Treći svetski rat, utvrđivanje datuma početka, istorijske paralele, predviđanja dešavanja u realnom vremenu

Rat je proizvod, sta god ti mislio...
Druga je stvar sto ljudi stave u korpu pa na kasi su iznenadjeni , mislili smo da ide uz ovo...

Nije proizvod za sve one koji misle kao sad, da ne uticu nista, samo se prepuste i cekaju...za njih je slicnost kao kad im zena kupuje gace carape i sve sto treba....oni i ne znaju da se to prodaje, to jednostavno raste u fijokama u njihovoj sobi...
 
Rat nije proizvod, u rat se ljudi teraju silom.
Imas klasican primer rata u jugoslaviji...."neces da ratujes" ubicu ti mladu i mladozenju na svadbi sa 200 zvanica....

"Neces da ratujes protiv komsije" ubicu i tebe i komsiju....

Te placenike da prave ratove iskljucivo vekovima salju vatikan i englezi.....
Odgovoran si kad biras onog ko te predstavlja...
Ja sam lopov ako sam Srbin...nema dalje price...nema ni ljutnje...dzabe prica da ja licno nisam ukrao...
To je jos gora i neotklonjiva situacija, kad si talac sopstvenog naroda zato sto on vekovima razmislja tako...

Ima izuzetaka da ti se ucini da si zaobisao sudbinu, ali nije tako..
Npr svaka budala ce reci , vidi Slobe, napravio ratove u jugi, a Srbija nije bila u ratu.....ono malo 1999......ali nije bas tako.....kupljen je proizvod....a Srbi stalno lopovski o postenju , pa ce neko reci , jeste onda je 1999 pravda ili sta vec...;ili ce totalno lopovski, sve su drugi krivi , nisam ja nista majke mi...

To vec nalikuje ukrajinskom principu....nismo mi krivi , sloba je radio sto se mora....zelenski je povlacio neke poteze sto se mora...

U takvim pricama je samo nabedjivanje, i pranje obraza....
Nisam ja prvi poceo , ta fora...
Narod pije tu foru, jer sam radi isto...
Zato je lako naci 99% istomisljenika za tu foru....
Nisu krivi Srbi i Hrvati za rat u SFRJ , nego moj djoka...
Hrvati gledali mirno kako raste Ustaski pokret, cak ga i ne zovu Ustaski, nego lepse, pokret za nezavisnost Hrvatske.
Srbi gledali Sloba kako se poigrava sa demokratijom i tesili se mocan je mocan je....jeste mocan...stigle pare , delimicno i zbog toga, organizovana struktura, lukavi potezi.

Jeste, lepo je dok prolaze lukavstine i prevare nad drugima, ali sve to ostavlja repove...
To je kupovina proizvoda koji je direktno povezan , cesto , ne uvek, sa ratom....

Tu su omrazeni vam englesi ipak malo pametniji...
Oni sve te lukavstine pre ili kasnije zele da okrenu na ekonomiju.
Jer onda to ode u zaborav....provereno...
USA je to jos vise usavrsila, em zaradi u ratu em zaradi posle rata...ali tu je upleten rat.....to je vec USA princip lukavstine...
Prvi je diplomatija i spec rat, a drugi je fizicki rat....

A ostali se igraju u svom dvoristu...
 
Proizvod je oruzje, proizvod su mediji, proizvod su politicari.

Recimo, proizvod je holliwood...americki predsednici posle kenedija....proizvod je engleska kraljica...proizvod je haski tribunal....
Vec smo ranije imali ovakav dijalog, nije bio u pitanju rat ali isto nesto sto je uslovljeno formirano okruzenje....reakcija...

I isti stav si imao...bukvalno slicne recenice...naveo si proizvode , a sam cilj koji je krajni proizvod si iskljucio i ostavio kao neproizvod i neizbor....

Nesto kao da kazes, nemoguce je da zaobidjemo ove proizvode, jer su ugodni a krajnji rezultat nije proizvod nego samo neizbezno jer ne mozemo izbeci ove proizvode...jer su ugodni....logicki , normalni..
Nisi to rekao ali iz onog i ovog koje je jako slicno , sledi nemoc biranja, ili magijska stvar sudbina....nesto u tom stilu...
Nesto u fazonu beyond my control kreativa.....

