Quantcast

Treba ceo bezbednosni sistem raspustiti zbog nesposobnosti sa "berberinom"

cornflakes

Iskusan
Poruka
6.803
Krivica se prvo mora SA SIGURNOSCU UTVRDITI. Ne moze se suditi dok traje istraga.
.

Епштајну је док траје истрага све утврђено и човек се лепо обесио.

Шта фали?

Из написа у нашим медијима, све је несумњиво.

Или демантујте и не правите нас све будалама или, ако је као што читамо, самоубиство, како сам описао.

Довољно је да слушамо Севиљског берберина, само нам треба и, како му лудаци тепају, малчански берберин.

.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.258
Krivica se prvo mora SA SIGURNOSCU UTVRDITI. Ne moze se suditi dok traje istraga.
Obrni, okreni vlast je kriva, On je kao nestao u abgustu prosle godine, a kad takav opasan lik nestane,
onda se vlast zaintersuje gde je, sta radi, ali nikoga nije bolela da ne kazem sta jer su to sela, nevazni ljudi
pa nek se dogadja sta se dogadja. I dogodilo se.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
26.524
Ne znam stanje bezbednosti, ali pretpostavljam da je javna bezbednost u s...anju. Jednostavno niko nema interes za takvu bransu bezbednosti u kapitalizmu...
To se uglavnom raspodeli izmedju raznih sluzbi i agencija, pa kako bude....Najveci deo preuzme ona sluzba za elementarne nepogode, ali to nije ni blizu sluzbe javne bezbednosti...

Drzavna bezbednost je bezbednost drzavnika, tako ispada...znaci sve ostalo je suplje....Ustvari sve je na nivou tumacenja seljaka kako i sta treba da radi drzavna bezbednost...sto znaci da su je krojili upravo takvi...a da od stare tehnike i strategije nije ostalo nista, od operative normalno da nije ostalo nista....
Ako se pogleda da je cilj sisanje drzave, onda je jasno da drzavna bezbednost nema ulogu zastitu drzavne imovine ili odnosa medju drzavnim odgovornostima..

Ali , sve ovo je bez uticaja i vidjenja na ovom slucaju...
Nema veze ni drzavna bezbednost ni javna bezbednost koja ne postoji (sad ce bas da je prave za minut radi neke otmice) sa efektivom u ovom slucaju...
Ima ali da postoji, ali posto ne postoji , onda nema, tako da nema krivice ka njima...
A nesto ne bih rekao da ima krivice i prema Zandarmeriji....ako su ih vec navikli da budu operativno diverzantska jedinica, tj udji razvali i posle nek preuzmu krimi sluzbe...
Dakle kilavljenje moze biti stavljeno na dusu novinarima, zbog raznih toplo hladno informisanja, ili krimi sluzbi.
Ali tu necete dobiti nista smisleno , zato sto je Vucic dobio vlast i dobice reizbor bas zbog njegovog vaninstitucionalnog mesanja i lupanja sakom o sto...
To narod voli misli da mu koristi...
A to ustvari znaci da kad nacelnik niskog krimi odelenja trazi neka sredstva ili hoce da ima efikasniju policiju dobije premestaj ili dobije razalovanje i onda dodje neko ko cuti, ne mora bas da bude njihov na svakoj poziciji u policiji , ali da cuti i prima naredjenja iz neke SNS sobe , to mora...

I narod to voli....voli tu centralizovanu shemu i to ima svuda, i u opstini i u policiji i u zdravstvu , narocito tu, i svuda bas...
Zandarmerija je otvorena u Aleksincu pre neki mesec, znaci njima je taj kraj bukvalno za manje od 20 min voznje....
Sa druge strane, osim raznih otvorenih kriminalisanja po gradu Aleksincu, kao moze mi se i slicno , karakteristicno kad javna bezbednost ne radi kako treba, sto se ucestalo u skorije vreme, prisutne su razne malverzacije i po opstinama u tom delu , ukljucujuci i sam Aleksinac, isto po principu moze mi se ja sam vlast , jer sam po razmestaju iz BG vlast....i onda se ima totalna zloupotreba vlasti u oblasti stanogradnje, legalizacije, dozvola, sikaniranja , zloupotreba polozaja po svoj sirini u tim gov strukturama...

Tako da bukvalno ako se bas gleda kog treba cereciti, to se bukvalno treba uputiti u Aleksinac a ne u Nis, sto se tice ovog slucaja...
I to redom od zandarmerije, koja nije iskljucivo interventna jedinica, pa da sluzi za razbijanje tuca i gradjana, nego i sluzba koja treba da razbuca zloupotrebe vlasti i organizovani kriminal.....
Iako je ovaj jadnicak u smislu da nije organizovani kriminalac, otmica spada u teze oblike kriminala, vrlo lako sa smrtnim slucajem...

