Quantcast

Tražim društvo za LJUBLJANU

rokavec

Ističe se
Poruka
2.150
Ćao narode... želeo bih da za jedno 3-6 meseci spakujem kofere i odem za Ljubljanu.

Treba mi cimer ili cimerka ili više njih ( NISAM GEJ) koji bi isto želeli da odu u Ljubljanu da počnu život ...

Dakle ljudi koji žele tamo a nemaju sa kim i mnogo im je da plaćaju sami smeštaj i to neka se jave...

Poželjno je da neko od eventualne ekipe koju bi smo napraviili poznaje slovenački jezik ... koliko toliko... ja sam Slovenac poreklom ali ga ne pričam

JAVITE SE...

rokavec

Ističe se
Poruka
2.150
Tamo se prave ratovi i diže se frka kada plata padne sa 1100 na 900 a ovde svi ćute iako sa srednjom školom nemožeš ni 250 da zaradiš... ne možeš doći nidokakvog posla... nedao bog da se razbolim... sve je u Qrcu

Poslednja izmena:

paganinikus_banditus

Primećen član
Poruka
687
Ćao narode... želeo bih da za jedno 3-6 meseci spakujem kofere i odem za Ljubljanu.

Treba mi cimer ili cimerka ili više njih ( NISAM GEJ) koji bi isto želeli da odu u Ljubljanu da počnu život ...

Dakle ljudi koji žele tamo a nemaju sa kim i mnogo im je da plaćaju sami smeštaj i to neka se jave...

Poželjno je da neko od eventualne ekipe koju bi smo napraviili poznaje slovenački jezik ... koliko toliko... ja sam Slovenac poreklom ali ga ne pričam

JAVITE SE...
не треба ти реч Словеначког,ја тамо идем често послом

Да ћеш да се обогатиш...нећеш...има послова више него код нас...плата је већа али када се сравне трошкови животе дођеш на исто...јер тешко да ћеш да нађеш посао у складу са струком и очекивањима...бар за почетак...најбоље можеш да прођеш као шофер камиона јер то је оно што се најбоље плаћа за почетнике и дошљаке...
Требаће ти боравак да би био тамо преко 3 месеца...Љубљана носи веће плате али и веће расходе...Марибор и Словењ градец за нас су најбољи (и за почетак) ту има доста Краљевчана и Срба из Шумадије...у љубљани имаш доста шиптара и у суштини ОК су...ти си њима тамо ''земо'' све док му постанеш конкуренција у послу...
Држи се клуба Србских привредника и екипе која је окупљена око тог клуба...то су све наши (када кажем наши мислим на све осим Хрвата и Словенаца) помоћи ће ти сигурно у старту
стан ћеш наћи преко огласа веома лако...није лоша варијанта због трошкова живети у домжалама ,то је око 7-8 км од центра Љубљане...итд...

rokavec

Ističe se
Poruka
2.150
не треба ти реч Словеначког,ја тамо идем често послом

Да ћеш да се обогатиш...нећеш...има послова више него код нас...плата је већа али када се сравне трошкови животе дођеш на исто...јер тешко да ћеш да нађеш посао у складу са струком и очекивањима...бар за почетак...најбоље можеш да прођеш као шофер камиона јер то је оно што се најбоље плаћа за почетнике и дошљаке...
Требаће ти боравак да би био тамо преко 3 месеца...Љубљана носи веће плате али и веће расходе...Марибор и Словењ градец за нас су најбољи (и за почетак) ту има доста Краљевчана и Срба из Шумадије...у љубљани имаш доста шиптара и у суштини ОК су...ти си њима тамо ''земо'' све док му постанеш конкуренција у послу...
Држи се клуба Србских привредника и екипе која је окупљена око тог клуба...то су све наши (када кажем наши мислим на све осим Хрвата и Словенаца) помоћи ће ти сигурно у старту
стан ћеш наћи преко огласа веома лако...није лоша варијанта због трошкова живети у домжалама ,то је око 7-8 км од центра Љубљане...итд...