Znas kako se najlakse prepozna patriota...?
Po toj metodi beyond my control.....?
Pa tako sto ga zaebavas , zloupotrebljavas a on kaze, ja ne mogu drugacije, ja sam to pa sam to....
Tako kao da ovde kazes, narod je to pa je to, uvek ces ga lako zavaditi i navaditi na moranje da brani , sve predstavis kao da brani nesto sveto i onda se ukljuci za jedan sat u rat...

Krvna osveta postoji dugo, pa i tu se bira da li se u rat ulazi ili se zaboravi neduzna zrtva....ili nesto izmedju.
 
Sve si u pravu, evo recimo Ukrajinci imaju izbora....i to vise njih...da pobegnu, da budu ubijeni ili da slusaju komande, jesam li neki izostavio?
Istina, da pobegnu treba da plate koliko im se trazi, da budu ubijeni dovoljno je samo da odu po vodu iz zgrade u kojoj vode nema a drze je fasisti naseg komandanta vojske, a mogu i da ratuju...
Sta bi ti izabrao?
 
Razmisljam sta bi bilo uprostena analogija ovom neizbeznom kod naroda....a da je prepoznato kod naroda..

Pada mi na pamet noc u opasnom kraju....
Izazovna devojka u agresivnom drustvu...

I jedno i drugo nisu krivci za tucu i prebijanje ili smrt , zalutao belac na bronx, ili blize zalutao belac u losu cetvrt Pariza...ili Marseja...
Nije rasizam, tj nije ubijen sto je belac...nego zato sto je covek koji ne pripada lokalu....
Nije ubijen zato sto je zelja da bude ubijen...
Nego je zelja prevashodno da se oznaci teritorija, da se poigra sa njim, da se opljacka i iskoristi...a on se pobunio..

Iz ugla belca ili zene, nije krivac, setao ili setala je , nije nikom naudila, nije provocirala kod drugih...vec samim postojanjem..
I zacudo , narod shvati, pazi shvati...
I nauci da izvrsi predikciju , da proceni sta ce dovesti do neproizvoda koji je los po njega....pa ne seta nocu po tim delovima ili uopste ni danju ni nocu...

Retko ko napravi listu, kriva je policija, francuska vlada, ljudi iz kvartova koji se granice , sto ne prijavljuju, ljudi u kvartu koji je takav sto ne prijavljuju i sudovi sto ne presudjuju...
ili u formi proizvoda...
Sudovi ne presudjuju, i mi prihvatamo to objasnjenje, taj proizvod...a to im je posao , a opet ga ne rade..
Policija ne moze da izadje na kraj i mi prihvatamo , ne nudimo pomoc, bitniji je neki most, neko ulepsavanje, neka fontana, mozda bogatom Peri, mozda Dorcolcima ili Vozdovcanima, mozda krimosima, ali da li i tim ljudima u kvartu...
Dobro ovde je rec o Parizu i Marseju, pa bi bili pomenuti vlasnici vila oko Ajfelove kule, toliki sretni parizani, toliki umetnici , galeristi , svi oni vole malo nered....oni su kao ja , prepoznaju me lokalne klinacke bande pa me ne diraju, tu sam dugo, ali stranac Krusevljanin je vec zrtva...
 
Sve si u pravu, evo recimo Ukrajinci imaju izbora....i to vise njih...da pobegnu, da budu ubijeni ili da slusaju komande, jesam li neki izostavio?
Istina, da pobegnu treba da plate koliko im se trazi, da budu ubijeni dovoljno je samo da odu po vodu iz zgrade u kojoj vode nema a drze je fasisti naseg komandanta vojske, a mogu i da ratuju...
Sta bi ti izabrao?
Pitanje je vruci krompir, ali hajde, ne bezim ja od vrucih krompira, samo nemaju svrhu, obicno su tu samo da dokazu da je sve bilo cisto i ispravno...

Imas dva grada u Ukrajini....jedan je neporusen, drugi je sravnjen sa zemljom, oba su osvojili Rusi?
Da li je tu bilo neke razlike?
Da li je tu bilo izbora...kako je doslo do toga da dva grada jedan do drugog 20km razlike, jedan bude neinteresantan za fashiste i usmeren da ih istera, a drugi prihvatao fashiste i samim tim bio sravnjen sa zemljom..

