trazim objasnjenje od psihologa

gost 197611

Aktivan član
Poruka
1.180
Malo pre sam otisao u prodavnicu (u koju cesto inace idem) da kupim hleb. Hleb u toj prodavnici kosta 31 dinar (nije pobedin), ja sam poneo novcanicu od 100 dinara, inace ponesem i dinar-dva sitno da bi mi prodavacica vratila kusur okruglo ali ovoga puta sam zaboravio... Uzeo sam hleb i pruzio sam novcanicu od 100 dinara, prodavacica je uzela novcanicu, otvorila kasu, zastala na trenutak, izvadila iz kase jednu novcanicu od 50 i jednu od 20 dinara i bacila ih je ispred mene na sto. Kako sam ukapirao sta je uradila osetio sam neku tezinu u sebi, osetio sam se nekako ponizeno, iznervirano u neverici. Mene zanima zasto je ta zena tako postupila (nije valjda dinar u pitanju)? i zasto sam ja osetio tu tezinu u sebi? Zasto se covek oseti ponizeno kada naprimer nesto bacis ispred njega umesto lepo da mu das?
 
То је осећање још кад смо били ближи животињама. Неки су ловили и они су имали право да први једу плен. Е сад, неки нису били добри ловци и они су чували децу. Остатак их је толерисао али су јели последњи.
 
pa znash sinak teta je postupila tako jer je mnogo vruce a ona je mnogo umorna i ti si joj petstodvaeschetvrta mushterija i onda ono, kapirash... nishta lichno.

a shto se tebe tiche, pitash zashto si osetio tu tezinu? zato shto si shonja... kakve tezine kakve gluposti strashno shta ti primash k srcu.

je*eni emotivac :roll:
 
[Ne_Vazim_Se];22252770:
pa znash sinak teta je postupila tako jer je mnogo vruce a ona je mnogo umorna i ti si joj petstodvaeschetvrta mushterija i onda ono, kapirash... nishta lichno.

a shto se tebe tiche, pitash zashto si osetio tu tezinu? zato shto si shonja... kakve tezine kakve gluposti strashno shta ti primash k srcu.

je*eni emotivac :roll:
Ti bi se osetio lepo na mom mestu?
 
pa navikao si da nosiš taj sitniš, pa se valjda osećaš krivim što si ovaj put zaboravio. a to je njen problem što je nervozna, nije morala da ti oprosti tih "dinar, dva". i da, to što si emotivac, nije ništa loše, smatram takve komenatre suvišnim, no offence, to je samo moje lično mišljenje.
 
Malo pre sam otisao u prodavnicu (u koju cesto inace idem) da kupim hleb. Hleb u toj prodavnici kosta 31 dinar (nije pobedin), ja sam poneo novcanicu od 100 dinara, inace ponesem i dinar-dva sitno da bi mi prodavacica vratila kusur okruglo ali ovoga puta sam zaboravio... Uzeo sam hleb i pruzio sam novcanicu od 100 dinara, prodavacica je uzela novcanicu, otvorila kasu, zastala na trenutak, izvadila iz kase jednu novcanicu od 50 i jednu od 20 dinara i bacila ih je ispred mene na sto. Kako sam ukapirao sta je uradila osetio sam neku tezinu u sebi, osetio sam se nekako ponizeno, iznervirano u neverici. Mene zanima zasto je ta zena tako postupila (nije valjda dinar u pitanju)? i zasto sam ja osetio tu tezinu u sebi? Zasto se covek oseti ponizeno kada naprimer nesto bacis ispred njega umesto lepo da mu das?
Osetio si tezinu zato sto je ona sigurno imala nesto protiv tebe... jer nisi poneo nista sitno...
Problem je da naucimo da se ne osetimo ponizeno kada drugi to pokusavaju da nam urade....

kad je neko besan na tebe to je njegov bes, njegov problem...

Znaci ja ovde ne vidim problem, sto bi se osetio ponizeno, nisi ukrao nista...

samo nauci da definises stvari...

ako nisi nista lose uradio sto bi neko bio ljut na tebe...

treba bitio iznas tudjeg gneva, nezadovoljstva itd...
 
