Treperavi ekran

Alternativno posto nisam siguran koji Win koristis
Univerzalna metoda za sve Windows sisteme

Klik na start menu (donji desni ugao) kucaj RUN pa pritisni enter u Run dijalogu prekopiraj ovu komandu
rundll32.exe display.dll,ShowAdapterSettings 0 pa pritisni OK

Pojavice se novi prozorcic, klik na Monitor tab i promeni "Screen Refresh Rate

8f6FKlL.png
 
Alternativno posto nisam siguran koji Win koristis
Univerzalna metoda za sve Windows sisteme

Klik na start menu (donji desni ugao) kucaj RUN pa pritisni enter u Run dijalogu prekopiraj ovu komandu
rundll32.exe display.dll,ShowAdapterSettings 0 pa pritisni OK

Pojavice se novi prozorcic, klik na Monitor tab i promeni "Screen Refresh Rate

8f6FKlL.png
Kod nas je 50 Hz standard.
Frekvencija struje.
 
Jeste, ali i struja je...
Mada kod novih ekrana, led, i novijih mislim da nema mnogo veze...
Ne, nema veze sa strujom, refresh rate je koliko osvezavanja monitor radi u toku jedne sekunde, gotovo identicno kao i framerate.
Sad ako je sistem konfigurisan da radi na 60 fps ili vise a monitor radi npr. na 50 ili 40 hz, dolazi do interferencije u vidu treperenja, jednostavno oko primecuje nisko osvezavanje bas u ovom maniru.
 
Poslednja izmena:
Hm... ne postoji razlog da me monitor ovako zeza.
Reinstalirala sam grafičku, proverila kablove pre toga, naravno, pročačkala tu i tamo sve na engleskom što se ponudilo...
Mislim da mi je monitor zreo za penziju.
Gde baš sad???
Zamišljam da u sred nekog važnog posla samo utuli.
Ne... Kao da je znao da jednu otplatu završavam ovog meseca...
Paaaaa... ništa.
Kupujem novi monitor.
 
50 HZ je standard za televiziju ako se dobro secam.

Default satndard za PC monitor je 60hz pa navise
Nizi refresh rate hoce da dovede upravo do treperenja, ne mora da znaci u ovom slucaju ali moguce da je to to
Nema veze frekzvencija na LCD monitorima, posto to samo odredjuje FPS. Treperenje je bilo karakteristicno
za CRT monitore, kad dignes rezoluciju islo je sporije osvezavanje, pa je frekvencija osvezavanja morala adekvatno
da se podigne...
 
Hm... ne postoji razlog da me monitor ovako zeza.
Reinstalirala sam grafičku, proverila kablove pre toga, naravno, pročačkala tu i tamo sve na engelskom što se ponudilo...
Mislim da mi je monitor zreo za penziju.
Gde baš sad???
Zamišljam da u sred nekog važnog posla samo utuli.
Ne... Kao da je znao da jednu otplatu završavam ovog meseca...
Paaaaa... ništa.
Kupujem novi monitor.
Ne mora da znaci da je monitor, moze da bude i graficka...
 
Nema veze frekzvencija na LCD monitorima, posto to samo odredjuje FPS. Treperenje je bilo karakteristicno
za CRT monitore, kad dignes rezoluciju islo je sporije osvezavanje, pa je frekvencija osvezavanja morala adekvatno
da se podigne...
LCD ima bre Maxo isto frequency rate (HZ) kao i CRT :lol: , razlika je samo sto katodna cev ispisuje piksel po piksel s leva nadesno po horizontali a LCD isto ispisuje sliku s desna nalevo ali cele blokove piksela vertikalno, kao recimo brisac :lol:
 
LCD ima bre Maxo isto frequency rate (HZ) kao i CRT :lol: , razlika je samo sto katodna cev ispisuje piksel po piksel s leva nadesno po horizontali a LCD isto ispisuje sliku s desna nalevo ali cele blokove piksela vertikalno, kao recimo brisac :lol:
Da LCD osvezava ekran to bi se videlo kada snima kamera, a to se ne desava...
 

Back
Top