antioksidans
Poznat
- Poruka
- 8.406
Hag -- Odluku o zahtevu Vojislava Šešelja za oslobađanje, posle okončanja dokaznog postupka optužbe, Tribunal u Hagu će objaviti u sredu, 4. maja.
Šešelj je zahtevao i da pretresno veće donese odluku da mu bude isplaćena odšteta od 10 miliona evra za više od osam godina koje je, kako kaže, bezrazložno i bez ikakvog pravnog osnova proveo u sudskom pritvoru u Sheveningenu.
Lider Srpske radikalne stranke je početkom marta zatražio od pretresnog veća da ga oslobodi, pošto tužilaštvo, kako Šešelj tvrdi, nije dokazalo nijednu optužbu protiv njega za zločine u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH 1991-93. godine.
Tužioci su, odgovarajući na zahtev optuženog, tvrdili da su izveli dovoljno dokaza o Šešeljevoj krivici po svim tačkama optužnice, uključujući i za optužbu da je "govorom mržnje" direktno počinio zločine nad nesrbima u Vukovaru i vojvodjanskom selu Hrtkovci.
Do sada se u praksi suda u Hagu nije desilo da u ovoj fazi procesa, na polovini suđenja, optuženi bude oslobođen.
Po pravilima Tribunala, sudije mogu oceniti da su tužioci izneli dovoljno dokaza protiv Šešelja po svim tačkama optužnice ili zbog nedostatka dokaza odbaciti celu optužnicu ili neke od njenih tačaka.
Ukoliko sudije ne oslobode Šešelja, sudjenje bi trebalo da se nastavi dokaznim postupkom odbrane
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=01&nav_category=64&nav_id=509510
da li će biti oslobodjen ili ne?
već treću godinu za redom srs najavljuje povratak šešelja svakog proleća, ovo je prva stvarna prilika kada tribunal odlučuje o tome.
mislim da sledi nastavk sudjenja
Šešelj je zahtevao i da pretresno veće donese odluku da mu bude isplaćena odšteta od 10 miliona evra za više od osam godina koje je, kako kaže, bezrazložno i bez ikakvog pravnog osnova proveo u sudskom pritvoru u Sheveningenu.
Lider Srpske radikalne stranke je početkom marta zatražio od pretresnog veća da ga oslobodi, pošto tužilaštvo, kako Šešelj tvrdi, nije dokazalo nijednu optužbu protiv njega za zločine u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH 1991-93. godine.
Tužioci su, odgovarajući na zahtev optuženog, tvrdili da su izveli dovoljno dokaza o Šešeljevoj krivici po svim tačkama optužnice, uključujući i za optužbu da je "govorom mržnje" direktno počinio zločine nad nesrbima u Vukovaru i vojvodjanskom selu Hrtkovci.
Do sada se u praksi suda u Hagu nije desilo da u ovoj fazi procesa, na polovini suđenja, optuženi bude oslobođen.
Po pravilima Tribunala, sudije mogu oceniti da su tužioci izneli dovoljno dokaza protiv Šešelja po svim tačkama optužnice ili zbog nedostatka dokaza odbaciti celu optužnicu ili neke od njenih tačaka.
Ukoliko sudije ne oslobode Šešelja, sudjenje bi trebalo da se nastavi dokaznim postupkom odbrane
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=01&nav_category=64&nav_id=509510
da li će biti oslobodjen ili ne?
već treću godinu za redom srs najavljuje povratak šešelja svakog proleća, ovo je prva stvarna prilika kada tribunal odlučuje o tome.
mislim da sledi nastavk sudjenja