Poslednja izmena:
[Ne_Vazim_Se];22252770:
pa znash sinak teta je postupila tako jer je mnogo vruce a ona je mnogo umorna i ti si joj petstodvaeschetvrta mushterija i onda ono, kapirash... nishta lichno.

a shto se tebe tiche, pitash zashto si osetio tu tezinu? zato shto si shonja... kakve tezine kakve gluposti strashno shta ti primash k srcu.

je*eni emotivac :roll:

Ovde ti je bas lepo dat odgovor, malo grublji jeste, ali realan.
Zasto se ne stavis na mestu te zene koja stoji 8h na noge i koja svakoj musteriji treba da kaze "dobar dan, dovinjenja" u medjuvremenu da ispostuje njihove zelje i slusa svakakva naklapanja i jos pride svakom da se nasmesi i tako iz dana u dan.A rad sa ljudima je nesto najteze , mozda se i ne umoris toliko fizicki koliko te psihicki iscrpu.
I ti se zbog te sitnice nasekrao, mislim sta bi ona trebala da radi ?
 
[Ne_Vazim_Se];22252770:
pa znash sinak teta je postupila tako jer je mnogo vruce a ona je mnogo umorna i ti si joj petstodvaeschetvrta mushterija i onda ono, kapirash... nishta lichno.

a shto se tebe tiche, pitash zashto si osetio tu tezinu? zato shto si shonja... kakve tezine kakve gluposti strashno shta ti primash k srcu.

je*eni emotivac :roll:
ako je neko emotivan i osecajan ne znaci da je los,i ja sam takav,nego bi ja toj gospodji rekao neke stvari u lice.....:roll:
 
Malo pre sam otisao u prodavnicu (u koju cesto inace idem) da kupim hleb. Hleb u toj prodavnici kosta 31 dinar (nije pobedin), ja sam poneo novcanicu od 100 dinara, inace ponesem i dinar-dva sitno da bi mi prodavacica vratila kusur okruglo ali ovoga puta sam zaboravio... Uzeo sam hleb i pruzio sam novcanicu od 100 dinara, prodavacica je uzela novcanicu, otvorila kasu, zastala na trenutak, izvadila iz kase jednu novcanicu od 50 i jednu od 20 dinara i bacila ih je ispred mene na sto. Kako sam ukapirao sta je uradila osetio sam neku tezinu u sebi, osetio sam se nekako ponizeno, iznervirano u neverici. Mene zanima zasto je ta zena tako postupila (nije valjda dinar u pitanju)? i zasto sam ja osetio tu tezinu u sebi? Zasto se covek oseti ponizeno kada naprimer nesto bacis ispred njega umesto lepo da mu das?

Imaš rigidan (neelastičan) superego, sklon perfekcionizmu, te sa tim i samoosudi .. osjetio si krivicu što nisi imao taj dinar kod sebe,a nekultura prodavačice(kupac je uvijek u pravu) je dodatno atakovala na tvoj Id i povećala osjećaj krivice do stepena kada racio nije mogao a da ne izvuče konačan zaključak o sopstvenoj (ne)vrijednosti ...
 
Ti bi se osetio lepo na mom mestu?

pa ne bi se osetio nikako, shta ja ima da osecam u vezi njene neprofesionalnosti, to je njen problem?

zashto bi ti dopustio da te ona spusti?

brate, morash malo da ochvrsnesh, kako cesh sutra ako ne daj boze budesh imao neki stvaran problem?

ako je neko emotivan i osecajan ne znaci da je los,i ja sam takav,nego bi ja toj gospodji rekao neke stvari u lice.....:roll:

stvari kao " ja sam duboko povredjen ovim vashim chinom i sada cu da plachem!"? :hahaha:
 
Malo pre sam otisao u prodavnicu (u koju cesto inace idem) da kupim hleb. Hleb u toj prodavnici kosta 31 dinar (nije pobedin), ja sam poneo novcanicu od 100 dinara, inace ponesem i dinar-dva sitno da bi mi prodavacica vratila kusur okruglo ali ovoga puta sam zaboravio... Uzeo sam hleb i pruzio sam novcanicu od 100 dinara, prodavacica je uzela novcanicu, otvorila kasu, zastala na trenutak, izvadila iz kase jednu novcanicu od 50 i jednu od 20 dinara i bacila ih je ispred mene na sto. Kako sam ukapirao sta je uradila osetio sam neku tezinu u sebi, osetio sam se nekako ponizeno, iznervirano u neverici. Mene zanima zasto je ta zena tako postupila (nije valjda dinar u pitanju)? i zasto sam ja osetio tu tezinu u sebi? Zasto se covek oseti ponizeno kada naprimer nesto bacis ispred njega umesto lepo da mu das?
previse si ti osetljiv kad te ovo pogadja :roll:
 

Back
Top