo svirali autorske stvari, u ovoj postavi eto, prezentujemo materijal. Radimo verzije pesama na engleskom lagano, ali bar ja lično, želeo sam da se uradi Srpski prvo, sa jedne strane iz praktičnih razloga, jer ipak svi mi bolje govorimo srpski od engleskog ovde, a sa druge strane i zato što je to bilo pomalo i izazov. Mislim da ne uspe mnogo ljudi ovde da uradi muziku koja ima srpski tekst uz nju a da to automatski ne počne da zvuči nekako naivno i glupo. E sad da li smo u tome i koliko uspeli, to već nek publika i kritika sude, naravno :)
Da, ja sam na sredini grupne fotografije! ;)

Joooj...omot je ludilo...
odoh da preslusam... :D
Još jednom hvala! Omot je dizajnirao naš prijatelj Vladimir Petrović, i zaista nam je drago kad stignu komplimenti jer smo se zajedno sa njim mnogo trudili oko svakog sitnog detalja! Album je konceptualan, pa smo sa jedne strane pazili da muziku adekvatno ispratimo i sa vizuelnog apsekta. Sa druge strane, ovde je situacija takva kakva je što se tiče prodaje CD-a, i želeli smo da album bude nešto što je lepo samo po sebi, i da ljudi kupujući disk kupe i nešto u šta je lepo gledati i imati ga u rukama, a ne da to samo bude običan jewel case sa sveščicom unutra. :)

Чуо сам вас баш јуче на Метрополису :) Добри сте. :) НЕ СНИМАЈТЕ ПЕСМЕ НА ЕНГЛЕСКОМ xD И да, омот је сјајан :) Кад будем имао времена, преслушаћу ово са Спејса :)
Hahaha, pa ne znam. :D kad se radi o Srbiji i okolini, radićemo i dalje pesme na našem jeziku, ali probaćemo da uradimo i engleske verzije pa kako ispadne! :D Hvala na lepim rečima, zaista!

cuo sam vise puta za trigger ali nisam slusao
a sada...

sokiran sam:shock::shock:
Nadam se da je to neka prijatna vrsta šoka! Kad se odšokiraš reci šta te šokiralo :D

:D
i mene su iznenadili...
nisam znala da i mi imamo nesto ovakvo..
nisam sve preslusala, ali dosta toga ima veze sa ljubavlju...jedino mi se to toliko ne svidja...
Baš sam danas nešto pametovao na tu temu na radiju pa ću pokušati da to nekako sažmem.
Kod nas u muzici ti ljubav dođe kao nešto što automatski podrazumeva nekih par mogućih priča i varijanti, tipa "jadan ja što me ostavi" i ostalo. Takođe je i sama reč postala istrošena kako i kroz pop kulturu tako i inače, "Ljubav" može značiti sto stvari i ništa. E sad, bilo je interesantno uzeti nešto što bi moglo inače da bude patetično, i uobičajeno kao što su ljubavne pesme, i dati mu kroz drugačiji ugao gledanja nov život i učiniti nešto poznato interesantnim. Tako da je na kraju album završio kao konceptualan, i svaka pesme govori o ljubavi ali gledanu iz nekog manje uobičajenog ugla ili ljubav u nekoj ekstremnoj formi. Konačno, većina ljudi češće doživi ljubav kao nešto neprijatno, kao čežnju, samoću, nedostajanje, gubitak, strah, nego kao pozitivno iskustvo, i ovaj album je upravo o tome. Na kraju jedino je bilo logično nazvati album upravo tako - ljubav, i uraditi takvo vizelno rešenje koje će ispratiti takvu percepciju ljubavi.

Eto raspisah se, ali nadam se da će možda to nekog navesti da posluša pesme drugačije, jer su neki od tekstova onako, pažljivo i slojevito pisani. :)
Hvala! :)
btw:
Autor teme je dobar gitarista :D
to znam iz raznih izvora...
A usput, ne volim ženske vokale, ali ovaj može proći, samo još maalko žešće da je :D
Kažu da nisam loš, mada znaš kako, retko ko postane prorok u svom selu :D ;)
''Više neće biti nas'' otkida... i muzika i vokal...

jedino što mi se ne sviđa je što su pjesme koje sam do sad slušao skoro na isti kalup...
E to ću ti teško prihvatiti kao kritiku :D :p Šalu na stranu, svi u bendu imamo jako šaren ukus, i bilo je lepo imati šansu da radimo sve rasterećeno. Tako da je materijal stilski vrlo slobodan, naći ćeš u njemu od rane Metallice i hard rock-a preko elektro elemenata do pesama koje su na granici prog-a i gothic-a i imaju moderne metal rifove. Nezahvalno je da pokušavam reći šta sviramo :) Takođe ako bi gledao strukturu pesama, akorde , harmonije, melodije pesama, mislim da je poprilično šareno... Sa druge strane ako misliš na atmosferu kao nešto što se ne menja, i ne treba, to je i bila namera da sve pesme imaju jednu sličnu emotivnu notu. ;)
Nz zasto, ali ima slicnosti sa Negativnom, a i ovaj...EKV-album ljubav, Sarlo - dete hoce da se igra - Igracka....

meni se igracka najvise svidja...
:)
Hehe, pa moram priznati da ja slabo slušam domaću muziku a izdanke new wave-a posebno nisam pratio :)

ma samo na ovu temu...:lol:
nalazim je inspirativnom. :lol:
verovali ili ne, pada mi na pamet da kupim album, original! :mrgreen:
(ako ga ne iskopam)
al posle brejkera...oni su jos na cekanju... :?
Ako kupiš CD, hvala, zaista :) Mi imamo izdavača, taj izdavač je PGP u ovom slučaju, i jako retko izdaju tvrđu muziku. Bili su ljubazni da nam daju prilično dobre uslove, da nam izađu u susret na primer i sa tim rešenjem omota diska, koje je nešto skuplje za izradu, pa onda i ja naravno želim da se proda dovoljan broj diskova da opravda njihovo izdavanje ovakvog rock benda. Da ćemo se obogatiti nešto od prodaje - daleko od toga! :
oh, vidi i ovi trablmejkeri rekose za negativ...ali u slucaju nepazljivog slusanja... :lol:
Milan Popović koji je zaista verziran za metal muziku i nehotično je pratio moj rad tokom godina je napisao recenziju, ista je izašla i u Bestseler magazinu :)
A inače mi imamo tu žalost da rock bendove koji nešto rade valjano možemo izbrojati na prste jedne ruke, i možda malo više. Imamo samo dva ozbiljnija rock benda koja imaju pevačice kao frontman-e (ili je bolje reći frontgirl) a to su Negativ i N. Bebe. Da je situacija kao napolju, i da ima mnogo više toga, onda bi ljudi pravili i bolje razliku.
Ovako, zamislite kad bi čuli kako dva amerikanca pričaju da na primer, Lacuna Coil liči na Garbage jer imaju dobru produkciju, imaju pevačicu, i ta pevačica peva na njihovom maternjem jeziku :D Nadam se da sam dobro objasnio ovo :)

Još jednom, hvala mnogo na komentarima i interesovanju, i izvinite na ogromnom post-u, mislio sam da je praktičnije da na sve odgovorim odjednom :)
 

Back
Top