Ako svaka sluzba funkcionise po principu cekaj da popijem kafu i po principu , cekaj brate, ja radim ovde, znaci ja mracim i oblacim, onda se dobija funkcionalna sredina koja je kilava, bas kao onaj snimak gde dvogledom gledaju kako krimos uzmice uz brdo i jos ne mogu da se saberu ko ce da dohvati motorolu i da kaze, ej eno ga bezi, kako stojimo sa ljudima u blizini da neko proseta i da ga saceka na kraju stazice....

A od novinara, posto njih u Aleksincu nema (nemaju novine, nemaju televiziju) to ta krivica ne pada na njih, tj lazne price o hvatanju i sve ostale price ne poticu sa tog terena...

cornflakes

Iskusan
Poruka
6.803
Opet , ja ne bih nista rasformirao , jer ne moze biti bolje, samo gore....
Sa malom svesti ne moze se praviti visokoslozeni projekat...
Daj boze samo da se zakrpi malo...
.

Када кажу од главе риба смрди, то значи да се одређени образац одозго преноси на ниже.

Тако се код нас образац власти преноси на ниже, па се свако у свом домену понаша као врховник, типа "па шта...".

Што се овог случаја тиче одустао сам чим сам видео да злочинцу тепају и само сам ту и тамо прочитао наслов, тако да о детаљима појма немам. Једино сам негде приметио да је ова несрећна девојчица прошла са лаким повредама (ако је тачно).

Међутим, овде су темељно демонтирани сви друштвени сензори који треба да одржавају систем и спречавају квар.

Што се полиције тиче, ту су се десиле две катастрофалне ствари, прво - отпуштање полицајаца који су добили стриктно наређење да не пропуштају никог кроз кордон који је тог дана чувао "вредности нашег цивилног друштва", па су два бахата грађанина добила мало по леђима, а они касније отказ.

И други случај када је полиција себе поништила неодазивањем на позиве грађана на рушење Савамале. У овом случају поништен је основни принцип функционисања полиције и то је невероватан квар система.

Која је разлика између полиције и војске? Војска се покреће наређењима са вишег формацијског места, односно систем се не активира док не дође наређење "одозго".

Полиција функционише супротно. Систем се активира "одоздо", односно пријава грађана или обичног позорника активира цео систем.

То овде једноставно не функционише и ово што имамо и што се назива полиција, у ствари је нека врста партијске милиције каква је постојала у терористичкој Исламској држави, где неки врховни вођа о свему одлучује.

.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
26.524
Pre tih dogadjaja si mogao da procenis da ce policija da bude menjana, jednostavno Vucic je takav, on je dete Slobinog sistema i Vulin kao pravi brat je jak znak sta ce biti, a to je bilo prvog dana vlasti...

Posle je islo ono na sta se narod lozi, a to je, ja cu narediti sudu da sudi ovako , naredicu lekarima da lece ovako , naredicu vodoprivredi da pravi poplave , cekaj to nije rekao ali je to uradio....

Ali narod to voli i svesno i nesvesno...
Ja ovde ne pricam oni, ja pricam vi...
Znaci ja sam debelo u sukobu sa narodnim shvatanjima, svescu i zeljama...
Svaki dan to vidjam...jer su svoju slobodu unovcili tako sto se trpaju tamo gde malo znaju a mnogo hoce....
A posle kad im ne odgovara onda kukaju kako je vlast losa, ustvari su samo osteceni...a osteceni su za veliku vrednost...
Ali imaju tu neku logiku nepismenih bez ijednog razreda skole, a imaju doktorate, bukvalno...
Zasto kazem nijedan razred skole, zato sto se na selu mnogo razlikuje onaj ko nije imao 2 razreda skole od onog ko je imao 2 razreda skole...mnogo velika razlika...

Ali ja i dalje ne bih radio zahvate takve vrste podobnosti na policiji....mene brinu turbo policajci, znaci policajac koji je to za 3 meseca kao sto su me brinuli turbo vodnici ili turbo potporucnici kad je bilo u vojsci Srbije...

Ljudi koji znaju da organizuju opste korisne stvari, nisu pozeljni ni narodu ni vlasti...to mozda mozemo nazvati problem ali to nije problem, to je jednostavno opredeljenje, nije vazan rezultat vazno je ko ga obavlja i donosi...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.