Трешње и црви

Да ли то значи да није настала из природе, као и остатак саставних делова људског бића? :rolleyes:

Ocigledno se pobrkale neke zicice...kako mozes da stavljas u istu ravan licnoast i ostale delove ljudskog bica? Ne znam... mozda zivis u nekom svetu gde se bebe radjaju sa licnoscu, pa mislis da je licnost prirodna tvorevina...zakuvala se u materici, pa izasla isto kad i beba.
Da ne bude zabune - ja ne tvrdim da je licnost potpuno losa stvar, neophodna je u nekoj meri za pravilan covekov razvoj, ali nazalost, vecina planete misli da je to sve sto oni predstavljaju i sto treba da predstavljaju - licnost, pod odredjenim imenom, nastanjena u fizickom telu uz maglovito i nejasno prisustvo jedne neopipljive, nedorecene i neopisive pojave zvane dusa. ;)
 
Та личност је део ума, који је, јелте, стручно речено скуп неурона, који су опет, настали из природе чини ми се или грешим? :rolleyes:

A, ne-ne-ne-ne deeeecko! (c) by Sofronije

Um nije fizicka /materijalna stvar, dok neuroni jesu. Kao da si rekao(strucno) da je dusa skup ljudskih celija.

Sta mislis, da li kod crva skup neurona, a.k.a. um, igra vecu ulogu od licnosti crva, u procesu busenja kanala u tresnjama? Da li se um ili licnost crva nasladjuje atomima od kojih je sastavljena tresnja?
 
Jedan mali dečko
Nije ništ’ uživo,
Sve je shvato tužno,
Sve je shvato krivo.

Mučila ga često
I ta miso crna:
Zašt’ ni jedna ruža
Da nije bez trna?

Taj je dečko imo
Veseloga druga
Koga nije lako
Obarala tuga.

A zašto ga nije?
Verujte mi zato,
Jer je svašta lepše,
Veselije shvato.

Pa on i sad reče:
“Radujem se, druže,
Što se i na trnu
mogu naći ruže!”
 
arsphiltron
Pa kako odakle? Od ljudskih licnosti. Licnost je vestacka tvorevina, podlozna promenama.
Dovoljno je promeniti spoljasnje okolnosti, uticaje i uslove, i licnost se lako da promeniti, kako na mikro tako i na makro nivou.


Bravo. :)
Takva je licnost, moze da se menja na razlicite nacine i uzroke. Ali sam pristalica misljenja da unutrasnjom nameron
osoba bira okolinu, uticaje i uslova, i to se desava karmicki. Materija kao da ne postoji, samo misli, umovi i ideje.
Pa ceo ovaj forum su samo reci, reci i reci..

Hellen, pesmica ti je lepa.
Cudno, ti si se jako popravila od proslog mudrovanja na filozofiji,
ozbiljno, tada nisi bila tako optimisticna.
 
Mogu li treшњe biti bez crva?
Sve i da jesu bez crva... kakve su онда to treшњe koje ni crvi ne napadaju?
tresnje mogu biti bez crva. one prskane dobro i one sto se oberu na vreme.
a one sa crvima je neophodno drzati u ladnoj vodi dugo potopljene.
dakle - pitanje ti je pogresno.
ne - o, avaj, ima li tresanja bez crva?
nego - znam li ja sta ciniti sa tresnjama (i eventualnim crvima u njima)?

sem toga - pitanje pokazuje ne da tezis savrsenstvu, nego da si tezak covek. ;)
to pokazuju i cirilicna Ш и Ж u sred latinice... ko se smara da to kuca, mora da je napor i sebi i drugima. :-)
 
tresnje mogu biti bez crva. one prskane dobro i one sto se oberu na vreme.
a one sa crvima je neophodno drzati u ladnoj vodi dugo potopljene.
dakle - pitanje ti je pogresno.
ne - o, avaj, ima li tresanja bez crva?
nego - znam li ja sta ciniti sa tresnjama (i eventualnim crvima u njima)?

sem toga - pitanje pokazuje ne da tezis savrsenstvu, nego da si tezak covek. ;)
to pokazuju i cirilicna Ш и Ж u sred latinice... ko se smara da to kuca, mora da je napor i sebi i drugima. :-)

"Smor" je, moje srce, relativna tvar.
"Smor" mi je bilo da vracam nasa slova na altinicu kada sam ih greskom poceo korigovati na cirilicu sa engleskog alfabeta... :razz:
 
@meda: gle sad.
nisam rekla da si smor, nego tezak, sto nije isto...
i ako izbacimo Z i S iz zakljucivanja o tome, i dalje ostaje pitanje o savrsenim tresnjama koje... hm, nagovestava tezinu. :D

edit: ja sam tresnja ciji je crv kasnjenje i lenjost. ubice me trener. :(
 
@meda: gle sad.
nisam rekla da si smor, nego tezak, sto nije isto...
i ako izbacimo Z i S iz zakljucivanja o tome, i dalje ostaje pitanje o savrsenim tresnjama koje... hm, nagovestava tezinu. :D

edit: ja sam tresnja ciji je crv kasnjenje i lenjost. ubice me trener. :(

Ama, Srce Moje, brines, a brines tamo gde nema brige...
procitas opet i mozda vidis da sam se "smor"-om bavio samo oko toga gde si rekla da je smor menjati slova u tekstu kao: malo cirilicica, malo latinicica. Ne oko sta si ti rekla o mom karakteru i "tezini"

Ili, aj da se pojasnim, ono sto na prvi pogled izgleda kao "smor" tj kucanje teksta pa onda namernao menjanje u drugi alfabet je u stvari bila linija manjeg otpora nakon greske izbora alfabeta.
I samo to.
Ma nista drugo.
i nema sta da se brines.
Inace, posto sam tezak (a to ne negiram) i posto mi se ucinilo interesantnim ono sto je proizaslo iz greske... jos nekoliko puta sam uradio isto... mada mi je bilo veoma lako...

Ma ti si Srce Moje... ;-)
 
Kada mi se trešnje baš sviđaju, a jedu mi se jaaako, onda kažem da nemaju crve i jedem ne gledajući. A kada nisam toliko željna, prvo dobro pregledam.
Dakle, trešnje mogu biti bez crva i mogu biti savršene bez crva. Sve zavisi od naših želja i potreba.
 

Back
Top