Quantcast

Trendovi u grafičkom dizajnu za 2021.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
139.366
Reci kolega gde to oma? Pa plagijatorstvoi jesmo "primili" iz "velikog" sveta..muzika,film,eksterijeri,enterijeri,obuca,odeca...zasto klinci i sada traze brendirano ( kazu markirano),iako smo na ivici egzistencije..?! Ah, kolega vi samostalci,kao da ste u oblacima..a ja mislim ja romanticarka...:D
Plagijatorstvo je uvek postojao, nije bilo potrebe da se "prima". Kao što rekoh, ili si dobar u nečemu ili kopiraš. Znaš ono sa vodećim psom? Ili si vodeći ili njuškaš nečiju zadnjicu. :mrgreen:

Reefer

Zaslužan član
Poruka
139.366
Reci kolega gde to oma? Pa plagijatorstvoi jesmo "primili" iz "velikog" sveta..muzika,film,eksterijeri,enterijeri,obuca,odeca...zasto klinci i sada traze brendirano ( kazu markirano),iako smo na ivici egzistencije..?! Ah, kolega vi samostalci,kao da ste u oblacima..a ja mislim ja romanticarka...:D

Dosta sam radio kako drugi sviraju, iako sam, kao, ja svirao...

Ostaću slobodan, neću se vezati
važno je samo dobro se zezati

Oni hoće, a ja neću
da me smire bez potrebe
izem ti ja takvu sreću
kad izgubim samog sebe

:mrgreen:

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
22.256
da nastavim ja....

Stripovi i pop umetnost

Halftone texture illustration for a book cover

By Jose Antonio Varela

Kao i smrtni neprijatelji, dizajnerski stilovi prošlosti nikada ne umiru istinski. I ove godine grafički dizajneri vaskrsavaju tačkaste teško boje i akcione linije starih stripova.

Nastali iz ere primitivne štamparske tehnologije, stripovi su često koristili polutonove, ili pojednostavljeno senčenje tačka, da bi predstavljali boju. U današnje vreme, ovakav pristup može udahnuti novi život modernim minimalističkim trendovima kao što su ravan dizajn kroz zrnastu teksturu i dubinu. Slično tome, web dizajneri mogu da razbiju monotoniju kosim panelima i iskrivljenim oblicima kako bi stvorili osećaj drame i kretanja.

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
22.256
Likovna infuzija

fine art packaging design trend: Realistic painting style wine label

By LucaToni

Uvek je postojala podela između likovne umetnosti i dizajna, ali 2021. se manje tiče tradicionalnih granica. Kao rezultat toga, predviđamo da će slikarske tehnike kao što su akrilni potezi četkicom i apstraktni ekspresionizam uspeti da se probiju na police i ekrane širom sveta.

Slikanje obogaćuje dizajne površinskim varijacijama i dubinom, čineći ih dovoljno stvarnim za dodir. Iz tog razloga, ovaj trend se dobro uparuje sa fizičkim proizvodima. Konkretno, s obzirom da je likovna umetnost povezana sa kulturom i klasom, korisna je za proizvode koji žele da prenesu staru svetsku eleganciju – kao što su vinske etikete i kozmetička ambalaža.

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
22.256
Elementi prirode

Pink skin care product packaging with green leaves

JianBranding™

Ne može se izbeći: mnogi ljudi su veći deo ove godine proveli zatvoreni unutra. To se odnosi i na dizajnere koji su možda iskusili svoj honorarni način života od kuće kao život u samici. Zato neće biti iznenađenje da će se spoljni svet probiji unutar grafičkih dizajna 2021.

Efekat slike prirode je da oslika spokoj, obnavljanje i rast – sve to ćemo bez daha očekivati u 2021.

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
22.256
Društveno svestan dizajn

BLM illustrated t-shirt design

Visual Martyr

Kao osvit nove decenije, čini se prikladno da je 2020. bila godina kada je svet shvatio koliko treba da se promeni. Od zdravstva do ekologije do BLM do pripremljenosti za pandemiju, 2020. je ogolila mnoge izazove koji dolaze. Dobra vest je da bi ovaj konflikt mogao da bude samo prekretnica, pod uslovom da svako uradi svoj deo posla.

Imajući to u vidu, dizajneri iz celog sveta istupaju kako bi doprineli svojim talentima za bolji deo svoje zajednice. Videli smo to u porastu kreativnog ručno pisanih poruka jedinstva, odgovornosti i saveta. Dolazi u obliku protestne umetnosti. Dolazi u ilustracijama koje personalizuju nošenje maski. Bilo kroz dobrotvorni rad ili projekte ličnog dizajna, 2021. oblikuje se tako da bude ključna godina u kojoj se dizajn uključuje.

