Tražiti Boga srcem i umom

Bog kada vidi da neko iskreno trazi Boga svim srcem i umom
On mu omoguci da ga nadje...
Bog takve privlaci k sebi...


Bog privlači k sebi one koji imaju ispravan stav srca (Ps 11:5; Psl 21:2; Del 13:48).

Dela Apostolska 13

48 Kad su to čuli ljudi iz drugih naroda, obradovali su se i počeli da slave Jehovinu* reč.

I svi koji su imali ispravan stav prema večnom životu postali su vernici.

Jovan 6

44 Niko ne može da dođe k meni ako ga ne privuče Otac,+ koji me je poslao, a ja ću ga uskrsnuti u poslednji dan.+
 
Poslednja izmena:
Što se tiče onih koji se odazivaju na poruku o Kraljevstvu, Isus je rekao: „U prorocima stoji napisano: ’I biće svi od Boga učeni‘.
Svaki koji je čuo od Oca, i primio nauk njegov, dolazi k meni... niko ne može doći k meni ako mu ne bude dano od Oca“ (Jovan 6:45, 65).

Bog Jehova može čitati srca i misli, i on zna one koji će se verovatno odazvati na njegovu ljubav iako ga možda još ne znaju.

On takođe koristi svoje anđele da usmerava tu jedinstvenu službu.

Zato je Jovan u viziji video anđeosko učestvovanje i napisao: „Videh drugog anđela koji je leteo posred neba, koji imaše večno jevanđelje, da ga objavi stanovnicima zemlje, svakome plemenu i jeziku, kolenu i narodu“ (Otkrivenje 14:6).

Tako da Bog salje andjele kada vidi da ga neko iskreno trazi....
 
Poslednja izmena:
Svim srcem tako što se molim Bogu da mi ne dopusti da shvatim i prihvatim pogrešno ono što sam naučila, pročitala ili čula do sad, a i što ću od sad.
Ima dana kad većinu svog vremena provodim u razmišljanju na ovakve teme, pa su mi sve manje interesantne svakojake prizemne teme za razmišljanje.
Ima dana kao danas, kad taman se zapitam, i počnem da obrađujem svoje pitanje, nešto mi smetne i skrene um na nešto drugo. To nije dobro, ali nije ni konstantno.
Suštinski, sve već piše i ostalo je samo da se interpretira na razne načine ne bi li smo bolje ili lošije razumeli te poruke koje su vrlo jasne, i same za sebe, i kao celina.
Da, molitva Bogu pomaze u razumevanju Biblije
jer nam Bog daje sveti duh da bi smo je razumeli...
 
Pravo hrišćanstvo ohrabruje na to da se u izgrađivanju vere koja se dopada Bogu uključe i srce i um.


U STVARI, osnivač hrišćanstva, Isus Hrist, poučavao je da moramo voleti Boga „svim svojim srcem“ i „svom svojom dušom“, ali i „svim svojim umom“, to jest intelektom (Matej 22:37). Da, naše mentalne sposobnosti moraju igrati važnu ulogu u obožavanju.


Kada je podsticao svoje slušaoce da razmišljaju o njegovim učenjima, Isus je često pitao: „Šta mislite?“ (Matej 17:25; 18:12; 21:28; 22:42). Slično tome je i apostol Petar pisao suvernicima da bi ’budio njihove sposobnosti jasnog razmišljanja‘ (2. Petrova 3:1).
Apostol Pavle, rani misionar koji je najviše putovao,
podsticao je hrišćane da koriste „snagu svog razuma“ i da ’sami ispitaju šta je dobra i prihvatljiva i savršena Božja volja‘ (Rimljanima 12:1, 2).
Hrišćani samo uz takav temeljan, pažljiv pristup svojim verovanjima mogu izgraditi veru koja se dopada Bogu i koja je dorasla ispitima koji se pojavljuju u životu (Jevrejima 11:1, 6).


Dakle, Bozja rec Biblija kaze da ko trazi Boga svim srcem i svim umom nacice ga...
I ko voli Boga istrazice njegovu rec i volece je i citace je svaki dan
i primenjivace je.
kao sto je Psalmist rekao

Psalmi119 :​

1 Srećni su oni koji žive besprekorno,

koji žive* po Jehovinom zakonu.+

2 Srećni su oni koji se drže njegovih opomena*,+
koji ga traže svim svojim srcem.+

Kako trazite Boga svim srcem i svim umom?
na cemu gradite svoju veru?

kao što ti i naslov govori : tražiti boga srcem i umom a ne biblijom
 
Jovan 17:3

3 A da bi dobili večni život,+ treba da dobro upoznaju tebe*, jedinog pravog Boga,+ i onoga koga si poslao, Isusa Hrista.+

dakle potrebno je zato proucavati Bozju rec Bibliju

i da koristimo snagu svog razuma prilikom toga
kao sto kaze Rimljanima 12:1,2

12 :1Zato vas, braćo, na temelju Božje samilosti usrdno molim da svoje telo+
date kao živu žrtvu, svetu+ i ugodnu Bogu, da mu služite* koristeći svoj razum.+ 2
 
Biblija kaže da ako želimo da ugodimo Bogu moramo mu ’služiti koristeći svoj razum‘.

Drugim rečima, Boga moramo obožavati „onako kako dolikuje stvorenjima koja su obdarena razumom“ (Rimljanima 12:1, The Jerusalem Bible).

Dakle vera o kojoj govori Biblija nije slepa niti iracionalna. A nije ni lakovernost. Naprotiv, ona je rezultat dubokog promišljanja na osnovu kog ste stekli poverenje u Boga i njegovu Reč, koja je čvrsto zasnovana na razumu.


Naravno, da biste došli do ispravnih zaključaka morate imati tačne informacije.

Lkakva će biti vaša vera umnogome zavisi od toga šta slušate i koliko su pouzdane te informacije. U skladu s tim, Biblija kaže: „Vera se stiče slušanjem“ (Rimljanima 10:17).


Da bi neko imao veru neophodno je da ’dobro upozna istinu‘ (1. Timoteju 2:4).

Samo će vas ’istina osloboditi‘ od laži, kaže Biblija, bilo da se radi o nauci ili religiji (Jovan 8:32).

Biblija nas upozorava da ne verujemo „svakoj reči“ (Poslovice 14:15).
Ona nas savetuje da ’sve proveravamo‘, to jest da pre nego što poverujemo u ono što čujemo ispitamo da li je to tačno (1. Solunjanima 5:21).
Jer vera koja je zasnovana na lažima samo iluzija.

Neki ljudi iz drevnog grada Verije ostavili su dobar primer što se tiče sticanja prave vere jer su imali dobar stav. Iako su želeli da veruju u ono što su im preneli hrišćanski misionari, oni su „svaki dan istraživali Pisma da vide je li to tako“ (Dela apostolska 17:11).
 
Religija ima hiljade. Nisam proučavao šta im je cilj ili nije. Nije ni poenta u tome. Kažem da, ako hrišćanin valjda se podrazumeva da veruješ u večni zivot.
Jeste a i nije.
Imas puno hriscana koji ne znaju Bozju rec i ne veruju u vecni zivot...
neki mesaju i reinkarnaciju i hriscanstvo, tj istocnjacka ucenja
Iako kazu da su vernici - hriscani
ne podrazumeva se...
a trebalo bi da je tako...
 

Back
Top