Nije li tu bilo predikcije i zestokog odgovora unapred prema fashistima ili prema bandama...(oba grada su imala bande i imaju ih, samo su mladi bili zestoko izopsteni i kaznjavani od strane roditelja i drugih mladih u jednom gradu , a nisu u drugom)
 
Ili moze li se protiv Velje Nevolje i Arkana?
Moze, ali ne mozes da dodjes ispred njih i 1000 mladica koji ih okruzuju i da ih likvidiras mada to moze, ali je prilicno samozrtvovanje....skoro garantovano...ali i to je jedan put...1 za 1 i onda opada sansa za ostale da pomisle na takav nacin hijararhije..
To je malo uzdizano u italijanskim filmovima o mafiji gde su italijani prikazani kao oni koji upucaju mafijozu koji ih maltretira...ali ocigledno pijuna a ne bosa...,

Sloba , xxxx, xxxx, xxxxx , Markovic, xxxx, xxxx su temelj Arkana...ovi xxxx su i danas zivi i pritajeni....ugledni gradjani...

Velje nevolje...
Eto ti odmah veze do Vucica , jednog ili drugog ili oba....najverovatnije..
Stefanovica, Vulina, Hrkalovicke, xxxx, xxxx, xxxxx , i ovi xxxx su danas zivi i cak su i operativni...

Ne hranis budj, nestaje budji , ostane trag...
Ne hranis bube, ostanu jaja, ali nema buba....
 
Da li se može definisati datum koji bi istoriografski bio prihvaćen kao dan početka trećeg svetskog rata ili za valjan zaključak još uvek nemamo dovoljno podataka?
Склона сам да мислим да има великих сличности у почецима :
Почетку Првог св.рата предходила је анексија Босне , уз пропагандни маркетинг
Почетак Другог св.рата обележио је напад на Пољску, уз лажирани инцидент
Почетку отворене заваде великих и већих сила претходила је "анексија" Косова, уз пропагандни маркетинг и лажиране инциденте.

Ако се за почетак ратова рачуна тренутак кад једна држава претрчи границу и нападне другу, занемаривши при том дотадашња светска правила о миру и поштовању живих бића, онда је датум 24.март 1999.године.Све надаље је реакција и развој догађаја.

Мотиви су били и остали исти:пљачка и тражење колонија значи опет пљачка.
Први и Други св.рат везани су за вечно сиромашне Немце и Аустријанце, а други и "трећи" за (вечно сиромашне Американце) одн. нацизам.
Срећом по нас, крај ратова је у нашу корист.
 
Poslednja izmena:
Ако се за почетак ратова рачуна тренутак кад једна држава претрчи границу и нападне другу, занемаривши при том дотадашња светска правила о миру и поштовању живих бића, онда је датум 24.март 1999.године.Све надаље је реакција и развој догађаја.

To se dogodilo prilikom SAD invazije na Panamu 1989/90.
 
Паралеле са Косовом су овде веома неприкладне – пошто су двоструке – прво Русија користи Косово као преседан за украјинску инвазију – односно када Срби подржавају Русију без осуде инвазије, прећутно игноришу своје интересе на Косову и и заправо прихватају анексију Космета. ....... друго, поређење Путина са Милшевичем - односно две невине жртве америчког империјализма, које су се бориле за бољи живот свог народа .... каква подла манипулација ... штета што Ковић не види далеко као историчар -
Питам се колико се Срба сећа 1999. године и Примакова, од којег су сви словенски народи Балкана очекивали да се чврсто супротстави НАТО-у и осујети бомбардовање. Путин је тада био шеф ФСБ и директор Савета безбедности ... прилично озбиљне и високе функције. Шта су ови људи урадили? Па ништа – У Русији је, наравно, све крив Јељцин, који је 1999. године већ био ходајући леш.
 
Становници Крима су рекли да желе у Руску федерацију, и они су данас тамо.
Око Луганска и Доњецка су рекли да желе културно да буду Руси мада им не смета да им главни град буде Кијев. Кијев им није дао... већ осам година.
Пошто је председник Украјине још од јесени почео да најављује рат на истоку - то је дало довољан повод да се Руси спреме и крену.
А да ли су сви још увек тамо и тако срећни? Да ли је више од милион људи отишло из Донбаса у Украјину у последњих 8 година?

Па ја сам уверен да нема нормалног Србина који види потпуно разрушени Мариопољ и жели да буде део овог "руског мира" , у коме се ватра гаси са ватром и крв са крвљу. Када ће Срби схватити да морају да плате висока цена да останете блиски пријатељи са Русијом.
Иначе, Вучић је већ упао у цугцванг, он као да ништа не одлучује, само се жали да су га силовали неки „западни партнери“.
 
