Quantcast

trazim pravo misljenje

nesvesna

Zainteresovan član
Poruka
128
Moj dragi sa kim zivim ima cerku iz prvog braka s kojom sam u dobrim odnosima ali nesto ipak ne stima...naime ona je posecivala neku skolu plesa i sada se neko dosetio da napravi igranku gde ce doci roditelji da im pokazu sta su naucili...On pritom mora da bude obucen u najlepse odelo i da igra sa svojom cerkom...sve je to mnogo lepo da sad nije ponovo dosao u divan kontakt sa bivsom koja se takodje sprema na tu igranku i sad se lepo dogovaraju da ne razocaraju dete da idu tamo...Naravno on iako tvrdi da sve to radi zbog cerke vredno trazi odelo i sve sto pride ide a da pritom uopste ne prica sa mnom da se dogovorimo i sl...Reci cete mozda da sam ljubomorna kucka ali bila bi neiskrena da priznam da mi nije krivo zbog toga ne sto se plasim nje vec sto sam totalno u drugom planu...sedecu kuci jer ja njemu ne zelim da vracam milo za drago pa i ja izadjem vec eto samo pitam je li to sve u redu sto radi...Zaista ne bi pravila problem da ide samo on i cerka da ona ponosno pokaze tatu i da joj bude lepo jer joj sigurno nije lako zbog razvoda i zao mi je sve dece sto ispastaju ali nekako mi mirise da je druga igra u pitanju...Recite jesam li u pravu sto se ljutim ili treba da pustim sve pa kako bude...:(

Wenerica

Poznat
Poruka
7.400
sasvim je normalno da je dijete na prvom mjestu i da se sve radi da ona bude zadovoljna
i sasvim je normalno da bi ona htjela i željela da su joj roditelji zajedno...
ali moje mišljenje je kad se brak jednom raspadne teško će se ponovo sastavit:neutral:

RaniMraz

Zainteresovan član
Poruka
431
Što da ne idu? Meni je to OK.
On ima obaveze prema svom detetu koje ne može da zanemari i njegovo dete ne treba da trpi jer su se roditelji razveli.
Nije realno da se samo zato plašiš ili budeš depresivna.
Čak i ako ćerka (ili njena mama) pokušavaju nešto više - to je opet njihova stvar, njihovo je da probaju a muž ti je odrastao čovek i bez problema će se odbraniti ako to želi.

medved_bg

Elita
Poruka
15.545
Dete mora da bude na prvom mestu, a on i njegova bivša su tim detetom vezani za ceo život.
Ako je njihov brak prošlost, ona tebe ne može ugroziti, ali pomiri se sa tim da će uvek biti prisutna u ovakvim situacijama.

vd

Domaćin
Poruka
3.161
mislim da je problem na drugoj strani.
naime, zašto je, to što misliš i osećaš, lakše reći nama, potpunim strancima, nego čoveku, sa kojim bi po nekoj logici trebala da deliš i dobro i zlo.
nema razloga za strah
nikada ne možeš izgubiti ono što nisi ni imao...

Cru*

Poznat
Poruka
8.252
Kada prihvatas coveka koji ima proslost, moras da prihvatis ceo paket...ili trazi drugog.
Dete je na prvom mestu i uvek ce biti.

Razmisli da li bi tebi bilo koji muskarac bio vazniji od tvog deteta?

A ta igra na koju sumnjas, ako se on na to resi, nece mu trebati ni igranka niti ce raditi nesto tako javno na osnovu cega bi ti sumnjala. To je bar lako.

georgejune

Starosedelac
Poruka
158.087
Moj dragi sa kim zivim ima cerku iz prvog braka s kojom sam u dobrim odnosima ali nesto ipak ne stima...naime ona je posecivala neku skolu plesa i sada se neko dosetio da napravi igranku gde ce doci roditelji da im pokazu sta su naucili...On pritom mora da bude obucen u najlepse odelo i da igra sa svojom cerkom...sve je to mnogo lepo da sad nije ponovo dosao u divan kontakt sa bivsom koja se takodje sprema na tu igranku i sad se lepo dogovaraju da ne razocaraju dete da idu tamo...Naravno on iako tvrdi da sve to radi zbog cerke vredno trazi odelo i sve sto pride ide a da pritom uopste ne prica sa mnom da se dogovorimo i sl...Reci cete mozda da sam ljubomorna kucka ali bila bi neiskrena da priznam da mi nije krivo zbog toga ne sto se plasim nje vec sto sam totalno u drugom planu...sedecu kuci jer ja njemu ne zelim da vracam milo za drago pa i ja izadjem vec eto samo pitam je li to sve u redu sto radi...Zaista ne bi pravila problem da ide samo on i cerka da ona ponosno pokaze tatu i da joj bude lepo jer joj sigurno nije lako zbog razvoda i zao mi je sve dece sto ispastaju ali nekako mi mirise da je druga igra u pitanju...Recite jesam li u pravu sto se ljutim ili treba da pustim sve pa kako bude...:(
Posto zivite zajedno treba da ides s njima a bivsa nek se preispituje

Cru*

Poznat
Poruka
8.252
Aha jao bas sam povrsan nisam to video:dosadno:ovaj i dalje treba da ide ona jer ona o detetu vise vodi racuna nego majka jer ne zivi s njima..a majka nek dodje sigurno ce i za nju imati stolica viska
To nema blage veze, zbog toga ta majka nije detetu manje roditelj...u pitanju su ne njene nego detetove zelje. Ako dete zeli roditelje bice roditelji...a nek dodje i ona, bas ako hoce.

