Treća knjiga Mojsijeva

2. Mojsijeva 24,8A Mojsije uze krv, (zivotinje) i pokropi njom narod, i reče: evo krv zavjeta, koji učini Gospod s vama za sve riječi ove.

Jevrejima 10,4Jer krv junčija i jarčija ne može uzeti grijeha.

Otkrivenje 1,5I od Isusa Hrista, koji je svjedok vjerni, i prvenac iz mrtvijeh, i knez nad carevima zemaljskima, koji nas ljubi, i umi nas od grijeha našijeh krvlju svojom;
Kolosanima 1,14U kome imamo izbavljenje krvlju njegovom i oproštenje grijeha;
 
Neću ni da ti odgovorim. Objasnila sam zašto žrtvovanje smatram bolesnim
i ako ti nije jasno, žao mi je.

Sad ćeš Bibliju malo da kopiraš? Red kopiranja, red vređanja sagovornika.
Neću ni da ti odgovorim. Objasnila sam zašto žrtvovanje smatram bolesnim
i ako ti nije jasno, žao mi je.

Sad ćeš Bibliju malo da kopiraš? Red kopiranja, red vređanja sagovornika.
Razumem.
Bilo je u proslosti uvek sve kao u tvojoj ulici.
Jedino sto nisu imali kompjuter.
:ajmo:
 
Osim ako krv nije simbolika, ovo sa Hristom je načisto poremećeno i besmisleno.
To bi bilo onda prinošenje ljudske žrtve od strane onih kojima je Isus rekao da
ne znaju njegovog oca, a koje danas slave Hristovi sledbenici.
 
Osim ako krv nije simbolika, ovo sa Hristom je načisto poremećeno i besmisleno.
To bi bilo onda prinošenje ljudske žrtve od strane onih kojima je Isus rekao da
ne znaju njegovog oca, a koje danas slave Hristovi sledbenici.
Nije Bog traao zrtvujte Hrista.
Vec je Hrustos znajuci sta ce se dogiditi ipak dosao da nas spasi.
Posto su ga bezboznici zrtvovali, Bog bam uracunava to za nase opravdanje.
Kroz Adama je dosao greh, kroz Hrista opravdanje.
Jedine dve crkve koje prilikom pricesti uvek iznova zrtvuju Hrista i smtraju da se tom prilikom vino i hleba pretvara u pravu krv i meso, i tada zrtvuju Hrista,su katolicka i pravoslavna.
Ostale kazu da je to simbol i Hristos je sebe dao na zrtvu jefnom, ne treba ga stalno zrtvovati.
Sanmo podsecati se na to delo.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Euharistija
 
Jedini Izrail od svih naroda nije prinosio ljude i decu na zrtvu.
Inace svaki narod je to radio.
Pa ako to ne vidus, onda sta da ti radim?

Izvori za slovensku religiju su veoma oskudni i fragmentarni. Plinije Stariji i Tacit prvi pominju Slovene pod imenom Venedi, i to kao susede Germana, ali oni ne govore i o njihovoj religiji. Podatke o religiji Slovena najpre daje Prokopije, vizantijski istoričar iz 6. veka, koji saopštava da su slovenska plemena Anta i Sklavena "verovala da je jedan od bogova, tvorac munje, jedini gospodar sveta, kome su žrtvovali goveda i ostale životinje da obožavaju i reke i druga neka niža božanstva i svima njima prinose žrtve i po njima vračaju". Kasniji pisani izvori odnose se uglavnom na verovanja Baltičkih Slovena i Rusa, dok se o religiji ostalih Slovena - Čeha, Poljaka i Južnih Slovena - može suditi jedino na osnovu lingvističkih ostataka i folklorne građe https://www.rastko.rs/antropologija/slovenska_mitologija.html
Na temelju prvog pisanog traga koji se odnosi na slovensku mitologiju, a datira iz 6.veka u spisima vizantijskog istoričara Prokopija, kao i radova drugih istoričara i antropologa, možemo predstavti najmoćnije bogove starih Slovena. https://www.serbianshop.com/sr/clanak/bozanstva-slovenske-mitologije

