• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Treba mi pomoc oko odluke

marzivu

Aktivan član
Poruka
1.675
Hvala, inace ovde se radi o domu
Premestila bih se ja, nego me je strah sta ako u drugoj sobi ne bude bolje, posto nisu u nekom stanju, a i sta ako naidjem na neku slicnu cimerku
ono sto me nervira u ovom sistemu je sto se svi ljudi pozivaju na pravila i na pomirivanje sa stanjem kao da je savrseno, a ljudi samo sto ne krenu jedni druge da ubijaju od haosa i samozivosti. Ja da sam drzava, obezbedio bih ti sobu po meri, i naravno, svi kao deo zajednice da ucestvujemo u volonterskom radu jer je to neophodno... ne znam koliko si zainteresovana za jedinstveni pravedni svetski društveni i ekonomski poredak, koji ce sacinjavati iskljucivo dobrovoljci, odnosno oni koje zele da odu malo vise od samo svojih problema, vec vide problem u funkcionisanju drustva kao celine, jer smo ipak drustvena bica. Dok se ti, ja, ili bilo ko licno ne izbori za prava koja su dobra za svakog od nas ponaosob, u razumevanju i ljubavi, ljudi kojima uopste nije u interesu nase dobro ce da odlucuju sta cemo imati i sa koliko cemo biti zadovoljni, a naravno da je nemoguce da u ovako sebicnom svetu neko istinski bude zadovoljan. Tako je na primer, problem sa domovima, kao i po skolama, a po skolama sam iskusio najgori vid primitivizma i nedostatka humanosti i zrelosti od vecine vrsnjaka (kako u osnovnoj tako i srednjoj). Ako te dublje ova prica interesuje, mogu da ti posaljem privatnu poruku koja govori vise o ovom pokretu.

marzivu

Aktivan član
Poruka
1.675
ono sto me nervira u ovom sistemu je sto se svi ljudi pozivaju na pravila i na pomirivanje sa stanjem kao da je savrseno, a ljudi samo sto ne krenu jedni druge da ubijaju od haosa i samozivosti. Ja da sam drzava, obezbedio bih ti sobu po meri, i naravno, svi kao deo zajednice da ucestvujemo u volonterskom radu jer je to neophodno... ne znam koliko si zainteresovana za jedinstveni pravedni svetski društveni i ekonomski poredak, koji ce sacinjavati iskljucivo dobrovoljci, odnosno oni koje zele da odu malo vise od samo svojih problema, vec vide problem u funkcionisanju drustva kao celine, jer smo ipak drustvena bica. Dok se ti, ja, ili bilo ko licno ne izbori za prava koja su dobra za svakog od nas ponaosob, u razumevanju i ljubavi, ljudi kojima uopste nije u interesu nase dobro ce da odlucuju sta cemo imati i sa koliko cemo biti zadovoljni, a naravno da je nemoguce da u ovako sebicnom svetu neko istinski bude zadovoljan. Tako je na primer, problem sa domovima, kao i po skolama, a po skolama sam iskusio najgori vid primitivizma i nedostatka humanosti i zrelosti od vecine vrsnjaka (kako u osnovnoj tako i srednjoj). Ako te dublje ova prica interesuje, mogu da ti posaljem privatnu poruku koja govori vise o ovom pokretu.
odbaci moju odluku o bilo kakvom spomenu novca i imas vec bolje resenje.

gospodja čuknuta

Aktivan član
Poruka
1.987
Ovo je izgleda situacija ako ostaneš kajaćeš se, ako odeš kajaćeš se.
To je najgore. Ovde ti nije dobro a ni u sledećoj sobi nije sigurna situacija.
Moraš sama da presečeš, da vidiš da li ti se cimerka toliko smučila da odeš bez obzira kakva je sledeća soba i cimerka.
Možda je cirkuska ćerka dala najbolji savet, ako ti ne smeta u učenju da ostaneš tu gde jesi, jer nemaš novca da biraš da budeš sama.

gost 439018

Aktivan član
Poruka
1.524
Nisam sigurna da te razumem bas najbolje

Poruka
8.497
Ne razumem baš.
Ona ti se ne sviđa, ti si već bila odlučila da menjaš sobu - ali ti neprijatno zbog nje? Što ti je neprijatno? Što neko gore reče, pa niste vezane pupčanom vrpcom.
Iz ono malo što si napisala,izgleda ko da obe imate neke svoje fazone, a niste ni sklone dogovorima (da, verujem da ni ti nisi sklona, da bi i ti da bude po tvom - nek me ispravi neko ako misli da sam pogrešno zaključila). Svako voli privatnost, ali ako je nužda, silna se g.vna pretrpe - ljudi prođu fax pa su maltene sve godine spavali na podu ili u fotelji; imaju grozne cimere, gazde itd itd. Tvoj strah da bi mogla naletit na nekog još goreg, govori da ona i nije baš toliko strašna - jer, ako ima gore, onda ipak nije najgora, jel.