А да ли су сви још увек тамо и тако срећни? Да ли је више од милион људи отишло из Донбаса у Украјину у последњих 8 година?

Па ја сам уверен да нема нормалног Србина који види потпуно разрушени Мариопољ и жели да буде део овог "руског мира" , у коме се ватра гаси са ватром и крв са крвљу. Када ће Срби схватити да морају да плате висока цена да останете блиски пријатељи са Русијом.
Иначе, Вучић је већ упао у цугцванг, он као да ништа не одлучује, само се жали да су га силовали неки „западни партнери“.
Становници полуострва Крим су још увек на Криму. Тамо се ништа значајно не дешава већ осам година.
Област око Луганска и Доњецка је нешто сасвим друго.

Колико сам разумео руске намере, они желе да пониште украјинску способност за офанзивно деловање... Малтене да остану само на полицији. То што Украјинци не прихватају само битке на отвореном него се и забарикадирају у градове... Шта да им радим.
Пво и авијација су им практично уништени.
Руси доста добро погађају и снабдевање са запада. Када им буде досадило (а Украјинци се изразито труде да до тога дође што пре), Руси ће уништити не само опрему железнице, него ће да урнишу пруге и мостове. Онда ће им бити додато само оно што може да се да пешке.

Није ми јасно ко је наредио да се цивили, чак и мала деца, ставе у челичану у Маријупољу. То је суманут потез.
Колико чујемо цивила тамо више нема, изашли су. Да ли ће остатак браниоца да се преда жив или ће да буду истребљени... Мислим да је Русима свеједно. Фабрика је већ до сада сасвим извесно онеспособљена толико да ће јој требати годину дана поправке тако да је свејдно ако је још буду гађали.

Сурова игра великих сила, уживо.

Ко не разуме да је Куба под санкцијама још од 1962. (већ 60 година) само због страних ракета - које још од онда нису тамо...
Једнако томе су супарничке ракете у Украјини.

Према томе, Украјина (без Крима) би можда и опстала ако би се Руси "раскомотили" на Куби са свим што им падне на памет.
То ти се чини немогућим? Једнако је Нато-Украјина немогућа.

Погледај на карти света, биће ти јасно.
Неће разумети само онај који жмури на оба ока.
 
Склона сам да мислим да има великих сличности у почецима :
Почетку Првог св.рата предходила је анексија Босне , уз пропагандни маркетинг
Почетак Другог св.рата обележио је напад на Пољску, уз лажирани инцидент
Почетку отворене заваде великих и већих сила претходила је "анексија" Косова, уз пропагандни маркетинг и лажиране инциденте.

Ако се за почетак ратова рачуна тренутак кад једна држава претрчи границу и нападне другу, занемаривши при том дотадашња светска правила о миру и поштовању живих бића, онда је датум 24.март 1999.године.Све надаље је реакција и развој догађаја.

Мотиви су били и остали исти:пљачка и тражење колонија значи опет пљачка.
Први и Други св.рат везани су за вечно сиромашне Немце и Аустријанце, а други и "трећи" за (вечно сиромашне Американце) одн. нацизам.
Срећом по нас, крај ратова је у нашу корист.
Sasvim jasna analogija, englezi opet zavedeni od strane fasista, za svoje pare, podrzavaju fasizam i ubijanje slovena kao dokaz svoje demokraticnosti. Evropa porobljena slusa sta joj se naredi i podrzava nato, a ujedinjene nacije sasvim nedvosmisleno predstavljaju interese engleske monarhije koja upravlja sa pola clanica ujedinjenih nacija + amerikom kao vojnom silom i mogucom zrtvom, ako krene na lose u ratu, kao sa nemcima u oba rata....
Hocemo li videti bajdena mnogo ljutog sa tekstom iz londona kako preti kao hitler? Meni se ucini da je nesto mahao rukama pre neki dan...
 
Treci svetski rat kad pocne pocece sa prvom nuklearkom koja bude bacena pre toga nista...
Ovo je rat kao i svaki drugi...
Treci svetski kad pocne mozda i ne traje dovoljno dugo da bi neko reko da je u toku taj veliki rat jer ce svet otici u djavola jer niko nece tu da ostane nekom duzan i kao da postuje pravila bacanja i koriscenja nuklearki to nikad nije ni bilo svako je u ratu koristio sta je mogao u istoriji i palio i ubijao pa ce tako i sad jer je to rat...
 
