Trebaju li vozačima svjetla po danu?

Neno

Elita
Poruka
20.385
Lijep, sunčan dan, vidljivost odlična.. na mnogim autima jedva da se uoči da su im svjetla upaljena ali su obavezna. Kažu da je lakše uočiti (po danu) auto sa upaljenim svjetlima pri preticanju? Baš i nisam čuo da je neko napravio sudar zato što nije vidjeo auto u sred bijela dana?? To je stvar više nepažnje ili nekih drugih uzroka..

OK, ako je smanjena vidljivost, magla i svako će upaliti svjetla, maglenke.. U mnogim zemljama to šravilo ne važi ali ima dosta gdje je na snazi.
Trabaju li nam dnevna svjetla ili bi trebala biti kao u onim zemljama gdje se preporučuje (pravilo) da su obavezno upaljena pri smanjenoj vidljivosti?
 
Poslednja izmena:
Trebaju, kako bi drugima bio uocljiv.
Jedno vrijeme je ovdje vazilo pravilo kako svjetla i danju trebaju biti upaljena, pa je ukinuto.
Umalo sam imao sudar, bio bi ja kriv.
Sa sporedne ceste, prikljucivao sam se na glavnu, nisam vidio auto koji mi je prilazio, sto zbog nagiba, sto zbog boje koja ga je u potpunosti stopila s pozadinom.
Da je imao upaljena svjetla, uocio bi ga.
Mislim da je pravilo dobro.
 
Trebaju, kako bi drugima bio uocljiv.
Jedno vrijeme je ovdje vazilo pravilo kako svjetla i danju trebaju biti upaljena, pa je ukinuto.
Umalo sam imao sudar, bio bi ja kriv.
Sa sporedne ceste, prikljucivao sam se na glavnu, nisam vidio auto koji mi je prilazio, sto zbog nagiba, sto zbog boje koja ga je u potpunosti stopila s pozadinom.
Da je imao upaljena svjetla, uocio bi ga.
Mislim da je pravilo dobro.
A zašto to, recimo u Njemačkoj ne treba?
 
A zašto to, recimo u Njemačkoj ne treba?
Ne znam, ali mislim da je pravilo dobro.
Madjari ga mislim imaju.
Prijatelj iz kvarta se na istom mjestu u identicnoj situaciji sudario.
Uvijek se svi pitaju kako se nekom tako sta moze uopce dogoditi i na kraju se dogodi bas tebi.
Nije auto na glavnoj vidio, kao sto ga nisam vidio ni ja.
Da sam startao brze, kao sto je startao taj moj prijatelj, sudario bi se i ja.
 
Trebaju, kako bi drugima bio uocljiv.
Jedno vrijeme je ovdje vazilo pravilo kako svjetla i danju trebaju biti upaljena, pa je ukinuto.
Umalo sam imao sudar, bio bi ja kriv.
Sa sporedne ceste, prikljucivao sam se na glavnu, nisam vidio auto koji mi je prilazio, sto zbog nagiba, sto zbog boje koja ga je u potpunosti stopila s pozadinom.
Da je imao upaljena svjetla, uocio bi ga.
Mislim da je pravilo dobro.
Kkao si to uocljiv ja nekad moram da pogledam da li sam zaboravio da ih upalim koliko su mi nepotrebna, noc je druga prica
 

Back
Top