Quantcast

Treba mi neko ko zna da računa, mator sam

buudala

Legenda
Poruka
53.321
ne mogu brate plaćam skoro 2000 da bih se natezao sa tobom
pusti me fora 1800 pa plus 45 u pošti (samo isečak priznajem da me ne nabedjuju posle kako nešto nije plaćeno posle 100 godina) i šta je to nego 2000 na kraju?
Za mesec dana ću doneti životnu odluku
Šta ti je 2000?
Sirotinjska zabava.
U kafani bi ti tražili bar kafu da naručiš da ti daju šifru za vajerles

crnizmaj0

Primećen član
Poruka
724
20Mbs je bulja pričam o 50Mbs
Pricas o 50 Mb prvi put u ovom postu a pre toga imas 3-4 strane gde to nisi ni pomenuo. Ti si prijatelju mnooogo dokon i ne znas sta ces od sebe (pored onog sto ne znas da razlikujes sta znaci prefiks mega u odnosu na prefiks kilo BILO CEGA nego se hvatas irevelantnih gluposti da li se radi o bitima ili o bajtima). Steta dalje traciti vreme i na tebe i na ovog tvog kompanjona buuudalu ... i na one slicne sa 1. strane onom sto se potpisuje 2600 gde (od njih 5,6) niko nije umeo da ti napise da su to RAZLICITE stvari (2 i 20 Mb) nego ti *mudro* porucivao -*Да, то је исто, 20 мегабита и једно и друго.. *
I treba provajderi da vas vacare na prevarantske fazone - ovce su za sisanje

Poslednja izmena:
Poruka
15.177
Pricas o 50 Mb prvi put u ovom postu a pre toga imas 3-4 strane gde to nisi ni pomenuo. Ti si prijatelju mnooogo dokon i ne znas sta ces od sebe (pored onog sto ne znas da razlikujes sta znaci prefiks mega u odnosu na prefiks kilo BILO CEGA nego se hvatas irevelantnih gluposti da li se radi o bitima ili o bajtima). Steta dalje traciti vreme i na tebe i na ovog tvog kompanjona buuudalu ... i na one slicne sa 1. strane onom sto se potpisuje 2600 gde (od njih 5,6) niko nije umeo da ti kaze da su to razl. stvari (2 i 20 Mb) nego ti mudro porucivao -*Да, то је исто, 20 мегабита и једно и друго.. *
Pazi ti šta pišeš, @budala može žirant da ti bude :deda:

a ja razmišljam dal mi taj internet više i treba?
ostao bih na moblnom telefonu sa nešto gigabajta mesečno čisto za email tj nekih kontakta i update aplikacija

2600

Domaćin
Poruka
3.514
Pricas o 50 Mb prvi put u ovom postu a pre toga imas 3-4 strane gde to nisi ni pomenuo. Ti si prijatelju mnooogo dokon i ne znas sta ces od sebe (pored onog sto ne znas da razlikujes sta znaci prefiks mega u odnosu na prefiks kilo BILO CEGA nego se hvatas irevelantnih gluposti da li se radi o bitima ili o bajtima). Steta dalje traciti vreme i na tebe i na ovog tvog kompanjona buuudalu ... i na one slicne sa 1. strane onom sto se potpisuje 2600 gde (od njih 5,6) niko nije umeo da ti napise da su to RAZLICITE stvari (2 i 20 Mb) nego ti *mudro* porucivao -*Да, то је исто, 20 мегабита и једно и друго.. *
Ум, погледај пост доле још једном, болдоваћу ти део на који треба да обратиш пажњу:

Nekada sam brojao ženske sad ne mogu ni ove zezancije

http://www.postanet.rs/lat/struktura/internet/adsl-internet/adsl-internet-fizicka-lica-cenovnik.asp
https://mts.rs/Privatni/Internet/Kucni-internet/Net-paketi

mene zanima jel isto ovo od PTT-a 2048Kb/s i od Telekoma 20 Mb/s

problem je što se megabajti i megabiti kao i kilobajti i kilobiti izgleda pišu isto....
ako je isto onda je PTT jeftiniji a Telekomodradio foru sa 100 dinara više za 50Mbps ili PTT dere sa 20480Kbps a to mu izgleda dodje...

Koliko je to realno u sekundi?

E tako treba ženske da idu na sekund a ne tu da krivite kičmu i kvarite oči
Тако да, видиш, моја претпоставка је била да Стојко мисли на 20480/2048 пакет.