Da li to znaci da ti mislis i muskarce treba iskljuciti iz detetovog zivota kad dete zivi sa majkom? pa ako su razvedeni sa nekim mora da zivi, ne moze sa oboje.

Uostalom nigde ne pise sa kim zivi dete

georgejune

Starosedelac
Poruka
158.087
Nisam ja ni rekao da je iko manje ili vise roditelj i da nekoga iskljucujem..a bez obzira gde je dete nikako ne opravavam da se novi partner i nov izabran zivot na bilo koji nacin zapostavlja i da se neko oseca kao postavljacica

Helen71

Zainteresovan član
Poruka
381
Mislim da je osnovni problem što je ona isključena iz cele priče. Normalno je da odu roditelji zajedno na tako neko dešavanje svog rođenog deteta, ali njoj smeta što je skroz isključena i što joj se ništa ne govori. Ne mislim da je ljubomorna kučka već da je spravom malo povređena. Ali ipak, ne bi trebalo da se ljuti, već da otvoreno sa svojim mužem porazgovara o tome jer će možda biti još sličnih situacija u budućnosti.

nesvesna

Zainteresovan član
Poruka
128
To nema blage veze, zbog toga ta majka nije detetu manje roditelj...u pitanju su ne njene nego detetove zelje. Ako dete zeli roditelje bice roditelji...a nek dodje i ona, bas ako hoce.

Da li to znaci da ti mislis i muskarce treba iskljuciti iz detetovog zivota kad dete zivi sa majkom? pa ako su razvedeni sa nekim mora da zivi, ne moze sa oboje.

Uostalom nigde ne pise sa kim zivi dete
ma jok necu da idem...da je to tako ok mala bi i mene zvala...nekako mi eto sve to bzvz...providno...dete ko dete mozda bi jadna najvise volela da su joj roditelji skupa ali ona mislim da je preponosna da prizna da je pogresila i taktizira nekim stvarima a ja jos gledam i cutim...Znam je i verujem da kad bi imala tipa ovog se ne bi ni setila...cerci bi rekla da ne zeli da ga vidi sto je u pocetku i radila...e sad joj postao zanimljiv jer cuje da zivimo lepo i da i nije imala razlog da se razvodi...ja sa svim njegovim i manama i vrlinama izlazim na kraj...e sad me eto kopka sta misli da ce da postigne ovim? Da mi kao dokaze da jos uvek ima kontrolu nad njim...da cim pucne moze da se stvori...to mi na to lici...a on ko i svi muskarci kad naidje na problem zanemi...

kanarinka

Elita
Poruka
16.443
vd:
mislim da je problem na drugoj strani.
naime, zašto je, to što misliš i osećaš, lakše reći nama, potpunim strancima, nego čoveku, sa kojim bi po nekoj logici trebala da deliš i dobro i zlo.
nema razloga za strah
nikada ne možeš izgubiti ono što nisi ni imao...
Ovo ti je pravi odgovor! Vazno je da sa muzem razgovaras,da mu kazes sta osecas u svakom trenutku,jer zene i muskarci ne vide istim ocima istu situaciju!Verujem da pravis dramu bez razloga i da izmedju bivse i njega nema neznih osecanja,jer da je suprotno,bili bi zajedno!Ali,vezuje ih zajednicko dete!
Dakle,razgovaraj sa muzem o svojim osecanjima,jer ako nestane komunikacija,brak puca!
Procitaj "Muskarci su sa Marsa,a zene su sa Venere,pa ces shvatiti nacin razmisljanja jednog muskarca!
Ne brigaj i ne maltretiraj sebe nepotrebnom brigom!
A zasto ne ides i ti sa njima?

bihter

Obećava
Poruka
56
Licno mislim da nikome ne bi bilo svedno,pa cak i da si siguran da tu nema nista...što ne znaci da sad treba dramu praviti
ja bih u tome slucaju to prihvatila,ALI samo taj put..a kada bi se to nastavljalo onda bi istrazila o cemu se u stvari radi
samo polako...ne idi na prvu

