Tri decenije od rušenja Berlinskog zida - dan kad je duh slobode krenuo Evropom

Cekaj , ti zagovaras levicu u Hamburgu, Hong Kongu? Onu stoku sto ljudima unistava imovinu?
Nemačku Levicu. Georg Gizi, Sara Vagenkneht, Oskar Lafonten, Bodo Ramelov... Parlamentarna stranka

P.S. U Hong-Kongu se "demokrate" bune protiv komunista
U Hamburgu je policija rasturila vodenim topovima i suzavcem kamp demonstranata koji su dobili sudsku odluku da tu smeju da kampuju, prekoračila svoja ovlašćenja i prekršila odluku suda.
 
Poslednja izmena:
"Дигли сидро" је можда донекле произвољан опис за ситуацију у којој се Совјетима није распао само војни савез, само поредак, већ и сама држава.

Ако хоћеш да кажеш да то значи да су Руси одабрали да изгубе Хладни Рат, све што су постигли од '41, и још и територије које су дословце биле њихове вековима... па, свако има право на сопствена произвољна тумачења ако му је тако лакше :D
dal je mandovce culo za izraz KORAK NAZAD da bi napravio dva napred? gubili su rusi mnogo vise teritorija, cak sta vise palili su sami svoju moskvu i teritoriju pri povlacenju, ali su se uvek zaustavljali u glavnim gradovima napadaca. tako se to moze uvek tumaciti kako je mandovcetu lakse, ali polako se obnavlja rusija i rusi, zdrava i jaka je to nacija
 
Nemačku Levicu. Georg Gizi, Sara Vagenkneht, Oskar Lafonten, Bodo Ramelov... Parlamentarna stranka
Sarah, Oskar i Gregor ( tri genijalne osobe) nemaju vise veze s politikom. ramelov je covek
iz Zapadne Nemacke, slucajno je tamo zapao, on je bio sindikalni bos, on sa tom levicom i nema nikakve veze.
Najgori su levicari zeleni, a oni ce i vladati.
 
Guten Morgen Genossen Werktätige. Ich wünsche Ihnen viel Erfolg bei maximale Planerfüllung.
So wie wir heute arbeiten, werden wir morgen leben....

ddr.jpg
 
Ne znam od kud ta opsesija tim DDR-om, meni bi bila mnogo zanimljivija iskustva ljudi
iz Poljske, Ceske, Madjarske pa i iz tri balticke zemlje, Kako su se oni uhvatili u kostac
sa ovim globalnim kapitalastickim drustvom, DDR je dobio 1000 milijardi iz penzionog fonda
Nemacke, i dan danas ide i do 100 milijardi u DDR, ali kako su uspeli ovi drugi da se
izvuku iz sovjetskog komunizma i da relativno pristojno zive.
 
Sarah, Oskar i Gregor ( tri genijalne osobe) nemaju vise veze s politikom. ramelov je covek
iz Zapadne Nemacke, slucajno je tamo zapao, on je bio sindikalni bos, on sa tom levicom i nema nikakve veze.
Najgori su levicari zeleni, a oni ce i vladati.
Da, Gregor :)
Gizi nije više aktivan u organima stranke, Sara prestaje da bude aktivna u organima stranke, ali oni i dalje javno zastupaju stavove stranke - kad im se dopusti.
Al karakteristična je ova tvoja izjava o njima, tipična za nemačke medije, kao da si iz njih prepisala. Ako je nešto dobro, onda se trude da minimiziraju povezanost sa Levicom. Nema veze što su oni bili šefovi stranke, stvorili tu politiku, oni "nisu više u stranci". A Bodo Ramelow je "neko ko je zalutao u stranku", kao da on ne zastupa ciljeve i stavove stranke čiji je jedan od vodja.
Tipična taktika nemačkih medija (o kojoj sam već pisao) na delu
 
Da, Gregor :)
Gizi nije više aktivan u organima stranke, Sara prestaje da bude aktivna u organima stranke, ali oni i dalje javno zastupaju stavove stranke - kad im se dopusti.
Al karakteristična je ova tvoja izjava o njima, tipična za nemačke medije, kao da si iz njih prepisala. Ako je nešto dobro, onda se trude da minimiziraju povezanost sa Levicom. Nema veze što su oni bili šefovi stranke, stvorili tu politiku, oni "nisu više u stranci". A Bodo Ramelow je "neko ko je zalutao u stranku", kao da on ne zastupa ciljeve i stavove stranke čiji je jedan od vodja.
Tipična taktika nemačkih medija (o kojoj sam već pisao) na delu

Meni je Lafonten bio najdrazi politicar, ali se povukao, njega nema vise nigde, Sarah je takodje bolesna pa se
i ona povukla, Gregor je imao infarkt, a i tako je suvise genijalan za te DDR staljiniste, Ramelov je u
predizbornoj kampanji izbegavao da ga uopste i nazivaju nekim levicarem. Ja sam bre upucena za razliku
od tebe. Die Linke na nivou Nemacke ima 8% i tu je kraj, nazalost sada i SPD. rekoh vec da su zeleni
levicari i to gadni, oni ce praviti koaliciju sa CDU, moguce je da cemo imati kancelara iz Zelenih.
Usput, Sarah se ne skida sa medija, svuda je prisutna.
 