Ne pucam ja na visoko ... barem ne za početak.. HVALA NA SAVETIMA

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.556
Samo cu da napomenem da ono sto je gore napisano oko troskova zivota u Ljubljani nije tacno... Troskovi zivota su kao i kod nas, cak i jeftiniji... Ovo govorim iz licnog iskustva jer sam godinu dana ziveo u Ljubljani (pre par godina) a i letos bio na desetak dana... Cena hrabe je ista kao i ovde ali se pojedine stvari mogu naci i jeftinije... Cena odece i obuce je na popustima znatno jeftinija nego ovde... Gomila nasih cesto ide u BTC ili na Rudnik da pazari, jer tokom leta Nike patike (naravno koje su na akciji jer je ostalo nekoliko pari) mozes da pazaris za 20 evra...

Slovenacki ti nije neophodan za snalazenje... Mozes da prodjes i sa srpskim, ili kod nekih fanatika sa engleskim... Pre ces imati problem sa bosankama koje nece da pricaju svojim maternjim jezikom nego sa Slovencima... Kulturan je to narod... Sve je uredjeno...

Pre ovog jednogodisnjeg boravka, bio sam samo jednom u Ljubljani na nedelju dana, znaci nisam je znao... Nisam znao ni slovenacki... A kada sam otisao, za bukvalno dva-tri sata sam pronasao njihovo poresko i dobio poreski broj (zbog primanja), otvorio racun i banci (i ljubaznoscu njihovih radnica dobio studentski racun za koji su troskovi nula evra, ne placa se ni odrzavanje niti bilo sta drugo) i prijavio sebi boravak u njihovoj upravnoj enoti... Neverovatno su uredjeni...

To je bilo tokom 2009. godine dok su jos vazile vize... S obzirom da sam ja imao boravak, time sam za tih godinu dana imao sva prava kao i bilo koji drugi njihov drzavljanin... Uradio sam garantno pismo za devojku (kao strani drzavljanin) bukvalno za 5 minuta... Iznenadices se koliko je tamo sve uredjeno...

Medjutim, ne veruj u price o velikim platama... Ja sam bio na razmeni i od Univerziteta sam dobijao 1500 evra mesecno... Njihovi ljudi imaju plate preko 1000 evra... Oni koji rade bolje poslove i oko 2-3 hiljade evra (ljudi sa kojima sam saradjivao... Ali, nasi koji odu tamo uglavnom imaju ispod 1000 evra... Ako su otisli legalno, cesto rade kao obezbedjenje... Plata im je najcesce oko 600-700 evra... Na gradilistima, po fabrikama, mogu da imaju koji evro vise, ako se njihovo zanimanje trazi (znam da su se tada trazili ljudi koji rade na cnc masinama)... Znaci, nije lose ali nije ni nesto preterano...

Ja sam ziveo u domu podiplomaca (u delu za gostujuce profesore) i to je kao da si u hotelu... Imas obezbedjenje na ulazu, imas sobaricu koja bukvalno svako jutro dodje da pocisti i sredi sobu, zameni peskire i posteljinu... Uredjeno je bilo maksimalno i to je kostalo oko 400 evra mesecno... I stan koji mozes da izbajmis na kilometar-dva od tromostovlja je slicna para... Ako iznajmis samo sobu, mozes i jeftinije da prodjes... Mada, sve zavisi kako se snadjes, ima onih koji pokusavaju da te oderu kad vide da nemas kud... Ali, ako odes na par kilometara od centra, i to iznajmis sobu sa vise njih (ono kako ti i planiras da ides), onda to bude beznacajna cena... Ima dosta onih koji tako iznajmljuju celu kucu sa dosta visekrevetnih soba za radnike...

Jos ako vec imas njihovo drzavljanstvo, u velikoj si prednosti i ne vidim nikakav razlog da trazis nekog sa kim bi isao... Snacices se i sam, veruj mi... Ja nisam znao nista osim dela oko centra a sada znam svaki kutak Ljubljane... Laka je za snalazenje... ;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.