znači po pisanom dokumentu.
da nisu sloveni taj izrailj :D

problem što van biblije ti ne vidiš ništa, a i tumačenje iste ti slabo ide
 
Da ne bi plakao njegov narod što ne može da prinosi žtrve kao ostali. :lol:
Pa cirkus.
ma ok, jevreji su pisali svoju religijsku istoriju i sve najlepše naravno.
to bi isto bilo kada bi ja pisao o srbima da su samo oni božiji narod i da njihov bog je bog tvorac i da su od žrtve uzimali kao ritual samo hleb i vino. a oni koji su verovali u nekog jahvu jesu srbi ali nisu jer nisu verovali u boga Oca triglava SVPS (svarog perun i svetovid) :D
bog je jedan a množenstven
 
ma ok, jevreji su pisali svoju religijsku istoriju i sve najlepše naravno.
to bi isto bilo kada bi ja pisao o srbima da su samo oni božiji narod i da njihov bog je bog tvorac i da su od žrtve uzimali kao ritual samo hleb i vino. a oni koji su verovali u nekog jahvu jesu srbi ali nisu jer nisu verovali u boga Oca triglava SVPS (svarog perun i svetovid) :D
bog je jedan a množenstven
Ako su stvarno vodili onako surove genocidne ratove, mogu misliti koliko su laži
morali da ubace u istoriju da bi te svinjarije opravdali nekako.
 
Ako su stvarno vodili onako surove genocidne ratove, mogu misliti koliko su laži
morali da ubace u istoriju da bi te svinjarije opravdali nekako.
neću ništa da kažem ali oni zapisaše o sebi pa još utrpaše boga da im on lično naručio.
e strava je kako neki hrišćani pravdaju taj opis boga koji je ljubav, a užas je taj što po tumačenju ispade da je isus taj bog i zanemaruju gde isus jevrejuma u SINAGOGI jasno kaže: "vi ne poznajete mog Oca" a ovi hteli da ga roknu zbog toga.
nije to rekao na ulici gde možda ljudi nisu ni upućeni.
po hrišćanskim učenjem taj genocidni bog je isus koji na kraju kad se ispucao pokajao i prineo žrtvu tj sebe i kao navodno sprao ljudske grehe.
iskren da budem moj mozak tako nešto ne može da obradi :D
 
neću ništa da kažem ali oni zapisaše o sebi pa još utrpaše boga da im on lično naručio.
e strava je kako neki hrišćani pravdaju taj opis boga koji je ljubav, a užas je taj što po tumačenju ispade da je isus taj bog i zanemaruju gde isus jevrejuma u SINAGOGI jasno kaže: "vi ne poznajete mog Oca" a ovi hteli da ga roknu zbog toga.
nije to rekao na ulici gde možda ljudi nisu ni upućeni.
po hrišćanskim učenjem taj genocidni bog je isus koji na kraju kad se ispucao pokajao i prineo žrtvu tj sebe i kao navodno sprao ljudske grehe.
iskren da budem moj mozak tako nešto ne može da obradi :D
I ovo se smatra pravoslavcem?
:hahaha:
 
ma ok, jevreji su pisali svoju religijsku istoriju i sve najlepše naravno.
to bi isto bilo kada bi ja pisao o srbima da su samo oni božiji narod i da njihov bog je bog tvorac i da su od žrtve uzimali kao ritual samo hleb i vino. a oni koji su verovali u nekog jahvu jesu srbi ali nisu jer nisu verovali u boga Oca triglava SVPS (svarog perun i svetovid) :D
bog je jedan a množenstven
To nije tacno.
Pises kao da nikada Stari zavet nisi procitao.
I mislim da nisi.
 

Back
Top