Treptanje i značaj istog

Indigo3

Veoma poznat
Poruka
10.500
Nate Dracon, sa sajta Quora:
·
https://www.quora.com/Do-people-blink-slower-when-they-are-talking-to-someone-they-are-attracted-to
''Zabavna činjenica je da u proseku, od trenutka kada se probudimo do trenutka kada odemo u krevet, provedemo 44 minuta zatvorenih očiju zbog treptanja. Pa šta to znači? To znači da mozak mora biti donekle selektivan kada odluči da trepće, jer ovaj period tame u deliću sekunde znači prekid podataka.
Studije sugerišu da je to tačno. Kada se mališani fokusiraju na video, obično manje trepću. Dakle, šta ovo znači?

Pa, ljudi nisu video snimci ili knjige za proučavanje, posebno kada adrenalin pumpa kada ste sa suprotnim polom. Da li ste ikada pokušali da pročitate knjigu kada ste uzbuđeni ili besni? Nije lako. Pretpostavljam da ćete tokom tih aktivnosti manje treptati.
Sada, iza ovoga nema mnogo nauke, pa ću vam dati svoje rezonovanje. Kada se ljudi svađaju, adrenalin prolazi kroz krov, što dovodi do širenja zenica kako bi mozak mogao da primi što je moguće više informacija što je brže moguće. Razlika između toga da vas udare pesnicom u lice i da vam um govori da izbegavate možda je mikrosekunde. Čini se da se ista stvar dešava u razgovoru sa suprotnim polom. Ne bih išao tako daleko do proširenja zenica, ali imalo bi smisla da manje trepćete jer vaš mozak želi da primi što više podataka o ovoj osobi za kojom ste ludi.

Molimo vas da ne idete okolo i brojite treptaje! Nisam 100% siguran da li sam u pravu, ali izgleda da ima smisla. Nadam se da ovo pomaže!''
Happy Excuse Me GIF

Indigo3:
Moje mišljenje je da ljudi koji jako brzo trepću nisu baš inteligentni.
Neki dan me zapalo da gledam Zadrugu jer sam bila u tuđoj kući i prelepa žena je baratala izrazima koji odražavaju obrazovanost, ali zbog neverovatno brzog treptanja mi je izgledala... površno.
Da li ste ikada razmišljali o ovome?

Manga Hilux

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.755
Blefarospazam je hronično stanje koje se često progresivno pogoršava. Manifestuje se grčenjem očnih kapaka odnosno kao nekontrolisano treptanje oka. Simptomatski blefarospazam nastaje usled nadražaja centralnih ili perifernih delova facijalnog nerva i refleksnim putem usled nadražaja oftalmičkog i optičkog nerva. Pored grčevito zatvorenih kapaka, grčem mogu biti zahavaćeni drugi mišići lica inervisani n. facijalisom. Obično se radi o kombinaciji toničkih i kloničnih grčenja. Simptomatski blefarospazam nastaje obično usled intrakranijalnih procesa (postencefalitički parkinsonizam, apscesi, tumori.
biće da je ovo nešto , ako je imala brze treptaje oka

Indigo3

Veoma poznat
Poruka
10.500
Blefarospazam je hronično stanje koje se često progresivno pogoršava. Manifestuje se grčenjem očnih kapaka odnosno kao nekontrolisano treptanje oka. Simptomatski blefarospazam nastaje usled nadražaja centralnih ili perifernih delova facijalnog nerva i refleksnim putem usled nadražaja oftalmičkog i optičkog nerva. Pored grčevito zatvorenih kapaka, grčem mogu biti zahavaćeni drugi mišići lica inervisani n. facijalisom. Obično se radi o kombinaciji toničkih i kloničnih grčenja. Simptomatski blefarospazam nastaje obično usled intrakranijalnih procesa (postencefalitički parkinsonizam, apscesi, tumori.
biće da je ovo nešto , ako je imala brze treptaje oka
Drugačije je kad je od zdravstenog stanja nego kad je od... promaje u glavi, slobodna sam reći!

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.