Трешње и црви

Ко рече само пар редака испод:



:)



Трудим се да се што је могуће више ослободим тих "опипљивих" илузија, јер су оне илузије, као и сваке друге... :) Једини мој рад на њима је одстрањивање ;-)

"Објективне будне очи" итекако постоје, само их поседује врло мали број људи... :)

Свет се и не спознаје чулима, него срцем ;-)

Што се тиче спознања, објективности и илузорности - увек пођи од себе и своје реалности... ми смо "стварни" и то је једина истина :)
joooj ti bas onako volis da diskutujes diskusije radi.bez poente. vrtimo se u krug. ja par puta napisala lepo objasnjenje o svim stvarima o kojima razgovaramo, jos i nasla da se negde razumemo, ali jok. ti pricas o necem petom. i ovako bi ja i ti mogli do prekosutra. e pa necemo. cao.
 
Ja ti tvrdim da uvek jedem trešnje bez crva i zato nikada ne proveravam. :DKako znam?
Košticu osetim i progutam, a nikada nisam naišao na koščicu od crva, valjda bih je osetio pod zubima, znači nema ih.:D

To je vec filozofija zivota... koja je veoma prakticna.

Mislim da je kojica pogodila bitan deo (italic + ne-italic) po pitanju sta je savrsenstvo.

Subjektivno savrsenstvo, svakako moze da ima nesto sta je savrsenije od onog sta je do tada smatrano savrsenim.
Objektivno savrsenstvo je vrlo nemoguce definisati osim matematicki npr jednodimenzionalnim merilima.
Barem ja to tako cenim.

Sad...

savrsen je sto drveni u kaficu Divin u Nisu (kazandzijsko sokace) koji je sklepan od hrastovih dasaka... ma ceo kafic je kao u sred kazandzijske radnje pre 150godina. Nista nije savrseno a sve je savrseno.
Te tresnje sa crvima... crvi koji savrsene kanale buse kroz tresnju i daju joj savrsen ukus da nam se, mozda, poneka bez crva ucini neukusnom

savrsen je i midi fajl koji svira muziku bez svirca koji razvlaci, npr, harmoniku. Savrsen po notaciji, savrsen po ritmu, razmaku izmedju tonova... dobro aj neka bude skoro savrsen jer ljudskom uvu je nemoguce da uoci nesavrsenost ma na kom kompujteru da svira...
I onda... zvuci suvoparno... tupo... bezdusno...
I CD ima slican zvuk naspram zvuka sa LP koji je dinamican, mekan, zivotan.


I jedno i drugo su savrseni. Objektivno.
Drvo ima savrsen oblik koji mu je priroda propisala dok je raslo.
Midi je savrsen sam po sebi, sva greska u njegovoj reprodukciji dolazi od kompujtera koji isti reprodukuje...

dijametralno savrseni su.

Tek sad nemam pojma sta zelim u zivotu 8-):shock:
 
Te trešnje koje ni crvi ne napadaju su one bljutave trešnje koje "nit' smrde, nit' mirišu".

Savršenstvo se može dostići velikim trudom, ugledati se i upodobljavati Savršenom. Tu je potrebna i blagodat, ali i veliki, veliki trud.

Problem je jedino u tome šta je za tebe savršeno, a i bitan je takođe tvoj razlog za to. Ukoliko je to iz gordosti, nikada nećeš biti savršen, jer On kaže, "..ugledajte se na mene, ja sam krotak i smiren..", ali takođe kaže "..moje breme je lako.."

Dakle, teško je biti savršen,ali je moguće, a cilj, pa ko veruje u vaskrsenje i život večni, budući upodobljen Savršenome, preseliće se samo iz smrti u život večni, netruležni. Šta je veći cilj od toga, živeti u neprekidnoj, večnoj zajednici sa samom Ljubavlju.:heart:
 
Pretraжujem Krastaricu i naiђem na jedan interesantan naziv: Crvi i Treшњe. Tema sasvim bezazlena ali nema veze sa onim шta mi je na prvi pogled palo na pamet.

Prvo шta mi pade na pamet je uzaludnost savrшenstva. Opasno teжim savrшenstvu i patim zbog toga jer imam poriv za nemoguћim... borim se sa time... gde god mogu i kad god mogu... i vidim besmisao toga...
(...)
Izvinjavam se za ovo malo skretanje sa teme...

Molim te, hoćeš li da mi objasniš kojom si magijom uspeo da u latinici ispisuješ ćirilična yu-slova (ђ, ш, ч...)? Osim ako nisi menjao tastaturu.
 
