Tri puta se prekrstila i sela u avion majka (80) iz srbije prvi put leti za ameriku, a kad čujete razlog srce će vam prepući (video)

Gospođetina 👑

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.753

TRI PUTA SE PREKRSTILA I SELA U AVION Majka (80) iz Srbije prvi put leti za Ameriku, a kad čujete razlog srce će vam prepući (VIDEO)​

Nema straha ni prepreka koje jedna majka ne može pobediti za svoje dete. A video snimak starice (80) koja je po stare dane rešila da sedne u avion i ode u Ameriku zbog svoje dece, upravo tako nešto i pokazuje.

Snimak jedne 80-godišnje bake iz Srbije rasplakao je mnoge ljude ne internetu, kada se pojavio na Jutjub kanalu "Zov planine". U 13 sekundi videa, bez reči i bez mnogo objašnjenja, sjaj i sreća u očima ove starice dokazali su još jednom da nema ljubavi koja je jače od majčine.
"Kad ljubav i čežnja majke za decom pobedi strah", stoji u opisu Jutjub videa.

Kako je objašnjeno, radi se o jednoj majci iz Srbije, koja je u 80. godini prvi put u životu rešila da pobedi strah i sedne u avion. Za to je naravno imala poseban razlog - da vidi i zagrli svoju decu.

Kako je autor videa snimio, baka se pred samo ukrcavanje u avion prekrstila tri puta i uz osmeh ušla u njega. A onda se, kada je sela na svoje mesto, radujući se svojoj krajnjoj destinaciji, sa osmehom i sjajem u očima nasmešila kameri.

Kad ljubav i čeznja majke za decom pobedi strah #shorts

"Ovakav sjaj u očima nikakvi novci ne kupuju"​

Video snimak je raznežio, oduševio ali i rasplakao mnoge ljude na internetu koji su u komentarima podržali potez ove bake ali se setili i svojih roditelja koji su u životu za njih činili mnoge stvari, kakve samo roditelji mogu.

"Kakvu milost i toplinu osetim kad vidim takvu baku, kao deca su", "Bakin blag pogled mi je izazvao suzu. Želim joj srećan put i tamo i vamo!, "Majčino srce je veće od kosmosa", "Samo je jedna majka", "Jedan pogled na ovu majku i odmah mi suze krenule", "Taj sjaj u ocima nikakvi novci ne kupuju! Živa bila", "Kada ulazim u sobu svoje majke, ja se izujem. Jer ulazim u sveto mesto", "Pogledajte samo taj sjaj u njenim očima. Tako blistaju samo samo oči majke", "Majka, najveći prijatelj u životu", bili su samo neki od mnogobrojnih komentara ispod ovog videa.

Bilo je i onih koji su prošli u svojim kasnijim godinama isto što i ova baka.

"I ja sam prvi put sa 70 godina u aprilu otišao da vidim ćerku u SAD - Hjuston, gde živi i radi. Poznat mi je taj osećaj, jedva čekam da idem ponovo", "Ja sam proletos pomogla jednom dekici od 92 godine da sa jednog londonskog terminala pređe u drugi. Ide svake godine kod brata u SAD samo sa ručnim prtljagom, a vraća se sa punim koferima", pisali su oni.

Moja pokojna baka je prvi put letela avionom u poznim godinama, kad je išla da poseti ćerku u Australiji.

Do kraja života je sa sjajem u očima pričala o tome, videlo se da joj je itekako prijalo da poseti drugi kontinent i vidi unučiće. To što su ljudi stari ne znači da ne vole ili ne mogu da putuju.

Ovo nije BEG aerodrom, Wizz nema liniju za SAD, A320 svakako ne može da stigne do Amerike....
Odakle info da je ovo iz Srbije (ajde možda iz Niša leti) a tek odakle da baš ide u SAD?

Mislim simpatična bakica i tužna tema odakle god da je ali baš mi bode oči propratna pruča.

Poslednja izmena:
Sramota,da ona pobedi strah i ima vremena da ode,a deca,nemaju vremena da je posete u tim godinama.Hrabra zena,svaka joj cast.

Sto je sramota ? Ljudi koji žive na drugim kontinentu vole kad im bližnji njihov dodje u goste

Ovo nije BEG aerodrom, Wizz nema liniju za SAD, A320 ne može da stigne do Amerike....
Odakle info da je ovo iz Srbije (ajde možda iz Niša leti) a tek odakle da baš ide u SAD?

Mislim simpatična bakica i tužna tema odakle god da je ali baš mi bode oči propratna pruča.

mozhda je letjela do zagreba pa onda nastavak !?

mozhda je letjela do zagreba pa onda nastavak !?
U regionu pa i široj okolini samo beogradski aerodrom ima direktnu liniju do Njujorka i Čikaga.
Zagreb nema.

