Tri puta se prekrstila i sela u avion majka (80) iz srbije prvi put leti za ameriku, a kad čujete razlog srce će vam prepući (video)

Nisam cuo, objasni mi ti tako pametna.
PRM (Passangers with Reduced Mobility - putnici smanjene pokretljivosti) su sve osobe čija je pokretljivost prilikom korištenja zračnog transporta smanjena radi: fizičke invalidnosti, intelektualne invalidnosti ili ograničenosti, bilo kojeg drugog vida invalidnosti, zatim starosti, te sve druge osobe čije stanje traži adekvatnu pomoć ili pažnju koja mora biti prilagođena njihovim potrebama (pretile osobe, trudnice itd.).

Ako je ona rekla da hotje da putuje kod djece zašto je to sramota ?

Žena je sva srećna vidiš joj u ocima
Ama ne budali.Sigurno je da ona hoce da vidi svoje voljene,ali da li je normalno da putuje sama.Zena odlucile,jer je sigurno ne obilaze cesto,a uzelela je se.

PRM (Passangers with Reduced Mobility - putnici smanjene pokretljivosti) su sve osobe čija je pokretljivost prilikom korištenja zračnog transporta smanjena radi: fizičke invalidnosti, intelektualne invalidnosti ili ograničenosti, bilo kojeg drugog vida invalidnosti, zatim starosti, te sve druge osobe čije stanje traži adekvatnu pomoć ili pažnju koja mora biti prilagođena njihovim potrebama (pretile osobe, trudnice itd.).
Hvala na objasnjenj,nisam to znao,Stvarno si prepametna.Pogotovo za Copy Paste.

Zar je bitno kamo putuje, bitan je razlog zbog kojeg putuje. Nije bitna ni dužina leta.
Šta fali toplim ljudskim pričama pput ove? Šta fali da nam suza krene od nježnosti, ljubavi, sjete pomiješane sa tugom što to nećemo doživjeti od svoje majke jer je možda više nemamo?
Zato što topla ljudska priča je tu na snimku i nije je potrebno kvariti izmišljenom radi pojačanja efekta.

Ama ne budali.Sigurno je da ona hoce da vidi svoje voljene,ali da li je normalno da putuje sama.Zena odlucile,jer je sigurno ne obilaze cesto,a uzelela je se.
Ako moze autobusom sama, sto ne bi mogla i avionom? Isto je, samo eto u vazduhu, i destinacija nekoliko hiljada kilometara u odnosu na stotine ili desetine drumom...

No, ovaj, meni je jednom trebalo od Vankuvera preko Frankfurta to Beograda 9 sati, a vozom od Beograda do Subotice 8 sati punih...Uvek sam, mada uslovno receno jer je i avion i bus/voz, pun...

Jednostavno me se okani.

Upao si u temu i silom želiš da oceniš djecu i smatraš da pate tu staricu ms gde god da je ona krenula

Ako ne želiš da te re citiram onda zahtevaš da uzmem tvoj komentar zdravo za gotov

Ali ja to neću

Jer poznajem dosta starih koji su putovali amerika, australija švedska itd

Upao si u temu i silom želiš da oceniš djecu i smatraš da pate tu staricu ms gde god da je ona krenula

Ako ne želiš da te re citiram onda zahtevaš da uzmem tvoj komentar zdravo za gotov

Ali ja to neću

Jer poznajem dosta starih koji su putovali amerika, australija švedska itd
Nista ja necu silom,jednostavno je to moje misljnje,da zena sa 80 godina sama putuje na dalek put,a to je mogao da snimi bilo koji njen rodjak,koji nije putovao s njom.I nisam upao,nego sam napisao sta mislim.

Poslednja izmena od moderatora:
Nista ja necu silom,jednostavno je to moje misljnje,da zena sa 80 godina sama putuje na dalek put,a to je mogao da snimi bilo koji njen rodjak,koji nije putovao s njom.I nisam upao,nego sam napisao sta mislim,a ti ako si moderator i mislis da je Krsta tvoja,malo si se prevarila.I ovako postavljas gluposti,ovo nije prva.Ne znam samo kako ti dozvoljavaju da to radis.I treba malo da se preispitas.

dobro

Dok ne izgubiš jednog od roditelja uglavnom ih svataš zdravo za gotovo...Tu su uvek.
Tek kada ih izgubiš ili samo jednog shvataš koliko si mogao više i bolje sa njima.
Užasno je kada su ti stari roditelji daleko...Kada poslednje godine provode sami a ti ih posećuješ 1x godišnje.