Izvinjavam se za ovo malo skretanje sa teme...

Molim te, hoćeš li da mi objasniš kojom si magijom uspeo da u latinici ispisuješ ćirilična yu-slova (ђ, ш, ч...)? Osim ako nisi menjao tastaturu.

Ne moraш da meњaш tastaturu da bi meњao azbuku/abecedu ili bilo koji alfabet koji postoji u Windows XP.
Instaliraш kodne stranice za alfabete preko: Control Panel>Regional and Language options>Languages>Details>Settings i onda preko "Add" dodaш Serbian (Cyrilic) i Serbian (Latin)... posle menjaш azbuku pisanja po nahodjenju... kao sa slike.

Мало треба времена да се навикнес на не куцас с, лј, нј, ц, и дз али није толико проблематицно јер након пар дана куцанја све додје на своје место. Такодје Ѕ и З су на супротним местима.

За текст како сам ја написао, из чисте забаве, куцао сам на енглеској латиници а касније промених само слова ШЂЖЋЧЉЊЏ по потреби јер за неке текстове дође до забуне нпр. страсно и страшно... закључи се ипак ако се лепо прочита али многи су лењи па често протумаче погрешно
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    33 KB · Pregleda: 3
Da, da... tako je u redu... Mislio sa da je neki drugi štos u pitanju... Tako i forumski "cenzor" može da se "prevari"... Recimo, neće da pusti *****, ali ako se a otkuca sa SR (Cyrillic), onda "hoće": kurvа.

Ovo me davno naučio AKHENATON, na Istoriji.

Hvala, u svakom slučaju, na pažnji...
 
Борба за слободу говора. :mrgreen:
Naravno, ako je reč o forumskom cenzoru...

Nije problem u programskim nesavršenim rešenjima...

Jeste problem u slavenoserbskoj savršenoj sposobnosti da doskoči svakoj zabrani.

Nemci su preko Kopitara i onoga sa štulom uspeli da nam nametnu Adelungovo "savršenstvo" govora i pisanja: jedan glas – jedan slovni znak.

Medjutim, ni germanska ni anglosaksonska pamet ne može da doskoči slovenskoj kreativnosti. Tupavi Amerikanci, kada su smišljali aplikacije za naše tržište, nisu umeli da misle tako da iste slovne znakove kodiraju tako da važe za oba pisma, već su u svojoj visokoumnoj kreativnosti odvojili latinicu od ćirilice i sa tih pet znakova.

Što nisu, onda i devet arapskih cifara? To bi tek bilo kreativno savršenstvo, ali u totalnoj nedotupavosti.

@WEISHAUPT

Uz potpuno uvažavanje crnogorskih reči, zaista ne znam šta znači čoldo.
 
Nije posteno kada dajem komentar na nekoj temi pre nego sto procitam bar 50% poruka, al posto vidim da nije
vredno, naglasicu ono sto mi se dopalo.

Snaga Volje

Ћао :)

Hihi, kako je ovo samo smesno, neznam ni zasto. :D

I Pohvala za Taisu, ona se jos uvek drzi dobrote, iz teme na Filozofiji, i jedina je ovde 'ozbiljno' prokomentarisala.

Samo sto, nije to o tresnjama istina. Zapravo, crvi ih napadaju, i upravo ih zato ne jedem. Ali je zanimljivo sto
ovde na selu ima 50 vrsta razlicitih tresnja, visnja, spanka.. I neke su totalno bez crva a najukusnije.
Svih ukupno tresnja ima toliko, da se ni polovina ne pobere kako treba, vec propadne, jer ljudi nemaju sta sa njima. :rolleyes:

A za prodaju, hm, treba ti pola sata da uberes kilogram a to je oko 100 dinara, najlepse je kada beres ravno
sa drveta i pijes izvorsku vodu.. :D 8-) A i sa medom, to je posebno dobro.

A crvi ne napadaju odmah, nego kada prezreju, i kada pocnu trunuti.. Kada sezona vec prodje.
 
Nije posteno kada dajem komentar na nekoj temi pre nego sto procitam bar 50% poruka, al posto vidim da nije
vredno, naglasicu ono sto mi se dopalo.

Snaga Volje

Ћао :)

Hihi, kako je ovo samo smesno, neznam ni zasto. :D

Хехехе...:D А тек мени што је смешно...

