Треба ли ваш брак промене

Evo i od mene doprinos tvom osvjezenju.Brak mi se ne raspada ali ...Da imam roditelje koji mogu da me izdrzavaju ne pet godina vec samo par mjeseci,raspao bi se sigurno.Ovako,cuti i trpi.Prekini skolovanje,rodi,vaspitavaj dok "glava" pravi karijeru.Prodje par decenija i ...Djeca vaspitana ,ambiciozna jedva par sati u kuci da provedu,gospodin muz dobrostojeci i dobrodrzeci poslovni srednjovjecni tip koji "nema" vremena a i kad ima bolje da nema.A ja ?Previse stara za novi pocetak a previse mlada da se pomirim sa sudbinom.Zivot!
 
Nije zivot draga Zatocena , vec tvoja volja .Radimo ono sto mislimo da je dobro za nas i za one koje volimo, ali bez bozje pomoci ne mozemo da znamo sta je za koga dobro i kakve ce sutra imati posledice to nase DOBRO .
Dobro je sto sam se okrenula molitvi i sada cemo videti kako ce nam se putevi otvoriti - za opste dobro.
 
Можда грешим али многим б. паровимаданашњи живот ни мало не личи на њихов лични идеал брака...Од птве љубави ,страсти, занесености првих проблема првих навикавања на нешто на шта пре неби пристали ..па затим деца,посао обавезе..редован секс...смањени изласци заједнички тренуци...шта урадити [/B]да са брака се скине талог устајалих навика и да брак буде у функцији љубави и динамичног живота...Да ли је могућа свакодневна заљубљеност у дугогодишњем браку...додир,поглед,осмех...рука на бради са нежном емоцијом...деца ,обавезе и свет око на су једно али ми...ми...партнери,брачници или како хоћеш...ми смо један свет у свету...Треба ли нам снажан лични однос или можемо без тога...или ако треба а немамо треба ли се предати..:?:


Ako ti je dosadno napravi jos koje detence pa ces da vidis sta je kuca puna ljubavi i dinamike !( deca nisu samo obaveze ).
Snazan licni odnos proizilazi iz sto vise deljenja dobra i zla , dugogodisnjeg sazrevanja bracnika u jednomisliju (a ne svako za sebe).
To jedino nece uspeti ako jedan od partnera zeli nesto drugo za sebe , ako "prestane da duva u istu tikvu "( al nadjoh izraz!).
 
Govorim o odnosima u braku a ne o porodici uopšte. Veza između bračnika nije ni u kakvoj vezi sa vezom sa decom. A dece ima koliko ti Bog da. Brak bez dece je takođe brak. Snažan lični odnos je manje između deljenja dobra i zla a više između približavanja razlika i odstranjivanja nekih navika koje smo imali pre braka a za rad mira i ljubavi...I naravno poštovanje supružnika gde se žena može istaći svojim intelektom tako da mužu ne oponira već ga podržava i blago možda usmerava ka srednjem putu u braku...
 
Veza izmedju dvoje ljudi je u vezi sa svim onim sto su dopustili da im oboji i ispuni zivot. ( ja ovde govorim npr. o dinamici deljenja i uzivanja kroz decu , a ne o zajednickim putovanjima i uzivanjima u lksuznim uslovima).
Snazan licni odnos ja vidim kao ljubav partnera koji voli i ceni razlike i suprotnosti svog druga, a ne kao volju da se postane isti ,( ako sam dobro shvatila ti kazes da se treba promeniti da bi se postao slicniji s onim drugim ???)
Dve glave su mudrije od jedne , a narocito zato sto smo razliciti , pa je zato normalno da svako vidi problem iz drugog ugla .Srednji put se nalazi kada oboje ravnopravno iznesete svoje misljenje .
 
Svaki odnos izmedju muškarca i žene,kao i brak prolazi kroz razne faze i promene,to je normalno. Smešno je i nerealno očekivati sad neko ludilo ako ste zajedno na pr.15-20 god.
Ok još više ste povezani jer se dugo znate itd..ali u svakom braku i vezi svako mora da ima vreme za sebe i da se ne izgubi u toj zajedini,da ne postane ovisnik o ovome drugome i da mora kao u simbiozi da svuda idu zajedno,da ne mogu trenutak jedno bez drugog,da se zivkaju i proveravaju ko je gde itd..to smara i guši svakoga i iako neko misli da je to 'dokaz ljubavi i pažnje' to je jedan od čestih pokazatelja nesigurnosti osobe. Dakle ljudi samo opušteno i normalno,ne davite drugoga ko 'zmija žabu' i biće vam bolje ;):D
 
Ja sam u svom braku bila akrobata , stalno na pozornici a on jedina publika , neprestano je sve zavisilo od mog raspolozenja i pravljenja i atmosfere i iznenadjenja ...nije se meni ni masta istrosila , ni volja umorila - vec sam samo pustila da vidim sta bi bilo da ja ne vodim kolo ...ucutala sam se i prepustila da vidim sta ce on meni da napravi lepo ???
Moj brak ne postoji vise , ali nisam se nesto preterano ni zacudila jer sad shvatam da nije nikad ni postojao. To je vise licilo na ono : ja veslam a gospodin ON se vozi.Ne dajte da vam se ovo desi ,
 

Back
Top