Становници полуострва Крим су још увек на Криму. Тамо се ништа значајно не дешава већ осам година.
Област око Луганска и Доњецка је нешто сасвим друго.

Колико сам разумео руске намере, они желе да пониште украјинску способност за офанзивно деловање... Малтене да остану само на полицији. То што Украјинци не прихватају само битке на отвореном него се и забарикадирају у градове... Шта да им радим.
Пво и авијација су им практично уништени.
Руси доста добро погађају и снабдевање са запада. Када им буде досадило (а Украјинци се изразито труде да до тога дође што пре), Руси ће уништити не само опрему железнице, него ће да урнишу пруге и мостове. Онда ће им бити додато само оно што може да се да пешке.

Није ми јасно ко је наредио да се цивили, чак и мала деца, ставе у челичану у Маријупољу. То је суманут потез.
Колико чујемо цивила тамо више нема, изашли су. Да ли ће остатак браниоца да се преда жив или ће да буду истребљени... Мислим да је Русима свеједно. Фабрика је већ до сада сасвим извесно онеспособљена толико да ће јој требати годину дана поправке тако да је свејдно ако је још буду гађали.

Сурова игра великих сила, уживо.

Ко не разуме да је Куба под санкцијама још од 1962. (већ 60 година) само због страних ракета - које још од онда нису тамо...
Једнако томе су супарничке ракете у Украјини.

Према томе, Украјина (без Крима) би можда и опстала ако би се Руси "раскомотили" на Куби са свим што им падне на памет.
То ти се чини немогућим? Једнако је Нато-Украјина немогућа.

Погледај на карти света, биће ти јасно.
Неће разумети само онај који жмури на оба ока.

Нико на Криму или у руским пограничним регионима није срећан што је 50-100 км од њих ратна зона и лете ракете.... Ово је прво.
Друго, Русија је овај рат започела почивајући на својој старој слави и без идеолошке припреме – логично је да за два и по месеца неће бити резултата. Још горе, ротација руских трупа је минимална због недостатка свежих резерви (не мање од 100 хиљада људи).
За Кубу, главни разлог ембарга није кубанска ракетна криза – већ комунистички режим Фидела Кастра. Притом, санкције су само америчке, које никада нису постигле свој циљ. Куба може слободно да тргује са Европом и другим великим азијским земљама. Кубански комунистички режим није пао, али га то није спречило да се донекле демократизује.
Против Русије су уведене не само санкције, већ потпуни економски бојкот – блокада – Разлика у појмовима није мала.
 
Нико на Криму или у руским пограничним регионима није срећан што је 50-100 км од њих ратна зона и лете ракете.... Ово је прво.
Друго, Русија је овај рат започела почивајући на својој старој слави и без идеолошке припреме – логично је да за два и по месеца неће бити резултата. Још горе, ротација руских трупа је минимална због недостатка свежих резерви (не мање од 100 хиљада људи).
За Кубу, главни разлог ембарга није кубанска ракетна криза – већ комунистички режим Фидела Кастра. Притом, санкције су само америчке, које никада нису постигле свој циљ. Куба може слободно да тргује са Европом и другим великим азијским земљама. Кубански комунистички режим није пао, али га то није спречило да се донекле демократизује.
Против Русије су уведене не само санкције, већ потпуни економски бојкот – блокада – Разлика у појмовима није мала.
Због комунизма на Куби? А није им сметао комунизам у Кини? :roll:
Толико о "комунизму као опасности"...

Куба није хтела да буде амерички слуга и још увек неће. А амерички страх од ракета је још увек присутан.
Али нема то везе са комунизмом. Распоређивање ракета на Куби је одговор на натовски агресивн потез - распоређивање ракета у Турској. Американци су замолили да повлачење ракета из Турске не буде јавно, па се стекао утисак о једном посебном догађају а не о два повезана, што јесте свеобухватна истина.

Ко је сада увео Русима санкције? Можда 50 земаља, запад и пар сателита запада и то је све. Па и тих 40-50 земаља не обухвата више од милијарде становника. Осталих скоро 7 милијарди нормално ради са Русима.
Санкције није увео Мексико и нико од Јужне Америке, нико у Африци, у Азији само Јапан и Јужна Кореја. Ту су и Аустралија и Нови Зеланд, али они нису земље од посебног значаја.
 
Због комунизма на Куби? А није им сметао комунизам у Кини? :roll:
Толико о "комунизму као опасности"...