Опет ниси прочитао уводни пост...:lol:

Пази да некада не поједеш неку црвљиву трешњу... могло би да ти позли од толике количине меса...:cool:
А и нема смисла да убијеш јадног црвића само да би ти јео...:(
 
Mogu li treшњe biti bez crva?
Da pokušamo da preformulišemo ovo pitanje iz uvodnog posta.

Koji tok bi dobila priča ako bi glasilo ovako:

Mogu li treшњe bez crva?

I da dodamo poslednju rečenicu iz posta koji je napisao kolega Almsivi:

A crvi ne napadaju odmah, nego kada prezreju, i kada pocnu trunuti.. Kada sezona vec prodje.

I da malo prizemljimo raspravu.

Nije li neadekvatno postavljeno pitanje svojevrsna zamka koja preti da dovede sve nas u začarani krug domišljanja bez cilja, bez konačnog odgovora, kao što je rasprava o savršenstvu?

Jer, po meni, do kraja priče ne može da se dodje ukoliko je gradimo na trešnji, ali ne o trešnji kao biću, već samo o njenom plodu. U životnom ciklusu svakog živog bića, pa i trešnje je novi život. Kod nekih prethodni oblik nestaje, kod nekih ne.
Šta je svrha ploda trešnje u ciklusu života? Da u vreme odredjene, programirane, ako hoćete, zrelosti, oslobodi košticu, da se koštica sa zametkom novog života domogne tla, i ako ono ponudi odgovarajuće uslove, naravno ako tome pogoduju i spoljašnji uslovi, iz tla će se pojaviti mlada stabljika trešnje, koja će posle četiri-pet godina i sama da se uključi u životni ciklus.

Da se vratimo pitanju i da odgovorimo na njega: Trešnja bez crva ne može? Zašto?
Plodove trešnja daje zarad sopstvene reprodukcije. Svaki plod je spreman za novi život. Medjutim, ima mnogo "korisnika" njenih plodova, od ljudi, preko ptica, insekata do neizbežnog crva.
Ni jedan korisnik ne vodi računa o tome da li je plod u genetski programiranom trenutku zrelosti kada ga koristi i odbacuje košticu (najčešće u smeće, a katkad i u kanalizaciju). Ni ptice, ni insekti ne "razmišljaju o tome".
Jedini je mali crv taj koji po nekoj večnoj tačnosti udje u plod, hraneći se pravi sićušne kanaliće i takodje u najtačnijem trenutku idealno pripremljeni plod, opet kanalićima, odvoji od peteljke da bi se plod zajedno sa košticom našao tamo gde treba da se nadje: u pukotinama tla, da razvije novi život.

Dakle, čista biologija...
 
Ljuba miljkovic
Jer, po meni, do kraja priče ne može da se dodje ukoliko je gradimo na trešnji, ali ne o trešnji kao biću, već samo o njenom
plodu. U životnom ciklusu svakog živog bića, pa i trešnje je novi život. Kod nekih prethodni oblik nestaje, kod nekih ne.
Šta je svrha ploda trešnje u ciklusu života? Da u vreme odredjene, programirane, ako hoćete, zrelosti, oslobodi košticu,
da se koštica sa zametkom novog života domogne tla, i ako ono ponudi odgovarajuće uslove, naravno ako tome pogoduju i
spoljašnji uslovi, iz tla će se pojaviti mlada stabljika trešnje, koja će posle četiri-pet godina i sama da se uključi u životni ciklus.


Bravo Ljuba. :)

Samo, ja sam seljak, i znam da ima vrste tresnja na kojima nema niti jednog crva. Siguran sam, to su neke zute tresnje,
sa neke strane pocrvenele, kao da se stide neceg. Veoma su slatke, vise nego sve druge, ali imaju zato i element
gorkog ukusa, koji za coveka nije nimalo los, eto mozd crvi zato nece, zbog slabog gorkog ukusa. :)
Samo sto ovih ima svega nekoliko stabla na celoj teritoriji sela, i nisu nase, tako da se to moze avati 'kradja' kada
dvoje troje navale na jedno drvo. Ali nije kradja, jer i sam gazda ne brine za te tresnje.. :) A jedno vece drvo ih ima..mnogo.

Kojica
Пази да некада не поједеш неку црвљиву трешњу... могло би да ти позли од толике количине меса...
А и нема смисла да убијеш јадног црвића само да би ти јео...