Kako god, drago mi je zbog bake gde god i odakle god da je išla.

Voli svaka majka da se uvjeri gde i kako im deca žive

:)
Ja kevi platim i rezervišem kartu,...kažem dođi da mi vidiš stan. Ona mi kaže: " Ne mogu sad,...idem s prijateljicom na more". Pošalji mi fotku i to je to. Ako je tebi tamo lepo, meni je ovde još bolje!:rotf:
Ne'k je živa i zdrava.
Rođeni ujak dolazi stalno. Koliko ljudi, toliko ćudi.

Ja kevi platim i rezervišem kartu,...kažem dođi da mi vidiš stan. Ona mi kaže: " Ne mogu sad,...idem s prijateljicom na more". Pošalji mi fotku i to je to. Ako je tebi tamo lepo, meni je ovde još bolje!:rotf:
Ne'k je živa i zdrava.
Rođeni ujak dolazi stalno. Koliko ljudi, toliko ćudi.

:lol:

Jedino tuzno u ovoj prici je sto smo tolika beda da nam je hit sto se baba od 80 godina vozi avionom do Amerike.

Sto, umesto da penzioneri, seniori, budu gospoda i zive starost dostojanstveno, da im je najopustenije da dva puta godisnje odu turisticki na neki lep put, pola nasih penzionera jedva ima za leba i parizer sa 3% mesa.

To je tuga.

Pre neki dan sam isao na aerodrom da pokupim komsije, deka i baka od 78 i 77 godina, vracali se iz Zanzibara, bili da osole guziccu malo.

To su gospoda penzioneri.

Moja pokojna baka je prvi put letela avionom u poznim godinama, kad je išla da poseti ćerku u Australiji.

Do kraja života je sa sjajem u očima pričala o tome, videlo se da joj je itekako prijalo da poseti drugi kontinent i vidi unučiće. To što su ljudi stari ne znači da ne vole ili ne mogu da putuju.
Sigurno.Mozda je i ova baka,htela jednostavno da vidi,gde joj deca i kako zive.

Sto, umesto da penzioneri, seniori, budu gospoda i zive starost dostojanstveno, da im je najopustenije da dva puta godisnje odu turisticki na neki lep put, pola nasih penzionera jedva ima za leba i parizer sa 3% mesa.
Ima tu i do osobe.

Ima ljudi koji mogu da putuju, a neće... a ima onih koji nemaju ništa, pa se opet nekako snalaze.

Жене попут баке са снимка које сам познавала не би путовале ни да им платиш. Биле су срећне у свом микро свету, нису волеле промене, ни ТВ нису волеле да гледају. У путу до најближег лекара их је већ хватала мучнина. Носиле су се као ова бака и разоноду налазиле на клупи предкућом :) са комшиницама. Она која има најраскошнију липу била је главна у улици и износила своју плетену фотељу и тацну са кафом. Ако је неко пржио крофне или кувао кукуруз износио је и то. На свету недељу:) се излазило раније, после ручка уз недељне колаче. За њих би овај пут био огромна жртва, зато ме је ово толико гануло.

Насупрот неким другим, па и мојој баки које су живеле другачије. Али су се другачије и носиле. Зато је ово толико одјекнуло.

Dok ne izgubiš jednog od roditelja uglavnom ih svataš zdravo za gotovo...Tu su uvek.
Tek kada ih izgubiš ili samo jednog shvataš koliko si mogao više i bolje sa njima.
Užasno je kada su ti stari roditelji daleko...Kada poslednje godine provode sami a ti ih posećuješ 1x godišnje.

Kako god, drago mi je zbog bake gde god i odakle god da je išla.
Мени је незамисливо да одем преко света и да будем далеко од својих најближих. Неко мисли само на себе и није га брига што родитељи пате.

Back