Требају ли српске партија да учествују на изборима на Косову?

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.016
Ускоро ће избори на Косову. Обзиром да је то "илегална" држава са два милиона људи који не мисле да су илегални, а и с десетинама хиљада Срба који су обесправљени, поставља се питање шта даље.

Дакле, требају ли Срби да учествују у политичкој свакодневници на Косову, и да учествују на изборима и тако се боре за себе као грађани, или требају да и даље ћуте и трпе тортуру шиптара и преваре Београда?
 
ne treba jer su to izbori teroristicke ilegalne tvorevine na teritoriji srbije.

svako ko se zalaze da srbi ucestvuju na tim "izborima" je domaci izdajnik i treba ga uhapsiti i osuditi na 150 godina robije.

И да и даље живе у уџерирацама и да чекају да им неко удели.. Да не спавају јер може да их побије коме год се дигне и да се до смрти не питају низашта? Само зато да би неки "назови-патриоте" у Србији могли да причају да је Косово срце Србије?

Не мислим тако, мислим да треба да нас све одхебу у Србији, јер смо се показали колико бринемо за њих, и да се лепо окрену стварању свог ентитета на Косову....

Ево ја сматрам да ће тим људима бити боље ако прихвате чињеницу да су грађани Косова, и да треба да се брину сами за себе, јер од Србије неће добити ни новац, ни заштиту ни гаранције да ће нормално живети. И да ли зато требам да будем ухапшен?
 
Ускоро ће избори на Косову. Обзиром да је то "илегална" држава са два милиона људи који не мисле да су илегални, а и с десетинама хиљада Срба који су обесправљени, поставља се питање шта даље.

Дакле, требају ли Срби да учествују у политичкој свакодневници на Косову, и да учествују на изборима и тако се боре за себе као грађани, или требају да и даље ћуте и трпе тортуру шиптара и преваре Београда?

Srbi sa severa Kosova treba da traze status republike i specijalni status za enklave, a Srbija treba u tome da ih podrzi.
 
И да и даље живе у уџерирацама и да чекају да им неко удели.. Да не спавају јер може да их побије коме год се дигне и да се до смрти не питају низашта? Само зато да би неки "назови-патриоте" у Србији могли да причају да је Косово срце Србије?

Не мислим тако, мислим да треба да нас све одхебу у Србији, јер смо се показали колико бринемо за њих, и да се лепо окрену стварању свог ентитета на Косову....

Ево ја сматрам да ће тим људима бити боље ако прихвате чињеницу да су грађани Косова, и да треба да се брину сами за себе, јер од Србије неће добити ни новац, ни заштиту ни гаранције да ће нормално живети. И да ли зато требам да будем ухапшен?

a bas ce da procvetaju ako izadju na siptarske izbore

pa naterali ste srbe 2002 i 2004 da izadju na te siptarske izbore pa ih siptari poklase 17 marta 2004

ne postoje GRADJANI KOSOVA jer KOSOVO NIJED RZAVA NIKADA NECE BITI NITI JE BILA

postoje samo gradjani srbije i teroristi na okupiranoj srpskoj teritoriji

tako da ODHEBI U TROSKOCIMA i ti i tvoj tadic koji pokusavate na mala vrata da naterate srbe da prihvate siptarsku okupaciju kao legalnu i priznaju kvazisiptarskoteroristicku drzavu kosovo
 
Ускоро ће избори на Косову. Обзиром да је то "илегална" држава са два милиона људи који не мисле да су илегални, а и с десетинама хиљада Срба који су обесправљени, поставља се питање шта даље.

Дакле, требају ли Срби да учествују у политичкој свакодневници на Косову, и да учествују на изборима и тако се боре за себе као грађани, или требају да и даље ћуте и трпе тортуру шиптара и преваре Београда?

