Треба ли изборни цензус вратити на 5%

Poruka
15.544
Treba uvesti predsednički sistem i bataliti parlamentarni kad se narod prži na vodje i traži ih večito.
Nije dobro imati takav sistem, zamisli da AV sastavlja vladu kako ga Vulin savetuje?

Pa posle AV dođe Ministar Narodni Vulin, šta onda? Šta bi ti onda? Bežao? Krio se? Sam se predao snagama reda?

Poslednja izmena:
Poruka
15.544
Verdana nije serif, slova svud imaju jednaku debljinu, dale SANS-Serif par excellence je. Elem, ne pravi se pametan kad već nisi.

Osim toga, not that it is any of your business, koristim font koji meni odgovara, da jasno vidim, a da isti ne treba da se koristi, ne bi postojala ta opcija.

Najzad, to što se tebi nešto ne dopada je tvoja lična stvar i krajnje je drsko nastupati sa zahtevima da ljudi svoje navike zbog tvojih faličnih Weltanschauunga i preferencija tek tako menjaju.

Po meni, treba biti bolesno egocentričan i egoističan da ti takav bezobrazluk uopšte padne na pamet.
Vidi se, izraziti talenat za tipografiju.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.296
treba podici na bar 15 posto

manjine drugacije resiti,

mozda ne bi bilo lose da se uradi da opstina od 50 hilj salje jednog poslanika

+ 10 da biraju fakulteti, tako bi dosli negde do 150 poslanika , vise nam i ne treba

da se izbace i nestanu sve ove strankice kojima je cilj da profitiraju od politike

tad bi se mozda oformilo 2-3 bloka pa bi doslo i do neke odgovornosti
Treba da uvedu, da se glasa za predstavnika po opstinama kao za vreme Milosevica. Ko pobedi na nekoj opstini ide u skupstinu, kakvi procenti...

Darth Vader

Buduća legenda
Poruka
30.742
Ej !
Izlazi mi srce je moje violina.
I
Srce mi se deli na dvoje.
Screenshot_2022-11-08-07-22-55-126_com.android.chrome.jpg

Hoće li neko da mi kaže ko su bre ovi?

Darth Vader

Buduća legenda
Poruka
30.742
to je Ponoš sklepao stranku jašući na simpatijama zadobijenim tokom kampanje za predsedničke izbore..on je pobegulja iz Narodne stranke i sad on .(prema ovom istraživanju javnog mnjenja koje je postovao Straks) ima preko 6% podrške a Narodna stranka 0.5%
Gospode Bože.
Hvala ti.
Ma nemam pojma ne pratim više.Digo sam ruke.
Znači ponoš.
To je ko ono kupi panj.
Tako me bar asocira.
Ponoš.

Mrkalj

Buduća legenda
Poruka
29.691
Sa tim cenzusom imali bi samo SNS. Vucic je spustio na 3% da bi neko jos usao u skupstinu...
Pa super. Jedna od najvećih tekovina SNS-a i jeste to što je doveo do blaženstva jednopartijskog sistema. Dok se izvan parlamenta ne formira neko ko može da povuče 30% - ne može u skupštinu. Višepartijski sistem, tzv. "demokratija" služi samo da bi strane ambasade jeftino dolazile do svojih pulena.

Sistem jednog centra moći sa dve partije, kakav je u SAD, omogućava kompetitivnost, konkurenciju oko istog cilja, a formalno nije jednopartijski.

Xicor

Iskusan
Poruka
5.366
Besmislice. Nebitno šta trenutno jeste. Ovaj trenutak je rđav. Treba ga menjati.

Sistem vrlo lako može da se napravi tako da poslanici -- a ne "političari" -- budu u službi naroda, pa onda niko neće ni biti profesionalni političar nego će tu dužnost javnog služinčeta obnašati MAKSIMUM 2 puta po 4 godine (zapala ti samo skupština ili vlada ili da budeš predsednik države, sveukupno max 8 godina).

A onda se ne prodaje integritet tako olako kao sada.
Sistem ne funkcionise kako si zamislio. Lepo to zvuci, ali nije tako. Moze se promeniti samo ko upravlja, ali to nije bitno dal je Vucko , Zika, Mika ili neko drugi. Sistem je nemoguce promeniti. Sistemom se upravlja iz drugih centara moci, mi smo mala rupica na svirali i sto pre prihvatimo realnost pre cemo se adaptirati na sistem i pronaci najbolje resenje za sebe. A na vrhu sistema stoji cvrsto kapital, koga ne zanima sta ti ja ili neko drugi misli, vec iskljucivo da li mozes ti ja ili neko treci da ispuni obaveze koje mu se daju. Ko nije adaptiran na sistem biva uklonjen i postavlja se drugi. Kako sistem funkcionise videli smo po americkim izborima nazovi “demokratski” gde na mesto predsednika dolazi covek koji osvaja manje glasova. To ti sve govori.

Xicor

Iskusan
Poruka
5.366
Pa super. Jedna od najvećih tekovina SNS-a i jeste to što je doveo do blaženstva jednopartijskog sistema. Dok se izvan parlamenta ne formira neko ko može da povuče 30% - ne može u skupštinu. Višepartijski sistem, tzv. "demokratija" služi samo da bi strane ambasade jeftino dolazile do svojih pulena.

Sistem jednog centra moći sa dve partije, kakav je u SAD, omogućava kompetitivnost, konkurenciju oko istog cilja, a formalno nije jednopartijski.
Upravo tako. U americi vlada jednopartijski sistem. Ostalo je predstava za siroke narodne mase. Isti centar finansira obe stranke