Lancier

Poznat
Moderator
Poruka
7.516
da nastavim ja....

Stripovi i pop umetnost

Halftone texture illustration for a book cover

By Jose Antonio Varela

Kao i smrtni neprijatelji, dizajnerski stilovi prošlosti nikada ne umiru istinski. I ove godine grafički dizajneri vaskrsavaju tačkaste teško boje i akcione linije starih stripova.

Nastali iz ere primitivne štamparske tehnologije, stripovi su često koristili polutonove, ili pojednostavljeno senčenje tačka, da bi predstavljali boju. U današnje vreme, ovakav pristup može udahnuti novi život modernim minimalističkim trendovima kao što su ravan dizajn kroz zrnastu teksturu i dubinu. Slično tome, web dizajneri mogu da razbiju monotoniju kosim panelima i iskrivljenim oblicima kako bi stvorili osećaj drame i kretanja.
nigde veze sa stripom :kez:

Lancier

Poznat
Moderator
Poruka
7.516
Društveno svestan dizajn

BLM illustrated t-shirt design

Visual Martyr

Kao osvit nove decenije, čini se prikladno da je 2020. bila godina kada je svet shvatio koliko treba da se promeni. Od zdravstva do ekologije do BLM do pripremljenosti za pandemiju, 2020. je ogolila mnoge izazove koji dolaze. Dobra vest je da bi ovaj konflikt mogao da bude samo prekretnica, pod uslovom da svako uradi svoj deo posla.

Imajući to u vidu, dizajneri iz celog sveta istupaju kako bi doprineli svojim talentima za bolji deo svoje zajednice. Videli smo to u porastu kreativnog ručno pisanih poruka jedinstva, odgovornosti i saveta. Dolazi u obliku protestne umetnosti. Dolazi u ilustracijama koje personalizuju nošenje maski. Bilo kroz dobrotvorni rad ili projekte ličnog dizajna, 2021. oblikuje se tako da bude ključna godina u kojoj se dizajn uključuje.
Likovna infuzija

fine art packaging design trend: Realistic painting style wine label

By LucaToni

Uvek je postojala podela između likovne umetnosti i dizajna, ali 2021. se manje tiče tradicionalnih granica. Kao rezultat toga, predviđamo da će slikarske tehnike kao što su akrilni potezi četkicom i apstraktni ekspresionizam uspeti da se probiju na police i ekrane širom sveta.

Slikanje obogaćuje dizajne površinskim varijacijama i dubinom, čineći ih dovoljno stvarnim za dodir. Iz tog razloga, ovaj trend se dobro uparuje sa fizičkim proizvodima. Konkretno, s obzirom da je likovna umetnost povezana sa kulturom i klasom, korisna je za proizvode koji žele da prenesu staru svetsku eleganciju – kao što su vinske etikete i kozmetička ambalaža.
aha - likovna infuzija? misli se dakle na dizajn sa grafičkom pozadinom koja koristi wallpaper u vidu nečega što podseća na ekspresionizam ili apstrakciju, dok impresionizam i kubizam ne podržava, npr...
Zašto se u ovom ternminu koristi izraz infuzija? Da li je tekst izgleda ozbiljnije ako nekoj reči daš drugo značenje i pri tom ne opišeš uopšte ono na šta se termin odnosi? @Poli46 , šta ti misliš o ovoj likovnoj infuziji ? :)

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
22.256
aha - likovna infuzija? misli se dakle na dizajn sa grafičkom pozadinom koja koristi wallpaper u vidu nečega što podseća na ekspresionizam ili apstrakciju, dok impresionizam i kubizam ne podržava, npr...
Zašto se u ovom ternminu koristi izraz infuzija? Da li je tekst izgleda ozbiljnije ako nekoj reči daš drugo značenje i pri tom ne opišeš uopšte ono na šta se termin odnosi? @Poli46 , [ta ti misli[ o ovoj likovnoj infuziji ? :)
infuzija je ubacivanje., značu pun naziv bi bio Ubacivanje Likovne umetnosti u dizajn, a skraćeno Likovna infuzija. Ne treba gledati kao termin već kratak opis o čemu se radi.
ETA - likovna umetnost nije ograničena ni na jedan specifičan pravac