Ne znam od kud ta opsesija tim DDR-om, meni bi bila mnogo zanimljivija iskustva ljudi
iz Poljske, Ceske, Madjarske pa i iz tri balticke zemlje, Kako su se oni uhvatili u kostac
sa ovim globalnim kapitalastickim drustvom, DDR je dobio 1000 milijardi iz penzionog fonda
Nemacke, i dan danas ide i do 100 milijardi u DDR, ali kako su uspeli ovi drugi da se
izvuku iz sovjetskog komunizma i da relativno pristojno zive.
Nisu te milijarde date narodu, nego firmama sa zapada kao subvencije za otvaranje novih i preuzimanje postojećih firmi na istoku, pa za izgradnju infrastrukture (Auto-puteva, mreže i sl.), što su opet radile firme sa zapada.
To je ona priča "kupio sam ti tortu, nema veze što si dobio jedno parče, a ja pojeo ostatak - torta je tebi kupljena"
 
Nisu te milijarde date narodu, nego firmama sa zapada kao subvencije za otvaranje novih i preuzimanje postojećih firmi na istoku, pa za izgradnju infrastrukture (Auto-puteva, mreže i sl.), što su opet radile firme sa zapada.
To je ona priča "kupio sam ti tortu, nema veze što si dobio jedno parče, a ja pojeo ostatak - torta je tebi kupljena"

Ali infrastruktura ostaje meni, a ne pitaj koliko stotina milijardi odlazi za penzije i za zdravstvo
ljudima koji nisu u sistem uplatili ni jednu marku.
 
Ne znam od kud ta opsesija tim DDR-om, meni bi bila mnogo zanimljivija iskustva ljudi
iz Poljske, Ceske, Madjarske pa i iz tri balticke zemlje, Kako su se oni uhvatili u kostac
sa ovim globalnim kapitalastickim drustvom, DDR je dobio 1000 milijardi iz penzionog fonda
Nemacke, i dan danas ide i do 100 milijardi u DDR, ali kako su uspeli ovi drugi da se
izvuku iz sovjetskog komunizma i da relativno pristojno zive.

Polakomili se ovi burzuji iz BRD.
Mislili, sad kad se ujedinimo dobicemo odlicnu armiju, skoro pa nepobedivu.
Sad kad se ujedinimo, ima da osvajamo 90% svih medalja na letnjim i zimskim olimijadama...

Kad ono, medjutim, ovi sa Istoka niti hoce da ratuju za BRD, niti hoce da plivaju i dizu tegove... :hahaha:
 
Meni je Lafonten bio najdrazi politicar, ali se povukao, njega nema vise nigde, Sarah je takodje bolesna pa se
i ona povukla, Gregor je imao infarkt, a i tako je suvise genijalan za te DDR staljiniste, Ramelov je u
predizbornoj kampanji izbegavao da ga uopste i nazivaju nekim levicarem. Ja sam bre upucena za razliku
od tebe. Die Linke na nivou Nemacke ima 8% i tu je kraj, nazalost sada i SPD. rekoh vec da su zeleni
levicari i to gadni, oni ce praviti koaliciju sa CDU, moguce je da cemo imati kancelara iz Zelenih.
Usput, Sarah se ne skida sa medija, svuda je prisutna.
E dobro što si za razliku od mene upućena. :D
Ajd molim te samo mi objasni šta je u tvom postu različito od mog posta (osim podatka od 8% na nivou De, koji se inače može naći sa dva klika na guglu)
 
Polakomili se ovi burzuji iz BRD.
Mislili, sad kad se ujedinimo dobicemo odlicnu armiju, skoro pa nepobedivu.
Sad kad se ujedinimo, ima da osvajamo 90% svih medalja na letnjim i zimskim olimijadama...

Kad ono, medjutim, ovi sa Istoka niti hoce da ratuju za BRD, niti hoce da plivaju i dizu tegove... :hahaha:

Pa da, nece nista da doprinesu slavi , oce samo neke pare.
Aj, valjda smo sada izdiskutovali situaciju u DDR-u.
 
Ja sam to drugacije radio.
Ja sam po Moskvi otkupljivao "Sovjetsku Prevodnu Rubju" kodiranu za DDR. Zvalo se to XTR643, ako me secanje dobro sluzi. Za $ 10 kupis 100 XTR koji ti je onda Deutsche Außenhandelsbank AG (DABA) u Istocnom Berlinu zameni po kursu 3,11 Maraka.
OndaK odes kod matorog Uda Paula ( bio direktor Kombinata Fortschritt Landmaschinen ) i zakljucis ugovor o kupovini kombajna za eksport u Rusiju.
Kad ti na racun za 100 XTR legne 311 maraka, ti nikakve kombajne ne diras, nego cekas "Währungsunion" i napeto slusas vesti po kojem kursu ce se ona sprovesti.

