Treba li reći prijatelju/ici da nam se ne sviđa njihov partner?

Uglavnom sam pričao prijateljicama i prijateljima ako mi se njihovi partneri ne sviđaju. Najčešće to bude jer stičem utisak da ili nisu ono za šta se predstavljaju ili da preko ovih mojih hoće da me uvuku u nešto (usluge i sl.) ili najčešće ako mi se čini da nisu dobar par u smislu da jedno drugo koristi značajno više.
Ako mi se ne sviđa nečiji partner izbegavaću ga/neću ulaziti u priču sa njim, a p/p kako to dožive.
Jesu li ti to i dalje prijatelji?

Neki da, mada većina nije. Takođe većina više nije u tim vezama.
Da im nisi rekao ti, rekao bi im neko drugi, a ti bi ostao čist kao suza.
Mišljenje je kao zadnjica-svako je ima, ali se ne skidamo svuda da je pokažemo.
Iskreno, svaka drugarica koja se smejuljila sa mojom simpatijom satima na moje oči, a ovamo: "Nije on za tebe.", mi se smučila za ceo život pre ili kasnije.

Treba reci ako je u pitanju osoba do koje ti je stalo i sa kojom si bliska pa tvoju iskrenost nece shvatiti kao losu nameru.
Decko moje najbolje drugarice mi se uopste nije svidjao. Delovao mi je tako namcorasto a i primetila sam da se ona ne oseca prijatno kad smo zajedno u drustvu. U pocetku sam cutala, nisam htela da se mesam i bilo sta kvarim. Medjutim kasnije se sama otvorila i pozalila na njihov odnos, neke njihove bezvezne svadje gde se on stalno zbog necega ljutio i zamerao, branio joj. E onda sam se otvorila i rekla joj da mi se on ne svidja i zbog cega sve. Jos kad je na sve to dodala da joj se i seks sa njim smucio to je definitivno bio znak da je i ona znala da ta veza ne ide, samo joj je bio potreban razgovor i necija potvrda.
Ubrzo je prekinula vezu, zivnula u svakom smislu, nasla novog decka sa kojim je danas u braku.
Ume nekad zaljubljenost da zaslepi, ako nije zaljubljenost onda moze biti i strah od samoce ili ko zna cega, ne znam, onda dobro dodju iskreni prijatelji da nas malo osveste.
Lepo si to objasnila
I ja bih tako Postupila

Da im nisi rekao ti, rekao bi im neko drugi, a ti bi ostao čist kao suza.
Ovo mi dođe nebitna stavka jer drugi nemaju veze sa nas dvoje. Sa jedne strane je moglo da bude do nje, sa druge do njega - mene bi vremenom uhvatila frustracija zbog oboje tako da mi je uvek lakše da radikalno lupim šta mi je na umu i da vidim kakav će feedback biti.
Sa više ljudi mi se zapravo prekinuo odnos zbog prećutkivanja stvari te rekoh neću više tako...

Ovo mi dođe nebitna stavka jer drugi nemaju veze sa nas dvoje. Sa jedne strane je moglo da bude do nje, sa druge do njega - mene bi vremenom uhvatila frustracija zbog oboje tako da mi je uvek lakše da radikalno lupim šta mi je na umu i da vidim kakav će feedback biti.
Sa više ljudi mi se zapravo prekinuo odnos zbog prećutkivanja stvari te rekoh neću više tako...
Šta si u horoskopu? :zcepanje:
Suprotni smo. Doduše, poštovanje su imali svi momci mojih drugarica jer sam ih sve poznavala kao stare pare, ali sam unapred znala film. Kome da pričam?
Ma, udri samo!
Indirektno, uvek, a da blatim druga iz vrtića? Pa, ne mogu.

Mislim, deluje da ima razloga i za i protiv. Šta preteže?
Prijatelja ne treba lagati i on bice polaskan ako mu dam do znanja da ima ukusa.
To je bon-ton ...............isto kao i kada poljubim devojku mog prijatelja kada se sretnemo.
Lepa , seksepilna devojka je lepa za svakoga a ne samo za mog prijatelja.
E sad, ako mi se "djoka" digne u prisustvu njegove devojke, to je vec alarm........to je nesto vise od "svidjanja". U tom slucaju, neka nam bog pomogne.

Mislim, deluje da ima razloga i za i protiv. Šta preteže?

Рецимо да се не треба мешати у туђи однос, јер су то људи који морају да живе своје животе.

Осим у ситуацији кад видиш да ти пријатељ баш страда у том односу.

Rekla bih ako je očekivana korist od toga veća od potencijalne štete. Recimo, možeš izgubiti prijatelja zbog toga što kažeš. Ali ako je partner toliko loš po nju, u smislu da je menja na loš način, da nije srećna, da nije bezbedna, onda ću biti spremna na rizik zarad njene dobrobiti. S tim da to što kažemo najčešće nam se obije o glavu jer najteže je sebi priznati.

Lepo si to objasnila
I ja bih tako Postupila
Pa, kamo srece da je bila u blizini kad je i meni trebalo misljenje, mislim da zlata vredi. Sestru tako nisam uzela za ozbiljno kad sam dobila upozorenje od nje pa mi se kasnije obilo o glavu. Kad neko sa kim si u vezi pokusava da te udalji od prijatelja, familije uze-sire bezi sto dalje, to u startu ne mirise na nesto dobro.

Pa, kamo srece da je bila u blizini kad je i meni trebalo misljenje, mislim da zlata vredi. Sestru tako nisam uzela za ozbiljno kad sam dobila upozorenje od nje pa mi se kasnije obilo o glavu. Kad neko sa kim si u vezi pokusava da te udalji od prijatelja, familije uze-sire bezi sto dalje, to u startu ne mirise na nesto dobro.
a na sta te upozorila sestra ?

Back