Колико је 20480 килобита? 20 мегабита.

На крају, логично је претпоставити да је у питању пакет од 20480 килобита, а не 2048 килобита, пошто је питао човек да ли пошта дере са пакетом од 20 мегабита. Да се ради о пакету од 2 мегабита, онда ово питање не би имало смисла, јер тај пакет кошта као хиљаду динара, или мање, и цело поређење не би имало смисла.

Такође, упутио сам господина Стојка на то да је пошта све ове брзине из ценовника повећала пет пута, те мање више све то дође на исто са телекомом, што се цена тиче. За 50 мегабита по секунди, резлика је неких 150 динара.

Poslednja izmena:
Poruka
15.177
Ум, погледај пост доле још једном, болдоваћу ти део на који треба да обратиш пажњу:

Тако да, видиш, моја претпоставка је била да Стојко мисли на 20480/2048 пакет.

На крају, логично је претпоставити да је у питању пакет од 20480 килобита, а не 2048 килобита, пошто је питао човек да ли пошта дере са пакетом од 20 мегабита. Да се ради о пакету од 2 мегабита, онда ово питање не би имало смисла, јер тај пакет кошта као хиљаду динара, или мање, и цело поређење не би имало смисла.

Такође, упутио сам господина Стојка на то да је пошта све ове брзине из ценовника повећала пет пута, те мање више све то дође на исто са телекомом, што се цена тиче. За 50 мегабита по секунди, резлика је неких 150 динара.

crnizmaj0

Primećen član
Poruka
724
ако да, видиш, моја претпоставка је била да Стојко мисли на 20480/2048 пакет.

Losa ti je bila pretpostavka jer je on MNOGO PRE (vec u 4.redu) u svom pocetnom postu direktno i NEDVOSMISLENO pitao - *mene zanima jel isto ovo od PTT-a 2048Kb/s i od Telekoma 20 Mb/s *?
A ono kasnije o cenu ti pises se on kobajagi vajka i *meditira* o motivima raznih provajdera zasto su im cene odredjenih ponuda ovakve ili onakve.
I logicno je da se tvoj odgovor (i drugih forumasa) odnosio na ono sto je NEDVOSMISLENO pitao.
A ono sto nije logicno je da sam ja izgubio danas nekih pola sata danas zamajavajuci se :dash: sa njim i buudalom koji ne znaju sta ce od dokonosti pa imaju izgleda te neke debilne zabave (besmislenog punjenja vise strana foruma necim tako notornim) da mu objasnim da *mega* znaci milion a da *kilo* znaci hiljadu jer mi je bilo neshvatljivoi da vas nekoliko vec na 1. strani mu niste na to ukazali i zavrsili tu glupost odmah.

Poslednja izmena:

bmaxa

Domaćin
Poruka
3.356
Nekada sam brojao ženske sad ne mogu ni ove zezancije

http://www.postanet.rs/lat/struktura/internet/adsl-internet/adsl-internet-fizicka-lica-cenovnik.asp
https://mts.rs/Privatni/Internet/Kucni-internet/Net-paketi

mene zanima jel isto ovo od PTT-a 2048Kb/s i od Telekoma 20 Mb/s

problem je što se megabajti i megabiti kao i kilobajti i kilobiti izgleda pišu isto....
ako je isto onda je PTT jeftiniji a Telekomodradio foru sa 100 dinara više za 50Mbps ili PTT dere sa 20480Kbps a to mu izgleda dodje...

Koliko je to realno u sekundi?

E tako treba ženske da idu na sekund a ne tu da krivite kičmu i kvarite oči
Cini se da je ovo u posti u kilobitima? Brzine se izjasnjavaju ili u kilobitima ili mega bitima, nikad nisam video da neko
kaze megabajt ili kilobajt za net brzine. Znaci ovo u posti je 2 mega bita.