Prilično teško pitanje.
I da i ne.
Da iz razloga mogućnosti većeg uticaja na svakodnevne životne stvari ( negde sam ovih dana čitao da se Tači grčevito bori za podršku Srpskih partija na Kosovu, i da čak nudi i mesta u vladi ili nešto slično).
Ne iz razloga zato što bi to značilo faktičko priznavanje samoproglašene države Kosovo...
Al kad bi stavio na vagu ( ili kad bi se našao u situaciji tih ljudi dole) verovatno bi više razloga bilo za DA..
 
Prilično teško pitanje.
I da i ne.
Da iz razloga mogućnosti većeg uticaja na svakodnevne životne stvari ( negde sam ovih dana čitao da se Tači grčevito bori za podršku Srpskih partija na Kosovu, i da čak nudi i mesta u vladi ili nešto slično).
Ne iz razloga zato što bi to značilo faktičko priznavanje samoproglašene države Kosovo...
Al kad bi stavio na vagu ( ili kad bi se našao u situaciji tih ljudi dole) verovatno bi više razloga bilo za DA..

Па кад би погледао кроз историју, Косово је увек било тешко питање и Срби, водећи се политиком "невеског народа" - као оправдања за линију лакшег отпора, мало по мало изгубише позиције и моћ, па понос, достојанство и на крају територију. Те приче око признавања Косова су у крајњу руку - баналне. Косово јесте некаква држава и таква каква јесте, признали ми то или не, функционише. И шта сад? Требамо ли и те људе пустити низ воду због политичког маркетинга лопова који скупљају гласове на патетику око Косова или се треба приклонити реалности (после много векова)? Треба бре дати тим људима право нек уређују свој живот како хоће и како морају, а не да се мрсе муда с националистичком глупостима којима је место у неким претходним вековима. Лако је туђим ку*цем глогиње млатити, а кад треба да се збрину и помогну Косовари - све празне приче... Свима је у интересу да Срби имају и политичку партиципацију у косовској власти, и надам се да ће разум победити, макар и изгубили подршку приглупе матице, која је ионако заслужна за њихов положај и јад од живота који имају.
 
a bas ce da procvetaju ako izadju na siptarske izbore

pa naterali ste srbe 2002 i 2004 da izadju na te siptarske izbore pa ih siptari poklase 17 marta 2004

ne postoje GRADJANI KOSOVA jer KOSOVO NIJED RZAVA NIKADA NECE BITI NITI JE BILA

postoje samo gradjani srbije i teroristi na okupiranoj srpskoj teritoriji

tako da ODHEBI U TROSKOCIMA i ti i tvoj tadic koji pokusavate na mala vrata da naterate srbe da prihvate siptarsku okupaciju kao legalnu i priznaju kvazisiptarskoteroristicku drzavu kosovo


Много си плитак...

Да ли би дао свим шиптарима с Косова пасош Србије?
 
Па кад би погледао кроз историју, Косово је увек било тешко питање и Срби, водећи се политиком "невеског народа" - као оправдања за линију лакшег отпора, мало по мало изгубише позиције и моћ, па понос, достојанство и на крају територију. Те приче око признавања Косова су у крајњу руку - баналне. Косово јесте некаква држава и таква каква јесте, признали ми то или не, функционише. И шта сад? Требамо ли и те људе пустити низ воду због политичког маркетинга лопова који скупљају гласове на патетику око Косова или се треба приклонити реалности (после много векова)? Треба бре дати тим људима право нек уређују свој живот како хоће и како морају, а не да се мрсе муда с националистичком глупостима којима је место у неким претходним вековима. Лако је туђим ку*цем глогиње млатити, а кад треба да се збрину и помогну Косовари - све празне приче... Свима је у интересу да Срби имају и политичку партиципацију у косовској власти, и надам се да ће разум победити, макар и изгубили подршку приглупе матице, која је ионако заслужна за њихов положај и јад од живота који имају.

Pa nešto slično i sam i ja napiao..
Malo sažetije al to je to..:mrgreen:
Mislim ako obratiš pažnju na zadnju rečenicu u mom postu...:whistling:
 

Back
Top