Mogla je da preseda u Frankfurtu,Londonu,Amsterdamu...ali čisto sumnjam da su baku pustili da se snalazi na aerodromskom transferu a ni jedan let iz Niša ne ide za te gradove....tj gradovi do kojih Wizz ide nisu transferni hub-ovi za SAD. A ovo nije beogradski aerodrom.

U regionu pa i široj okolini samo beogradski aerodrom ima direktnu liniju do Njujorka i Čikaga.
Zagreb nema.

Mogla je da preseda u Frankfurtu,Londonu,Amsterdamu...ali čisto sumnjam da su baku pustili da se snalazi na aerodromskom transferu a ni jedan let iz Niša ne ide za te gradove....tj gradovi do kojih Wizz ide nisu transferni hub-ovi za SAD. A ovo nije beogradski aerodrom.

Inače na svakom aerodromu možeš organizovati pratnju tako da nije problem presjedati

🤷🏻‍♀️

Vi nevjerujete u priču ja vjerujem :)

Inače na svakom aerodromu možeš organizovati pratnju tako da nije problem presjedati

🤷🏻‍♀️

Vi nevjerujete u priču ja vjerujem :)
Kao neko ko se ipak razume u avijaciju:

- nije Srbija 95%
- svakako taj avion ne leti za SAD odakle god da je 100%

Ali da, očigledno baka leti da vidi decu, pre će biti negde u Evropu i verovatno joj je prvi put. I jeste i tužno ali na neki način i lepo videti ovako nešto.
Samo smatram da se ne mora izmišljati i dramatizovati dodatno, naročito što nema potrebe za tim.

Sto je sramota ? Ljudi koji žive na drugim kontinentu vole kad im bližnji njihov dodje u goste
Sigurno da vole da je to od Beograda do Zemuna,ali da starica ide avionom za ameriku i to sama,sigurno nije u redu.Ako su hteli da deca pokazu majci gde i kako zive,trebao je doci neko da bude sa njom,a i vise puta godisnje da je obidju da vide kako je.Sramota je i te kako.Nemaju vremena,zauzeti su non stop.

Ovo nije BEG aerodrom, Wizz nema liniju za SAD, A320 svakako ne može da stigne do Amerike....

5Mislim simpatična bakica i tužna tema odakle god da je ali baš mi bode oči propratna pruča.
Ovo je Tuzla.

O dragi ljudi o čemu vi raspravljate. Možda je žena htjela da vidi gdje joj žive djeca, možda je čitav život provela zeleci da ode. Odmah paljba po losoj djeci . Postoji li ista u cemu vi vidite nešto toplo i lijepo. Baka je iz Bosne,Tuzla ima Wizz,šta je vama toliki problem?
Ona je preponosna na sebe sigurna sam a vi virite pod rep avionu.

Kao neko ko se ipak razume u avijaciju:

- nije Srbija 95%
- svakako taj avion ne leti za SAD odakle god da je 100%

Ali da, očigledno baka leti da vidi decu, pre će biti negde u Evropu i verovatno joj je prvi put. I jeste i tužno ali na neki način i lepo videti ovako nešto.
Samo smatram da se ne mora izmišljati i dramatizovati dodatno, naročito što nema potrebe za tim.
Zar je bitno kamo putuje, bitan je razlog zbog kojeg putuje. Nije bitna ni dužina leta.
Šta fali toplim ljudskim pričama pput ove? Šta fali da nam suza krene od nježnosti, ljubavi, sjete pomiješane sa tugom što to nećemo doživjeti od svoje majke jer je možda više nemamo?

Sigurno da vole da je to od Beograda do Zemuna,ali da starica ide avionom za ameriku i to sama,sigurno nije u redu.Ako su hteli da deca pokazu majci gde i kako zive,trebao je doci neko da bude sa njom,a i vise puta godisnje da je obidju da vide kako je.Sramota je i te kako.Nemaju vremena,zauzeti su non stop.
Ti znaš da je ne obilaze? I ti znaš da putuje sama? Kako tako pljuješ po djeci te bake a pojma o tome nemaš?
Vjerujem da je paze više nego većina djece koja žive sa majkama pod istim krovom.

Ti znaš da je ne obilaze? I ti znaš da putuje sama? Kako tako pljuješ po djeci te bake a pojma o tome nemaš?
Vjerujem da je paze više nego većina djece koja žive sa majkama pod istim krovom.
Pa snimak pokazuje da je sama,a drugo koje pametno dete ce da dopusti da mu majka u tim godinama leti avionom na tako dug put.Samo bolesnici.Ima da pljujem jer nije u redu,nikako.

Pa snimak pokazuje da je sama,a drugo koje pametno dete ce da dopusti da mu majka u tim godinama leti avionom na tako dug put.Samo bolesnici.Ima da pljujem jer nije u redu,nikako.
A snima je duh? Ili deda od 89 :D

Poslednja izmena od moderatora:

Ako je ona rekla da hotje da putuje kod djece zašto je to sramota ?

Žena je sva srećna vidiš joj u ocima

Back