Cru*

Poznat
Poruka
8.252
ma jok necu da idem...da je to tako ok mala bi i mene zvala...nekako mi eto sve to bzvz...providno...dete ko dete mozda bi jadna najvise volela da su joj roditelji skupa ali ona mislim da je preponosna da prizna da je pogresila i taktizira nekim stvarima a ja jos gledam i cutim...Znam je i verujem da kad bi imala tipa ovog se ne bi ni setila...cerci bi rekla da ne zeli da ga vidi sto je u pocetku i radila...e sad joj postao zanimljiv jer cuje da zivimo lepo i da i nije imala razlog da se razvodi...ja sa svim njegovim i manama i vrlinama izlazim na kraj...e sad me eto kopka sta misli da ce da postigne ovim? Da mi kao dokaze da jos uvek ima kontrolu nad njim...da cim pucne moze da se stvori...to mi na to lici...a on ko i svi muskarci kad naidje na problem zanemi...
Da li zaista imas osnova da razmisljas tako ili je to deo tvoje maste. prvo kazes da on trci tamo, a sada da ga ona juri. Sve mi se cini da trazis pozadinu tamo gde je nema, jer si nesigurna.

Cru*

Poznat
Poruka
8.252
meni ovo liči na one dečije planove da pokuša da spoji roditelje. i mogu da shvatim dete ali ne mogu da shvatim tog tipa koji ladno isključuje sadašnjeg partnera iz priče
A sa druge strane, nije krenuo na letovanje sa bivsom, nego na deciju igranku, gde ce da igra za cerkom a ne sa bivsom zenom.

Mislim nije stvar za dramu...ih a zamisli da oba roditelja hoce da idu na isti roditeljski, jel i tad mora da ukljuci i sadasnju partnerku? Pa da i bivsa nadje dugog muza, pa svi cetvoro da idu...i to svaki put da se nedajboze ne posumnja...ma ajde.

Ipak meni to zvuci kao preterivanje.

Sta je sledece...bivsa zove da pita kako je dete, a ona sumnja u igru...eto opet ga juri...pa bivsa nadje decka...ali to je samo paravan da ga napravi ljubomornim i pokaze koliko vredi....

itako dalje...i tako dalje...

Ili verujes ili imas problem....

W.I.F.E.

Primećen član
Poruka
685
Meni su ladno na roditeljski dolazila oba roditelja jedne devojčice, sasvim normalno i opušteno razgovarali i dogovarali se, a ja tek posle godinu dana skontam da su oni razvedeni. Dete je za ceo život, i uvek će biti prvo, i tebi će tvoje biti na prvom mestu i to je normalno. Samo opušteno, vremenom ćeš i ti biti uključena u priču, ali bez forsiranja!

_Ata_

Iskusan
Poruka
6.344
Razumljivo je što strepiš, ali, opusti se. Oni su roditelji, i što se toga tiče samo mogu reći - svaka im čast. Načitali smo se ovde tema o tome da se razvodom od partnera, obično razvodiš i od deteta... :roll: Evo, konačno jedan divan primer da roditelji ostaju roditelji bez obzira na razvod.
Tebe razumem, potpuno. Verovatno bih i ja malo strepela i pitala se... da se ne lažemo, to je klasičan ubod ljubomore i verujem da je normalan. Ko god kaže da nešto slično nebi osetio, verujem da nije iskren prema samom sebi. Važno je da ne ubediš sebe u neke stvari, ali na žalost, vidim da si to već počela. Nemoj! Sedi i razgovaraj sa njim, kada prodje nekoliko dana od te igranke, ne pre, ne trči pred rudu. I vidi reakciju, ne ono što priča, već ono što prećutkuje, ako išta prećutkuje! Ali, nemoj mučiti i sebe i njega i to detence, praveći problem, ako ga realno nema. Imaš oči, prati situaciju, ali dobro pazi da ne predje u patologiju, granice su tu vrrrlo nejasne, a vrrrlo klizave, za čas si, i ne znajući, skliznula preko. I dok se osvestiš, već si patološki ljubomorna, preturaš mu džepove, pregledaš telefon... nemoj to.
I imaj na umu uvek, oni su roditelji! Dete im je na prvom mestu i tako i treba da bude. Imaš ti svoje mesto, verovatno si i ti na prvom mestu tom čoveku, ali detetovo i tvoje prvo mesto se ne porede, jednostavno nisu ista kategorija, niti ikada treba i smeju da budu!

miv

Primećen član
Poruka
573
Stvarno nisi svesna. Reci cu ti samo da ako je ostavio zenu i dete da bi bio sa tobom,veruj mi da ce tebe mnogo lakse ostaviti ako mu je to cilj.Ali posto je sa tobom,nemoj da trazis problem gde ga nema. Pusti ga da uziva sa svojim detetom i da joj na neki nacin pokusa nadoknaditi propusteno.Sto se bivse drage tice,sama ti rec kaze BIVSA. Pozdrav

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
32.727
Pa lepo od tog tate sto mu je dete na prvom mestu.

A tos a bivsom.....pa tu cesto uvek ostane nesto i posle razvoda....u zavisnosti sta su sve prosli do tada.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.