Treba li se udati, ozeniti sto je kasnije moguce?

Treba li se udati,ozeniti sto je kasnije moguce?

• Ne baš

glasova: 1 20,0%
  • Zavisi od svih okolnosti

glasova: 3 60,0%
  • Posle dvadeset godina zivota

glasova: 0 0,0%
  • Posle trideset godina zivota

• Ako zatrudni

• Posle cetrdeset godina zivota

• Posle pedeset godina zivota

• Baš da

glasova: 1 20,0%
  • Odakle znam

• Mozda?

• Ukupno glasova
    5
Zašto mladi posle 30e ne treba da se žene ili udaju?
Tad su najzreliji i imaju najviše šanse da taj brak uspe.
Nisu mladi. Nisu prilagodljivi. Prestari su da počnu da uče da se odriču. Predugo su u svojim životima svirali prvu violinu. Brak je odricanje i prelaženje preko sebe. Brak je samoograničavanje, a ne rast. Mladu biljku možeš savijati, starija se lomi ili probija ogradu.

Nisu mladi. Nisu prilagodljivi. Prestari su da počnu da uče da se odriču. Predugo su u svojim životima svirali prvu violinu. Brak je odricanje i prelaženje preko sebe. Brak je samoograničavanje, a ne rast. Mladu biljku možeš savijati, starija se lomi ili probija ogradu.

Ne znam, ne gledam na to tako.
Ima sve svoje prednosti i mane, svaki čovek je različit.
Nego gledam, mlad ljude koji ne brzaju, lepo to izgleda.
Tačno je da se lakše zaljubiti u ranim dvadesetim nego u ranim tridesetim, ali po meni to ima više pozitivnih stvari nego negativnih.
U tridesetim teško da može da neko pomeša zaljubljenost i ljubav, teško da ne zna šta sve sa sobom nosi jedan zajednički život.
I najvažnije, trebalo bi da do tad zna šta ne želi, ako već ne zna šta želi, šta ima da ponudi i naspram toga i da traži.
Dajem prednost zrelosti.
Mada, sve je to individualno i ponekad više stvar sreće nego bilo čega ostalog.

Ne znam, ne gledam na to tako.
Ima sve svoje prednosti i mane, svaki čovek je različit.
Nego gledam, mlad ljude koji ne brzaju, lepo to izgleda.
Tačno je da se lakše zaljubiti u ranim dvadesetim nego u ranim tridesetim, ali po meni to ima više pozitivnih stvari nego negativnih.
U tridesetim teško da može da neko pomeša zaljubljenost i ljubav, teško da ne zna šta sve sa sobom nosi jedan zajednički život.
I najvažnije, trebalo bi da do tad zna šta ne želi, ako već ne zna šta želi, šta ima da ponudi i naspram toga i da traži.
Dajem prednost zrelosti.
Mada, sve je to individualno i ponekad više stvar sreće nego bilo čega ostalog.
Nekako najviše verujem u spontanost kao osnovu za trajni ljudski odnos.

Back