Куба није хтела да буде амерички слуга и још увек неће. А амерички страх од ракета је још увек присутан.
Али нема то везе са комунизмом. Распоређивање ракета на Куби је одговор на натовски агресивн потез - распоређивање ракета у Турској. Американци су замолили да повлачење ракета из Турске не буде јавно, па се стекао утисак о једном посебном догађају а не о два повезана, што јесте свеобухватна истина.

Ко је сада увео Русима санкције? Можда 50 земаља, запад и пар сателита запада и то је све. Па и тих 40-50 земаља не обухвата више од милијарде становника. Осталих скоро 7 милијарди нормално ради са Русима.
Санкције није увео Мексико и нико од Јужне Америке, нико у Африци, у Азији само Јапан и Јужна Кореја. Ту су и Аустралија и Нови Зеланд, али они нису земље од посебног значаја.
Па ово нема везе са Кином и комунизмом. Американци су контролисали Кубу од краја 19. века до 1959. године. Велики бизнис на Куби био је амерички, који је до 1965. године Кастрова влада национализовала.
Ипак, не заборавимо да је Куба удаљена 100 км од обале Флориде.
За економске санкције није битан број становника, већ какву економију земља има – па Мексико и Африка нису баш економски гиганти од којих зависи биланс светске економије.
 
Санкције није увео Мексико
Односно, да вам буде јасније, сумњам се да ће Мексико испоручити резервне делове и сертификацију за свих 700 Боинга и Ербасова који су сада приземљени у Русији. Једина опција је канибализам и национализација авиона. Са којим је Русија потписала своју кривичну осуду у наредних 20-30 година.
 
По мени је ово локални сукоб, који датира још од 2014. Идеолошки и више, цирка сто година. Руси су се припремали, сигурно да имају све карте на столу. Исто тако јасно је да су се преиграли око жилавости Украјинаца, делом су мислили да ће брзо да избију на Дњепар рачунајући да ће им се прикључити оберучке Харков, Одеса и Мариупољ као места са већинским Руским становништвом. То није случај. Да ли тај народ себе сматра Украјинцима, или мисли да им неће бити добро под Русима, или им је испран мозак мрзњом, то је већ за неку дубљу анализу. Јасно је да је Русима циљ избијање на Дњепар и осигуравање својих граница од тешких ракетних система дугог домета које би биле на уштрб Москве. Вероватно ће то Руси и успети, али ће страховиту цену платити. Од људства, технике, до лове. Овај рат је показао да Руси генерално о модерном начину ратовања малтене па везе немају. До сад су били суздржани колико толико великих разарања баш због становништва које су гледали као своје. Кад су видели да ови неће са њима онда су почели они њихово чувено равнање терена као ономад у Сирији и Чеченији. А то је случај у задњих две недеље, до тад су контролисано гађали. Све у свему овај рат неће попримити шире размере ако Руси не пређу Дњепар, и то је по мени јасно као дан. Да би дошло до неког ширег конфликта Руси би морали да ударе на Пољску или Финску, одакле би у случају неке успешне кампање Париз, Берлин и Лондон били на изволте, мада им ни сада није далеко. Све у свему нису Руси кадри за тако нешто, морнарица слаба, пешадија веома неупотребљива, техника теренска рањива. Циљ одсећи Украјину и загосподарити Црним морем ће вероватно остварити, али далеко од неке импресивне приче.
 
Па ово нема везе са Кином и комунизмом. Американци су контролисали Кубу од краја 19. века до 1959. године. Велики бизнис на Куби био је амерички, који је до 1965. године Кастрова влада национализовала.
Ипак, не заборавимо да је Куба удаљена 100 км од обале Флориде.
За економске санкције није битан број становника, већ какву економију земља има – па Мексико и Африка нису баш економски гиганти од којих зависи биланс светске економије.
А колико право је да се има приватни бизнис - који ће одржавати становништво тамо неке земље практично у блату?
Куба је била коцкарница и куплерај. И произвођач цигара. Као Дизниленд за одрасле, у величини државе. За толико су их третирали. То није однос као према самосталној земљи.

Нису остали гиганти, али остали имају скоро 7 милијарди људи. Шта мислиш, када они буду стигли до неког стандарда, колико ће се запад питати за било шта?
Што су до сада многи навалили у Кину? Јесте, због јефтине производње, мада то више нећеш толико чути а обавезно ће се поменути кинеско тржиште. Економија која ће за пар година да достигне америчку... капитал хоће да буде тамо.
 

Back
Top