Ono sto Rayela spomenu. Neki su predlagali da to bude 2 ostmarke za 1 DEM, sto bi bilo dobro, ja sam i onako 311 maraka platio $ 10...
Kad ono, pojavi se Helmut Kohl, Carstvo mu nebesko, pa rece: "nece biti Nemaca prve i druge klase, Währungsunion ima da bude prema kursu 1:1...

Jajoj, sreci mojoj nigde kraja, pravo u Hotel Unter den Linden, da sa drugovima oficirima proslavimo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
A to je sve uradjeno protiv volje DDR gradjana? Nazalost ( moju, veliku) nije, nego smo se krvavo naplacali
za taj komunisticki sistem i placacemo jos 100 godina.

Nego Rayela zaboravih da te pitam, 'el placas ti "Solidaritätszuschlag", il' si se prijavila na minimalac kako bi ga izbegla? :think:
Je li posteno da ti kao "Ausländerin" to placas? Nisu li neka tvoja prava time ugrozena?
Ja sam uvek bio za "ciljnu demokratiju", tipo, svi oni koji su za ujedinjenje Nemacke da se lepo kao takvi deklarisu, pa da se troskovi tog ujedinjenja njima odmere.

Ovako ispade da to ujedinjenje placaju uglavnom oni koji ga nisu ni hteli.
Isto kao i u Rusiji.
Izgradili ljudi gigantski Yeltsin Centar:
17457898_1050457545098720_508795301249161791_n.jpg


Ko ga je platio?
Iz budzeta RF. Ko placa odrzavanje istog? Budzet RF.
Pa zasto tako?
Troskove toga treba natovariti Medvedevu, Putinu, Chubajsu i svim onim oligarsima kojih je sada 98 komada.
Ko bi danas bio Putin, da nije bilo Yeltsina?
Posle pada Tolje Sobchaka sa lokalne vlasti u Leningradu, taman se lepo uklopio i poceo da radi kao taksista. Taj bi poso' i danas radio...
Ima li vece nepravde, nego da oni koj je taj zlotvor unesrecio placaju Centar?
A oni koji su najveci beneficijari Yeltsinovshtine ne placaju nikom nista, oni samo preusmeravaju tokove novca, i seku sebi provizije gde mogu.
"Otkat" sto bi rekli braca Rusi...
 
Nego Rayela zaboravih da te pitam, 'el placas ti "Solidaritätszuschlag", il' si se prijavila na minimalac kako bi ga izbegla? :think:
Je li posteno da ti kao "Ausländerin" to placas? Nisu li neka tvoja prava time ugrozena?
Ja sam uvek bio za "ciljnu demokratiju", tipo, svi oni koji su za ujedinjenje Nemacke da se lepo kao takvi deklarisu, pa da se troskovi tog ujedinjenja njima odmere.

Ovako ispade da to ujedinjenje placaju uglavnom oni koji ga nisu ni hteli.
Isto kao i u Rusiji.

Izgradili ljudi gigantski Yeltsin Centar:
Pogledajte prilog 614554
Nema tu otju, necu, placam vec godinama, nego ti si nesto zabrinut za mene?
I kakve veze sada ima RF sa DDR-om?
Mislis na situaciju u kojoj je Putin u Drezdenu prvi put jeo kobasice i pio dobro pivo?
Pa kakve to veze ima sa mnom, ali i ljudima iz Drezdena?
 
Nema tu otju, necu, placam vec godinama, nego ti si nesto zabrinut za mene?

I treba da placas, ti si i podrzala utapanje DDR-a u BRD.
Tragedija je u tome sto ga placam i ja, a nikad to ujedinjenje nisam ni hteo ni zeleo.

A ko je gde pojeo kobasicu?
Sta me briga. Pojedi i ti kobasicu, ako ti je do kobasice.
A DDR ko' DDR. Deutsche Demokratische Republik (DDR)
Samo ti ime kaze da je tamo bilo demokratije za razliku od totalitarne Titoslavije iz koje smo i ti i ja pobegli...
Mora da nas dobro krenulo dok smo morali da bezimo.
 
I treba da placas, ti si i podrzala utapanje DDR-a u BRD.
Tragedija je u tome sto ga placam i ja, a nikad to ujedinjenje nisam ni hteo ni zeleo.

A ko je gde pojeo kobasicu?
Sta me briga. Pojedi i ti kobasicu, ako ti je do kobasice.
A DDR ko' DDR. Deutsche Demokratische Republik (DDR)
Samo ti ime kaze da je tamo bilo demokratije za razliku od totalitarne Titoslavije iz koje smo i ti i ja pobegli...
Mora da nas dobro krenulo dok smo morali da bezimo.
Ne, ja sam bila za soluciju koju je predlozio moj najdrazi nemacki politicar Lafonten,
nego ko je bre mene pitao? Ja sam bila i protiv da Berlin bude glavni grad jer je i to kostalo i kosta
silne milijarde, ali ko mene pita?
 

Back
Top