Pazim, i to jako, ove domace sto ima ispred svakog dvorista su u pocetku sazrevanja bez crva, ali i to pazim,
svaku pojedinacno prepolovim zubima, i pogledam da li ima domacina, nema sanse da ga pojedem. :)
 
Objektivno savrsenstvo je vrlo nemoguce definisati osim matematicki npr jednodimenzionalnim merilima.
Barem ja to tako cenim.

Sad...

Definisao si ga, ali ne knjiski...evo sam si rekao...da bi nesto moglo da se s pravom nazove savrseno, ono u sebi mora sadrzati sve, sto ce reci i komponentu nesavrsenog...

savrsen je sto drveni u kaficu Divin u Nisu (kazandzijsko sokace) koji je sklepan od hrastovih dasaka... ma ceo kafic je kao u sred kazandzijske radnje pre 150godina. Nista nije savrseno a sve je savrseno.
Te tresnje sa crvima... crvi koji savrsene kanale buse kroz tresnju i daju joj savrsen ukus da nam se, mozda, poneka bez crva ucini neukusnom

Ја овде постављам једно комплексније питање - ко нам је, ту идеју савршенства бесповратно уградио у мозак,

Isti oni koji su ti ugradili nacin ovakav nacin razmisljanja:

Логика је систем расуђивања, дакле уграђена је у наш разум.


Ali savršenstvo bi trebalo da bude objektivno postojeće za SVE ljude.

Ovo ce se desiti tek kada covecanstvo bude na malo visem stupnju razvoja od ovog na kojem se trenutno nalazi, o cemu upravo govori sledeci citat

Ybg, ja, na primer, mnogo volim one trešnje sa tezge, što nemaju crve.
Neko voli da ih bere s drveta i guta sa sve crvima.
A neko voli kandirane.
Ima i onih koji uopšte ne vole trešnje.

Ali sve to nema veze, jer, kao sto ljuba rece, priroda je sve organizovala da bude savrseno, da savrseno funkcionise, sve je povezano u celinu...a onda se pojavio glupi beli covek, i sa svojim tripom ja sam civilizacija, sve upropastio.
 
А одакле се то појавио? Да можда није из те исте природе? :rolleyes:

Jeste se covek pojavio, ali ako ponovo procitas moj post videces da pise glupi beli covek sa svojim tripom - ja sam civilizacija. Trip ' ja sam civilizacija' se nije pojavio u Prirodi, nije potekao iz iste...to je samo zabluda u kojoj glupi beli covek i dan danas zivi.;)
 
Sad bi, po ovom Amerikancu, tema trebalo da glasi Crvi i trešnje...

Јадете црви и други инсекти!

Необичен совет на еден американски научник по име Мајкл Баџет, експерт за инсекти. Тој тврди дека, ако луѓето не беа толку пребирливи и постојано ги игнорираат црвливите јаболка, црешите, морковите и се друго црвливо, фармерите - земјоделците никогаш не би го прскале овошјето и зеленчукот со толкаво количество на пестициди.

Препорачува со сласт да јадеме црви и други инсекти: термити, лебарки, пчели, оти тие се нешто најздраво што може да се најде на нашава загадена планета.

Мајкл Баџет тврди дека, освен тоа што не се загадени, инсектите се богати со протеини и се исклучително добри за човечкиот организам, поради што во многу земји на светот се сметаат за деликатес храна.

На пример, на Тајланд лебарките се печат на скара. Во тој дел од светот се подготвуваат ни помалку ни повеќе - точно 50 специјалитети од инсекти, а дури и отмените ресторани ги имаат во своите менија.

Во Африка термитите се популарни за грицкање, додека во Кина омилено и, тврдат, мошне вкусно јадење се приготвува од бамбусови црви. Тие се пржат реш и изгледаат како чипис, со таа разлика што овој чипс има две очи и ножиња од страните.

Меѓутоа, на врвот на топ-листата на секој инсект-гурман се пчелите. Во Јапонија е мошне ценето јадењето од ларви на пчелите. Во Непал од овие вредни инсекти се подготвува јадењето "бакути", кое има вкус на ореви. Мајкл Баџет обожава од нив да прави бисквити: ќе ги стави на печка, ќе ги сврти, и потоа ќе ги сомеле во брашно. Вели дека се потребни 3.500 пчели за од нив да се направи еден килограм бисквити.

Ако имаме на ум колку лебарки, мравки и други бубачки слободно се "шетаат" низ нашите станови, а се знае колку се вкусни за јадење, станува нејасно зошто исхраната ни е толку скапа кога може да ни биде сосема бесплатна!

http://www.panoptikum.com.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=4290&Itemid=128
 

Back
Top