treba mi savet

dali je ova graficka jaca od graficke od 768mb ????

dali se graficka glede po tome kolko ima memorije ,napr od 1gb,2gb ....dali postojoi jos nesto sto je bitno ,da naprimer graficka od 768mb bude bolja od one od 1gb ?treba mo odg hitno

Ne mora da znaci da graficka sa dosta memorije je brza od neke sa manje memorije.
Bitno je koja je serija kartice,da li je ddr2,ddr3,ddr5,zatim brzina magistrale,koji su cipovi i jos par stvari.

Primera radi...sto sam imao prilike da probam...poredjenje moj radeon 3850 koji ima 256mb DDR3 i 256 bit-a....brze radi od radeona 4650 koji ima 1024Mb DDR2 i 128 bit-a.

3850 je starija serija od 4650,ali bez obzira sto ima samo 256mb ima ddr3 memoriju i duplo vise bit-a.
 
mali offtopic:
Sad mi je bio ujak, doneo lap top intel I 7 2.7 ghz , 256 gig SSD , 8 gig ddr3, i graficka sa 1 gig ddr 5 svoje memorije..
i ne mozes ga naterati da radi punom snagom..onda skapiras dokle je sve stiglo kad ne mozes procesor naterati da radi sa vise od 40 % :D
samo sam ja licno mislio da je SSD brzi..ono mozda 3-4 puta brzi od obicnog hdd-a..
cena je mali problem, firma je platila oko 4700 e komad..xD

SSD su jos uvek mnogo skupi i ne znam koliko je to dobra investicija...dobra stvar je sto su necujni...meni bi oni odgovarali,posto me nervira buka iz kompa,ali su skupi.
Tako da bih sa ovakvim cenama pre uzeo neki WD Velocity Raptor nego SSD.
 
Ne mora da znaci da graficka sa dosta memorije je brza od neke sa manje memorije.
Bitno je koja je serija kartice,da li je ddr2,ddr3,ddr5,zatim brzina magistrale,koji su cipovi i jos par stvari.

Primera radi...sto sam imao prilike da probam...poredjenje moj radeon 3850 koji ima 256mb DDR3 i 256 bit-a....brze radi od radeona 4650 koji ima 1024Mb DDR2 i 128 bit-a.

3850 je starija serija od 4650,ali bez obzira sto ima samo 256mb ima ddr3 memoriju i duplo vise bit-a.

oke ,ja sam gledao neku ispod 1gb ,a;i je kazu mnogo bolja od ovih sto imaju vise ,navodno je novi model ...
 
SSD su jos uvek mnogo skupi i ne znam koliko je to dobra investicija...dobra stvar je sto su necujni...meni bi oni odgovarali,posto me nervira buka iz kompa,ali su skupi.
Tako da bih sa ovakvim cenama pre uzeo neki WD Velocity Raptor nego SSD.

SSD je bolji po mnogo cemu, prvo i osnovno brzina, drugo buka, nema pokretnih delova, trece trosi par wata tako da se skoro uopste ne greje..
ali cena, i ogranicen broj zapisa..jos uvek se ne isplati...
osim ako firma placa :lol:
 
Jel ovde neko nekoga zjb.
Trazis komp od 1000ojra.....alloooo.... puno je to para.!!!
Trazis .. gledao nesto... neko reko... nesto reko !!!
Sta je- ko je- kome reko?
Sta si - gde si- vido gledo?
Nigde nista konkretno!!!!
 
dali ima od 3giga ?

Stace tebi tako jak komp.

Sta kazes na ovu konfiguraciom

Kuciste:Cooler Master HAF 922 600W - 70 e
Maticna ploca:Asus P6T - 183 e
Procesor:Intel Core i7-920 2.66GHz - 225 e
Hard Disk:Western Digital Caviar Black 1TB 64MB SATA300 WD1002FAEX - 83 e
Opticki uredjaj:LG DVDRW - 20 e
Ram memorija:Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Black Edition - 85 e
Garficka:Sapphire Radeon HD 5850 1GB GDDR5 - 240 e
Ukupno: 900 e :ok:
 

Back
Top