Manastirka

Elita
Poruka
24.538
Ovako, molim za pomoc
Ove godine sam bila sa jednom cimerkom u sobi, nikada se nismo posvadjale, cak smo se dobro i slagale
E sad, ona se iskreno meni nije svidjela uopste, sto se tice higijene i jos nekih stvari
I sada imam priliku da odem od nje, sto sam i nameravala, medjutim ona se vec uselila u sobu i to me malo koci... jer mi dodje neprijatno
I takodje strah me je da u nekoj novoj sobi ne bude haos i prljavstina kao sto je bilo u ovoj kad sam dosla (citajete-kupatilo uzasno)
I sad sam na nekoj raskrsnici, ne znam sta da radim
Kontam..ako je kupatilo uzasno mogu da pitam majstore da poprave to sto treba, ali opet neee znam
Molimzapomoc
Donesi odluku, koja je dobra ZA TEBE!

Poruka
50.358
Ovako, molim za pomoc
Ove godine sam bila sa jednom cimerkom u sobi, nikada se nismo posvadjale, cak smo se dobro i slagale
E sad, ona se iskreno meni nije svidjela uopste, sto se tice higijene i jos nekih stvari
I sada imam priliku da odem od nje, sto sam i nameravala, medjutim ona se vec uselila u sobu i to me malo koci... jer mi dodje neprijatno
I takodje strah me je da u nekoj novoj sobi ne bude haos i prljavstina kao sto je bilo u ovoj kad sam dosla (citajete-kupatilo uzasno)
I sad sam na nekoj raskrsnici, ne znam sta da radim
Kontam..ako je kupatilo uzasno mogu da pitam majstore da poprave to sto treba, ali opet neee znam
Molimzapomoc
jel ste Vi došli da učite il da serete?
ima puno fakultetski obrazovanih koje ostavljaju sranje po firmama - tetkica će da čisti

Kumulonimbus

Obećava
Poruka
55
Najbolje bi ti bilo da napraviš neku listu za i protiv. Po tome možeš da vidiš koliko to njeno ponašanje i sustanarstvo uopšte utiče na tvoj život. Ako je bezazleno, tj. ako ti ne okupira mnogo vremena i ne troši mnogo živaca, nego ono samo kao tema za kafu sa drugaricama i žaljenje svojima u prevozu do faksa onda ostani tu gde jesi. Međutim, ako ti ozbiljno smeta i ako je to nezadovoljstvo počelo da se odražava na tvoje studije itd... onda idi negde drugde. Ne treba da ti bude glupo da joj kažeš, vi ste tu zajedno igrom slučaja. Možeš da kažeš nešto tipa to mi je drugarica od drugarice ili ako je drugi dom u pitanju, da ti više odgovara lokacija, ako nisi spremna da se suočiš sa njom i da budeš iskrena. To je skoz ok, nikoga time ne ugrožavaš, a na neki način štitiš sebe od nepotrebnog stresa ako krene da drami.

sasasta

Buduća legenda
Poruka
30.662
E da, spomenula sam joj bukvalno dva puta neke stvati i odmah pocne da se pravda pa to sam uradila zbog toga i toga
A drugi put, od ta dva puta, kad sam joj pomenula, isto to krenula, jos mi prebacila neke stvari koje sam radila, a prestala sam kad mi je na njih skrenula paznju
tolerancija je kad tolerises necije gluposti , do neke granice

i kad neko tolerise tvoje gluposti

ako slucajevi prelaze tu granicu - menjaj

tesko ces naci idealnog cimera , kao sto sam uvek savetovao kad me pitaju nesto ozbiljnije stvari

SEDI I RAZMISLI ,DONESI ODLUKU, IZVRSI ODLUKU , IDI DALJE BEZ OSVRTANJA

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.