Trebaju li prosvetni radnici da završe kurs samoodbrane?

Naravno da ne. To je pogrešan put rešavanja problema.

Treba zabraniti direktne kontakte nastavnika sa roditeljima. Sve mora da ide u unapred određenim terminima i u prisustvu još nekog predstavnika škole (psihologa, ovoga, onoga...). Ostala kominikacija treba da ide isključivo zvaničnim putem (mail i slično). Tako se rešava pitanje uticaja, nagovaranja, podmazivanja, pretnji i slično...

Zanimljivo , ja sam imao 0 kontakta sa roditeljima ucenika....cak i kad sam im prodavao racunare, , neverovatno ali nikad video roditelja nisam....
Zanimljivo je to , znaci sigurno je da sam im dupe pomerao , ja sam dobijao sve info od dece i kad ce dobiti nagradu za ocenu , i sta je uslov za nagrade i kazne i svasta nesto , ali roditelja nikad video nisam...

Niti mi je palo na pamet da mi trebaju , to ja sve sa djacima sredim.
Zanimljivo , sad ovo sto radim ima masa problema zato sto novi vaspitaci zele svakodnevne izvestaje da salju roditeljima tako dobijaju neke parice, i prave neke izlete i tu uzimaju neke parice

Naravno da ne. To je pogrešan put rešavanja problema.

Treba zabraniti direktne kontakte nastavnika sa roditeljima. Sve mora da ide u unapred određenim terminima i u prisustvu još nekog predstavnika škole (psihologa, ovoga, onoga...). Ostala kominikacija treba da ide isključivo zvaničnim putem (mail i slično). Tako se rešava pitanje uticaja, nagovaranja, podmazivanja, pretnji i slično...
Roditeljski da drži iz pleksiglas kutije koju razjareni roditelji gađaju flašama i ciglama? 🤔

Zanimljivo , ja sam imao 0 kontakta sa roditeljima ucenika....cak i kad sam im prodavao racunare, , neverovatno ali nikad video roditelja nisam....
Zanimljivo je to , znaci sigurno je da sam im dupe pomerao , ja sam dobijao sve info od dece i kad ce dobiti nagradu za ocenu , i sta je uslov za nagrade i kazne i svasta nesto , ali roditelja nikad video nisam...

Niti mi je palo na pamet da mi trebaju , to ja sve sa djacima sredim.
Zanimljivo , sad ovo sto radim ima masa problema zato sto novi vaspitaci zele svakodnevne izvestaje da salju roditeljima tako dobijaju neke parice, i prave neke izlete i tu uzimaju neke parice
Tvoje višedecenijsko iskustvo je postalo legendarno....

Roditeljski da drži iz pleksiglas kutije koju razjareni roditelji gađaju flašama i ciglama? 🤔

Svaki kontakt sa roditeljima treba da se odvija u prostorijama škole koje se snimaju.
Posle i najmanje agresije, roditelju se zabranjuje pristup školi, pa neka dođe drugi roditelj. Ako je i drugi roditelj agresivan (ili nije na raspolaganju), onda se komunikacija nastavlja mailom.

Sve se može urediti kad se hoće. Nego se neće. Naprednjacima nije u interesu da Srbija bude uređena država. Upravo je poenta da u javnom prostoru bude što više gadosti tako da pametni ljudi beže iz zemlje a ostaju prosti i krezubi. Ovaj prostor će biti rudarska kolonija i to neće da rade ljudi koji su civilizovani. Zato moramo da pravimo primitivno društvo. 24h rijalitiji na tv-u, Jovana Jeremić, Baka Prasac, Maca Diskrecija, u školama čupanje za kosu, prangije, noževi i droga... toga svega će biti samo sve više, nikako manje. Uostalom, svi smo napredno glasali na izborima za to, ne vidim što se sad bunimo ;)

to kaze samo los profesor ili nastavnik :mrgreen:
To kaže neko čiji su roditelji bili prosvetni radnici. Uvijek je bilo problematične djece i roditelja. Ali sistem ih je činio izolovanom manjinom. Sad smo došli u situaciju da ih taj sistem štiti. Koliko god ne volio Tita činjenica je da je sistem u tom smislu bio uređen.