Poli46

Legenda
Moderator
Poruka
62.069
Zašto se u ovom ternminu koristi izraz infuzija? Da li je tekst izgleda ozbiljnije ako nekoj reči daš drugo značenje i pri tom ne opišeš uopšte ono na šta se termin odnosi? @Poli46 , šta ti misliš o ovoj likovnoj infuziji ? :)
Kad sam već pozvana na temu da kažem prvo svoje mišljenje.Dakle ovo ništa nema veze
sa pravim dizajnom.Ružno je i neprivlačno oku.Dizajn bilo kog proizvoda služi prvenstveno
da svojim izgledom privuče kupca.Tako je bilo i biće.
Infuzija likovne umetnosti i dizajna...?Prvo to što infuziramo mora biti zaista umetnost.ali
prilagođena,stilizovana i sa svrhom.Ako želimo da šokom na čula privučemo pažnju,onda
je u redu pop art,koji i jeste negde na pola puta između umtnosti i dizajna (Endi Vorhol)
Ovo sa stripom u pivskim bocama..nema veze jedno s drugim Boca oblikom nije maknula
nigde,a strip tematski nema veze s proizvodom kojeg prati.Dakle,ne mogu toliko da pišem,
ali esencija svega je da dizajn ambalaže ili opreme proizvoda,mora da bude podređen samom proizvodu .U redu bi bilo staviti strip ako želiš da reklamiraš strip..ali ako to nije slučaj,onda
si promašio temu. Jednostavnost,dakle svedene forme su uvek najbolja preporuka.
"manje je više"

Reefer

Zaslužan član
Poruka
139.366
Kad sam već pozvana na temu da kažem prvo svoje mišljenje.Dakle ovo ništa nema veze
sa pravim dizajnom.Ružno je i neprivlačno oku.Dizajn bilo kog proizvoda služi prvenstveno
Infuzija likovne umetnosti i dizajna...?Prvo to što infuziramo mora biti zaista umetnost.ali
prilagođena,stilizovana i sa svrhom.Ako želimo da šokom na čula privučemo pažnju,onda
je u redu pop art,koji i jeste negde na pola puta između umtnosti i dizajna (Endi Vorhol)
Ovo sa stripom u pivskim bocama..nema veze jedno s drugim Boca oblikom nije maknula
nigde,a strip tematski nema veze s proizvodom kojeg prati.Dakle,ne mogu toliko da pišem,
ali esencija svega je da dizajn ambalaže ili opreme proizvoda,mora da bude podređen samom proizvodu .U redu bi bilo staviti strip ako želiš da reklamiraš strip..ali ako to nije slučaj,onda
"manje je više"
Bravo, moj čovek! Inače mi je dizajn ambalaže najomiljeniji i najčešće se tim bavim. ;)

Poli46

Legenda
Moderator
Poruka
62.069
Bravo, moj čovek! Inače mi je dizajn ambalaže najomiljeniji i najčešće se tim bavim. ;)
To su samo osnove dobrog dizajna. Temelj.Nadgradnja može samo onda ako je temelj
dobar.Temeljno znanje mora da da se savlada,a onda se nadograđujemo..i napredujemo
i eksperimentišemo,istražujemo.Ne mora svaki eksperiment da uspe.Možda će od
desetine rešenja jedno biti ono pravo,a možda nijedno..pa krećemo iznova.
Taj naš dizajn ne mora da bude prihvaćen ili da ne položi test prodaje.
Dizajn mora da bude jednostavan i za proizvodnju i da ne poskupljuje proizvod,
bar ne znatno. Od ideje preko razrade do finalnog rešenja put je dug.

Poruka
3.873
Да се манемо индустријског дизајна, кад је већ у наслову теме ријеч о графичком дизајну.
Што се тиче флаша (и иначе амбалаже) могу заједно радити индустријски и графички дизајнер (ако им то сујета дозволи :D), или графичар добије флашу па јој прилагођава дизајн етикете.
Кад већ помињем флаше, прије 4-5 година уђем у Галерију на Обилићевом венцу (Графички колектив) да видим изложено са тадашњег Грифона и угледам награђени дизајн за етикете флаша (неко вино, неколико флаша и етикете које се разликују само бојом). Прекрстим се. Етикете буквално изгледају као CMYK тест стране на дигитали. Наравно, најлуђе на крају – прочитам чији је рад, знам човјека, одличан дизајнер. Остао сам збуњен питајући се шта му би, а онда помислим па јбг, можда је и посао одличног дизајнера да понекад прави и пиздарије ако оне бивају награђиване. :D

Poruka
3.873
"manje je više"
Ух... Дизајном привући купца... Зашто уздишем? Па зато јер има купаца и купаца. Ако су ми циљна група они који гледање ријалитија прекидају само да би погледали Звезде Гранда, тешко мени и мом дизајну. :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.