Treba li ukinuti državnu televiziju?

  • Začetnik teme Začetnik teme lapsi
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

lapsi

Elita
VIP
Poruka
21.544
Autorska

Državna televizija plasira one vijesti koje idu samo vladajućim u korist. Na državnoj televiziji možemo primjetiti nesklad između stvarnog stanja u državi i onog koji nameću političari.
Zatim, vrlo malo je savremenih sadržaja. Previše nacionalnih. Previše šunda svake vrste.
Nacionalni sadržaj je počeo da guši. Previše nametanja bilo čega izaziva kontraefekat.To više ne liči na zaštitu nacionalnog identiteta, već se oblikuje sadržaj koji ne dozvoljava znanje i informisanje o drugim jezicima, kulturi i nacionalnim obilježljima. Kao da se separišemo od ostatka svijeta.
Manjak je takođe i dječijeg obrazovnog programa.
Šta je najgledanije?
Realiti programi, serije, reklame i obećanja političara. O lažima da ne govorim. Neprovjerene informacije.
I to sve na kraju i platimo!

Javna televizija u svakom slučaju vrijeđa ljudsko dostojanstvo.
 
ne...neophodno je da postoji državna televizija...privatne televizije su pod kontrolom privatnika i i imaju programsku politiku kakvu privatnik poželi... to što režim trenutno zloupotrebljava državnu televiziju ne znači da je treba ukinuti kad se vlast promeni nego da treba uvesti takve mere zaštite da nikakav budući potencijalni diktator ne može da je zloupotrebi... treba nam više državnih televizija na svim nivoima vlasti....
 
Najčešći prigovori:
-Ignorisanje zakonai
-Ismijavanje protesta i mnogobrojne laži o demonstracijama i demonstrantima
-Politička pristrasnost i jednoumlje
-Nedostaje kodeks odijevanja na nastupima svake vrste
-Prikazivanje neprikladnog sadržaja u dnevnim terminima
-Psovke
...
 
ne...neophodno je da postoji državna televizija...privatne televizije su pod kontrolom privatnika i i imaju programsku politiku kakvu privatnik poželi... to što režim trenutno zloupotrebljava državnu televiziju ne znači da je treba ukinuti kad se vlast promeni nego da treba uvesti takve mere zaštite da nikakav budući potencijalni diktator ne može da je zloupotrebi... treba nam više državnih televizija na svim nivoima vlasti....
Nije svaki privatnik ni vlas, ni opozicija. A o programu, sadržaju i dr. moraju da vode računa i da se drže nekih standarda.
 
Šta je najgledanije?
Realiti programi, serije, reklame i obećanja političara. O lažima da ne govorim. Neprovjerene informacije.
I to sve na kraju i platimo!
U SFRJ su ti svaka tri meseca bile nekakve sednice saveza Komunista, pa plenumi, pa kongres, pa je to onda zauzimalo programe na jednom, a ponekad čak i oba kanala. I gle čuda, nije bilo najgledanije. Često si čuo
- Ma, pusti ih bre. Meni to dosadno. ili - Beži bre tamo. Ko će to da gleda., ili ono - Dave, li ga dave. I onda naiže olakšanje kada sve to prođe da televizija može opet da se gleda.

To što su ove stvari tipa rijaliti najgledanije i pokazuje da su pogodili u centar. Ljudi traže zabavu. I u vreme obrazovnog programa su najglednije bile emisije tipa Opstanak (dakle naučno-popularna stvar) i Kocka Kocka Kockica i Crtani filmovi (po dva su išla ujutro, i po dva popodne za vreme reprize kad bi celokupni obrazovni program bio repriziran.) Za vreme zimskog raspusta je svaki dan bio drugi film. Ko zna koliko puta samo je bio prikazivan Šejn u okviru tog termina za vreme raspusta.

A za neproverene informacije i laži političara nisi morao da brineš. Posledice se i dan danas vuku.
 
Nije svaki privatnik ni vlas, ni opozicija. A o programu, sadržaju i dr. moraju da vode računa i da se drže nekih standarda.
eno ti primer Amerike gde su svi mediji privatni...šest korporacija ima vlasništvo nad svim medijima u celoj Americi...iza korporacija stoji elita koja kontroliše obe političke partije...nema tu ništa od demokratije i slobode medija.. samo privid i jednog i drugog
 
Ne treba ukidati državnu televiziju. Problem nije što je državna, nego što nije dovoljno nezavisna od vlasti.