2600

Domaćin
Poruka
3.514
Losa ti je bila pretpostavka jer je on MNOGO PRE (vec u 4.redu) u svom pocetnom postu direktno i NEDVOSMISLENO pitao - *mene zanima jel isto ovo od PTT-a 2048Kb/s i od Telekoma 20 Mb/s *?
A ono kasnije o cenu ti pises se on kobajagi vajka i *meditira* o motivima raznih provajdera zasto su im cene odredjenih ponuda ovakve ili onakve.
I logicno je da se tvoj odgovor (i drugih forumasa) odnosio na ono sto je NEDVOSMISLENO pitao.
A ono sto nije logicno je da sam ja izgubio danas nekih pola sata danas zamajavajuci se :dash: sa njim i buudalom koji ne znaju sta ce od dokonosti pa imaju izgleda te neke debilne zabave (besmislenog punjenja vise strana foruma necim tako notornim) da mu objasnim da *mega* znaci milion a da *kilo* znaci hiljadu jer mi je bilo neshvatljivoi da vas nekoliko vec na 1. strani mu niste na to ukazali i zavrsili tu glupost odmah.
Океј, питање је недвосмислено, а ти умеш да поделиш број који је садржалац броја 1024 са бројем 1024. Браво за тебе.

Да ниси толики буквалиста, скапирао би да нико не гледа интернет брзине 2 мегабита по секунди(!?) данас, и да је то очигледно аплоуд, а 20 мегабита даунлоуд, и да се ради о поштином 20480/2048 пакету. Осим тога, скапирао би да тема заправо није о томе да неко подели два броја, него да човеку препоручимо најбољи и најбржи интернет за најмање новца. Логично.

Али добро, успео си да поделиш 2048 са 1024, и то је нешто. Good for you.

Btw, Стојко... ово што сам ти рекао за кабловске брзине, и то да су повећане пет пута у односу на овај стандардни ценовник на поштином сајту, са непреомењеном ценом, не мора да важи за адсл. АДСЛ је традиционално спорији, али стабилнији. Тако да, позови их и провери то. Али у сваком случају, АДСЛ на 12 месеци је добра одлука, ако неким случајем немаш поштин коаксијални кабл на гајби. 20 мегабита је неки подношљиви минимум за просечног корсника. Па ти сада види колико ти се исплати то да платиш 2250 динара месечно, ако за АДСЛ не повећавају брзину.

crnizmaj0

Primećen član
Poruka
724
Океј, питање је недвосмислено, а ти умеш да поделиш број који је садржалац броја 1024 са бројем 1024. Браво за тебе.

Да ниси толики буквалиста, скапирао би да нико не гледа интернет брзине 2 мегабита по секунди(!?) данас, и да је то очигледно аплоуд, а 20 мегабита даунлоуд, и да се ради о поштином 20480/2048 пакету. Осим тога, скапирао би да тема заправо није о томе да неко подели два броја, него да човеку препоручимо најбољи и најбржи интернет за најмање новца. Логично.

Али добро, успео си да поделиш 2048 са 1024, и то је нешто. Good for you.
Prijatelju, ti si cudo od sujete cim nastavljas o ovom. O kakvom deljenju, sadrzaocima i sl. lupetas? Stojkov je pogledao cene kod Posta net-a i MTS-a i video da su cene bliske (1380 i 1699 din.) za nesto sto se kod Poste zove 2048/320 Kb/s a kod MTS-a 20/4 Mb/s . Posto je nesiguran u svoje znanje o mernim jedinicama (*mator sam, slabo racunam...*) obratio nam se da mu kazemo da li su ovo iste ponude ( u smislu DA L CE DA DOBIJE ISTO od jednih i od drugih) posto bi on VOLEO da je tako (da jesu ISTE ponude) jer bi onda uzeo ovu jeftiniju za 220 din. a dobio ISTO. Al* opet, iako je slab sa racunom i mernim jedinicama, sumLJivo mu tu nesto (da neko ko je preprodavac prodaje jeftinije nesto od onog ko je glavni u zemlji za te stvari) a i vidi da i NE PISE bas isto.
Al, opet se nada... posebno sto kod Posta net-a par redova ispod vidi i da nesto sto zovu do 20480/1024 Kb/s kosta cak 2670 din. pa mu to ipak greje nadu da je ono sto prizeljkuje ipak mozda *blize pameti* nego ovo iz druge mogucnosti - da Posta net za ovu drugu ponudu ( 20480/1024 Kb/s) ako je to zapravo isto onom MTS-ovom (20/4 Mb/s ) trazi cak 970 dinara vise od ISTOG kod MTS-a ... Cak i u lopingerskoj zemlji Srbiji. Pa zato Stojkov i pise -*ili PTT dere sa 20480Kbps a to mu izgleda dodje... *
I to je opis celog misaonog toka kod postavljaca pre nego sto je stavio temu. Ako mislis da nisam u pravu pitaj postavljaca u priv. porukama pa nek ti objasni da li je bilo ovako kao sto ja mislim ili ti sa tvojim suludim egocentricnim pretpostavkama o tome da li neko danas gleda i razmislja o net-u brzine 2 Mb/s, deljenjima 2 broja, sadrzaocima i sl. Mnogo si tvrdoglav (i usmeren samo na sopstveno vidjenje sveta) i ne umes da iz necijih reci razumes motive zasto NESTO PITA ( a ovde ti cak ta vestina nije ni trebala posto je covek pitao eksplicitno) a to je vrlo korisna osobina da bi bolje komunicirao sa ljudima uopste. Takodje, da si bar otvorio linkove koje je postavljac stavio u uvodnom postu onda bi video ADSL ponudu kod Posta NET-a pa bi znao da ta firma i NEMA ADSL ponudu sa aploudom od 2 Mb/s kako, opet pogresno a samouvereno, ti piskaras jer je i kod njihovog najveceg daunlouda od 20 Mb/s aploud svega 1Mb/s. A kao sto ces videti ispod firma Posta NET naravno itekako nudi internet sa daunloudom brzine 2 Mb/s - ocito ne znaju sta treba da nude tj. nemaju takvog strucnjaka kao sto si ti da ih naucis njihovom poslu.
A da je tema o tome da coveku preporucimo najbolju ponudu za najmanje novca je jedino tacno i ja sam to jedini i uradio a ne vi sa prve strane koji cak I NE PROCITATE sta vas pita a samouvereno dajete POGRESNE savete (dok nisam shvatio da je njemu zapravo prenstveni cilj glupiranje i zamajavanje tj. trolovanje sto vidim da radi i na svim drugim temama a ovo sa internetom mozda onako usput).
Evo ti Posta NET ponuda pa se uveri i sam ko je u pravu u ovoj (takodje NEPOTREBNOJ) raspravi