Recimo defanzivne borilačke veštine, džudo, džiudžica tj samoodbrana od razjarenih roditelja, razoružavanje naoružanog učenika, iskakanje kroz prozor evakuacija itd.
Само већа овлашћења просветним радницима каква су била пре 50 година.

dobar profesor nikad nije imao problema sa ucenicima.
Koliko si omanuo, nisi ni svestan, jer upravo se to i događa dobrim nastavnicima, na one 'loše' ne smeju da krenu. Znaš li zašto? Jer u ovom vremenu divljine, takvi roditelji razumeju samo jezik divljine, pa neki fini nastavnik koji im se ne suprotstavi psovkama i besom je po njihovom odlična meta za isterivanje 'njihove pravde'

Kako se braniš jel nosiš pancir kada si tako dugovečan? Odaj nam tajnu preživljavanja u palestina školstvu republike srbije? 🤔
Bilo bi dugačko..
Igrao sam košarku dugovečno,.. a drčan sam i na času (kao i ovde :rotf: ) ali volim omladinu..
I učenici (imali smo jako dobrih košarkaša _ Ž. Čabarkapa je naš i mnogi reprezentativci) bi da me 'sportski' istuku na utakmicama školskog prvenstva,.. spremaju se danima, razrađuje taktika,.. Mi profesori nastupamo pod imenom "terminatori "
------- Neću da se hvalim (previše),.. ali i to mi je bio veliki plus u karijeri,.. neki su i plakali na utakmicama :lol:

ZNAŠ LI TI KO SAM JA?!" Urlala je majka, pa brutalno pretukla nastavnicu: Psihološkinja analizira tip ljudi koji ovo kažu, evo šta time zapravo poručuju o sebi​

“Znaš ti ko sam ja” rečenica koju često možemo da čujemo, a izgovorila je i majka koja je napala nastavnicu biologije u OŠ “Jovan Dučić”. Psihološkinja Ana Mirković kaže da ta rečenica može mnogo da govori o ljudima.

.

.Govori o tome da su to ljudi koji ne znaju za sistem i da za njih ne važe pravila i procedure. Takođe, govori o izvesnoj dozi superiornosti i osećaju kompleksa više vrednosti, gde kad vi kažete ko ste vi, onda će svi da se klanjaju do kraja života tome što su imali „čast“ da govore sa vama. Govori o jednoj frustraciji, govori o jednom nedostatku verovatno socijalne inteligencije, govori o određenim karakteristikama koje se vezuju za neke autoritarne strukture ličnosti. Kod nas govori o tome da ta osoba najčešće veruje da je mimo zakona, van zakona i da je po nekoj ili porodičnoj liniji ili stranačkoj pripadnosti ona ta „nedodirljiva.

Prema njenom mišljenju, u Srbiji je rečenica “znaš ti ko sam ja” dugo godina unazad dobra ulaznica za različite razgovore koji se završe dominacijom te osobe.

"Mi smo svi u svojim glavama jako veliki"​

“Mora da postoji i okruženje koje omogućava nekome da misli da ta rečenica zapravo ima vrednost, odnosno da je mogao da bude mimo zakona i da to ko je on ili ona mu zapravo omogućuje neku vrstu privilegije. Pa tako je, ali mi živimo u takvom društvu, mi to možemo da pratimo svakodnevno”, ocenila je psihološkinja.

Dodaje da se ljudi povežu sa određenom ili političkom partijom ili nekim važnim ljudima, znaju da su mimo zakona, da ih to na neki način amnestira svake druge odgovornosti.
Međutim kako je navela, vrlo često i ljudi koji nemaju te konekcije umeju to da kažu, jer mi smo svi u svojim glavama jako veliki.

Na pitanje šta možemo očekivati ako ovakve stvari rade roditelji, Mirković je istakla da su roditelji vrlo često spremni da nekako prebace odgovornost na nekog drugog i kažu – krivo je društvo, kriv je internet, krivi su influenseri.

„Vi ste roditelj, ne može jedan influenser da ima veći uticaj na vaše dete“, rekla je psihološkinja.

Mirković je navela da u svaku školu u koju je ušla, svi su govorili, deca su nam divna, kakvi su nam roditelji.
sada mi to možemo da vidimo kako izgleda u praksi. U nekom ekstremnom obliku. Moj strah je da će ovih ekstremnih oblika biti sve više. Ja sam u nekom trenutku juče, kada sam pročitala te vesti – OŠ "Sveti Sava", pa OŠ "Jovan Dučić", ja sam pomislila, gospode, samo neka počne raspust“, kazala je sagovornica N1.

Podsetimo, u istom desila su se dva napada na prosvetne radnike.

Prvo je se saznalo za slučaj u OŠ "Jovan Dučić" na Novom Beogradu, kada je majka A. R. brutalno fizički napala nastavnicu biologije, govorila joj jezive pretnje, kao što su "ubiću te", "pobiću ti porodicu", kao i ovo o čemu govorimo "ne znaš ti ko sam ja".

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/z...-tip-ljudi-koji-ovo-kazu-evo-sta-time/bxcm9k5

Back