Jer kad postoji javni servis, makar u teoriji postoji nešto što pripada svim građanima i za šta narod ima pravo da traži odgovornost. Može da se menja uprava, da se vrši pritisak javnosti, protesti, zakoni, kontrola finansiranja itd.

Ali ako nemaš javni servis nego samo privatne medije, a režim kroz pare, reklame, tendere i veze kupi sve najveće privatne televizije, onda dobiješ još goru situaciju. Tada vlast samo slegne ramenima i kaže: "Pa šta da radimo, to su privatne firme."

Zato je razlika ogromna. Javni servis treba da postoji upravo kao medij koji je pod kontrolom društva i građana, a ne tržišta i tajkuna.
 
Autorska

Državna televizija plasira one vijesti koje idu samo vladajućim u korist. Na državnoj televiziji možemo primjetiti nesklad između stvarnog stanja u državi i onog koji nameću političari.
Zatim, vrlo malo je savremenih sadržaja. Previše nacionalnih. Previše šunda svake vrste.
Nacionalni sadržaj je počeo da guši. Previše nametanja bilo čega izaziva kontraefekat.To više ne liči na zaštitu nacionalnog identiteta, već se oblikuje sadržaj koji ne dozvoljava znanje i informisanje o drugim jezicima, kulturi i nacionalnim obilježljima. Kao da se separišemo od ostatka svijeta.
Manjak je takođe i dječijeg obrazovnog programa.
Šta je najgledanije?
Realiti programi, serije, reklame i obećanja političara. O lažima da ne govorim. Neprovjerene informacije.
I to sve na kraju i platimo!

Javna televizija u svakom slučaju vrijeđa ljudsko dostojanstvo.
Naravno da treba. Sve državno treba rasformirati, posebno bolnice koje su ionako stecište neprofesionalizma i korupcije. A od RTS ne postoji veća sramota na kugli zemaljskoj.
 
Autorska

Državna televizija plasira one vijesti koje idu samo vladajućim u korist. Na državnoj televiziji možemo primjetiti nesklad između stvarnog stanja u državi i onog koji nameću političari.
Zatim, vrlo malo je savremenih sadržaja. Previše nacionalnih. Previše šunda svake vrste.
Nacionalni sadržaj je počeo da guši. Previše nametanja bilo čega izaziva kontraefekat.To više ne liči na zaštitu nacionalnog identiteta, već se oblikuje sadržaj koji ne dozvoljava znanje i informisanje o drugim jezicima, kulturi i nacionalnim obilježljima. Kao da se separišemo od ostatka svijeta.
Manjak je takođe i dječijeg obrazovnog programa.
Šta je najgledanije?
Realiti programi, serije, reklame i obećanja političara. O lažima da ne govorim. Neprovjerene informacije.
I to sve na kraju i platimo!

Javna televizija u svakom slučaju vrijeđa ljudsko dostojanstvo.
Jel pričaš za Srbiju, Voljenu Njemačku ili BejIha?
 
U SFRJ su ti svaka tri meseca bile nekakve sednice saveza Komunista, pa plenumi, pa kongres, pa je to onda zauzimalo programe na jednom, a ponekad čak i oba kanala. I gle čuda, nije bilo najgledanije. Često si čuo
- Ma, pusti ih bre. Meni to dosadno. ili - Beži bre tamo. Ko će to da gleda., ili ono - Dave, li ga dave. I onda naiže olakšanje kada sve to prođe da televizija može opet da se gleda.

To što su ove stvari tipa rijaliti najgledanije i pokazuje da su pogodili u centar. Ljudi traže zabavu. I u vreme obrazovnog programa su najglednije bile emisije tipa Opstanak (dakle naučno-popularna stvar) i Kocka Kocka Kockica i Crtani filmovi (po dva su išla ujutro, i po dva popodne za vreme reprize kad bi celokupni obrazovni program bio repriziran.) Za vreme zimskog raspusta je svaki dan bio drugi film. Ko zna koliko puta samo je bio prikazivan Šejn u okviru tog termina za vreme raspusta.

A za neproverene informacije i laži političara nisi morao da brineš. Posledice se i dan danas vuku.
U SFRJ se nije toliko ni buljilo u ekran!
 

Back
Top