ADSL - cenovnik za fizička lica

Sve navedene cene su izražene u dinarima, na mesečnom nivou, sa uračunatim PDV-om.

OSNOVNA PONUDA

Paket
(u Kb/s)
CENACENA
(u.o. od 12 meseci)
CENA
(u.o. od 24 meseca)
2048/3201.3801.1401.020
do 5120/10241.5301.2901.170
do 10240/10242.0001.7101.590
do 20480/10242.6702.2502.070

Poslednja izmena:

2600

Domaćin
Poruka
3.514
Prijatelju, ti si cudo od sujete cim nastavljas o ovom. O kakvom deljenju, sadrzaocima i sl. lupetas? Stojkov je pogledao cene kod Posta net-a i MTS-a i video da su cene bliske (1380 i 1699 din.) za nesto sto se kod Poste zove 2048/320 Kb/s a kod MTS-a 20/4 Mb/s . Posto je nesiguran u svoje znanje o mernim jedinicama (*mator sam, slabo racunam...*) obratio nam se da mu kazemo da li su ovo iste ponude ( u smislu DA L CE DA DOBIJE ISTO od jednih i od drugih) posto bi on VOLEO da je tako (da jesu ISTE ponude) jer bi onda uzeo ovu jeftiniju za 220 din. a dobio ISTO. Al* opet, iako je slab sa racunom i mernim jedinicama, sumLJivo mu tu nesto (da neko ko je preprodavac prodaje jeftinije nesto od onog ko je glavni u zemlji za te stvari) a i vidi da i NE PISE bas isto.
Al, opet se nada... posebno sto kod Posta net-a par redova ispod vidi i da nesto sto zovu do 20480/1024 Kb/s kosta cak 2670 din. pa mu to ipak greje nadu da je ono sto prizeljkuje ipak mozda *blize pameti* nego ovo iz druge mogucnosti - da Posta net za ovu drugu ponudu ( 20480/1024 Kb/s) ako je to zapravo isto onom MTS-ovom (20/4 Mb/s ) trazi cak 970 dinara vise od ISTOG kod MTS-a ... Cak i u lopingerskoj zemlji Srbiji. Pa zato Stojkov i pise -*ili PTT dere sa 20480Kbps a to mu izgleda dodje... *
Погледао сам опет, и океј... вероватно си у праву. Залетео сам се у својој сујети, или чему год. Моја грешка.

Сада када си овако објаснио, контам да си ипак у праву. Извини за арогантан наступ, и то. Поздрав.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.