Traži više i ne sme da plače

Ne bih se ja tamo udavala,...! Lol:)
što? daleko za putovanje?

tema spada pod nasilje nad ženama, ne znam sta bi trebalo da se kaze na ovu temu..
da je u redu da žena bude šibana i da ne place da bi dokazala ljubav prema muskarcu
upravo to što si rekla: nasilje nad ženama.
I opaska da to još uvek negde postoji.
A naravno da se vidi da je tema u šaljivom tonu
 
Читала сам о неком племену где жена чим се породи иде у поље да ради, што има смисла, врв да постељица до краја испадне.
А мушкарац леже на њено место, глуми болове и добија поклоне, што нема ама баш никаквог смисла :lol:
kako nema smisla
pa citava zapadna civilizacija pociva na istom principu 😆
 
Tema o nasilju ne može biti šaljiva.
više je nego očigledno da je tako nešto neprihvatljivo u civilizovanom društvu. Niko neće da skupi vojsku da pokori to afričko pleme i da im utera norme zapadne civilizacije. Kao što niko neće da uzme taj primer kao normu ili izgovor da se i sam tako ponaša.
Postoji sijaset običaja širom zemaljske kugle od kojih se grozimo ali to ne znači da ne možemo o njima da pričamo.
 
tema spada pod nasilje nad ženama, ne znam sta bi trebalo da se kaze na ovu temu..
da je u redu da žena bude šibana i da ne place da bi dokazala ljubav prema muskarcu
Pre par godina u Danskoj je bila polemika da li je potrebno raditi nepotrebnu medicinsku intervenciju na penisu deteta da bi se dokazala veza sa Bogom. kad su se složili Jevreji i muslimani zamukli su pre nego što su i progovorili.

Prema tome, koliko sela toliko i adeta (običaja)
 
više je nego očigledno da je tako nešto neprihvatljivo u civilizovanom društvu. Niko neće da skupi vojsku da pokori to afričko pleme i da im utera norme zapadne civilizacije. Kao što niko neće da uzme taj primer kao normu ili izgovor da se i sam tako ponaša.
Postoji sijaset običaja širom zemaljske kugle od kojih se grozimo ali to ne znači da ne možemo o njima da pričamo.
Ja ne vidim problem u temi nego u tom u kom je pravcu otišlo komentarisanje. Kao da je to što ih prebijaju zabavno.
 
Nije svaka sprdnja crni humor niti je svako neslaganje sa nečim politička korektnost.
Jednostavno mi je bljutavo da batinanje može biti zabavno.
shvatam, a evo prilike da se demonstrira neosetljivost-površnost muškaraca. Izgleda da dosta žena to prebacuju na neka druga iskustva, recimo kako muž tuče svoju ženu pa bi ovo ispalo kao neki izgovor da je tako nešto u redu.

Ima neki tip koji je objašnjavao razliku izmedju muškog i ženskog mozga (razmišljanja) i kaže da muškarci za svaku stvar imaju posebnu fijoku u mozgu pa kad im zatreba, otvore samo tu fijoku i samo o tome pričaju i razmišljaju. Kod žena su sve fijoke povezane. Otvoriš jednu, ali se otrvaraju i sve druge. Sve je povezano sa svime.
 
Poslednja izmena:
Ima neki tip koji je objašnjavao razliku izmedju muškog i ženskog mozga (razmišljanja) i kaže da muškarci za svaku stvar imaju posebnu fijoku u mozgu pa kad im zatreba, otvore samo tu fijoku i samo o tome pričaju i razmišljaju. Kod žena su sve fijoke povezane. Otvoriš jednu, ali se otrvaraju i sve druge. Sve je povezano sa svime.

:rotf:

a na temu nemam sta reci, imam sasvim dovoljno svog zivota da bih brinula o zenama iz nekog africkog plemena. njima je to tradicija, one ne vide nista lose...vrv im je i vrsta casti, tako da slobodno.
 
A ja o čistom ž. plemenu u kom vlada matrijarhat i tu žive i same rade. Sa muškarcima se prckaju van sela i služe im kao robovi i to ne često.
To pleme posetio Kurta i Murta od belosvetskih političara, naravno, žena, i imaju pano ko je bio. Inače su razvile i turističku ponudu pa prodaju razne kooroboce, kuće same prave, sve rade same...osim najtežih poslova kad zviznu i dođu muškarci koji žive u drugom selu..nači retko i parenje i kontakti generalno.


nije to lose, jedino to sto ih slabo posecuju muskarci.
 
Читала сам о неком племену где жена чим се породи иде у поље да ради, што има смисла, врв да постељица до краја испадне.
А мушкарац леже на њено место, глуми болове и добија поклоне, што нема ама баш никаквог смисла :lol:
Alo bre...
 
Šta vama pada na pamet?
Ништа, нормална ствар. Могли би и овде да уведу за мушкарце. Хоћеш да спаваш са нечијом ћерком? Може, ал' најпре да докажеш да је волиш. Мало бичевања, па ако заплачеш, ниси достојан 😂 А не одмах да добију на готово.
 
Читала сам о неком племену где жена чим се породи иде у поље да ради, што има смисла, врв да постељица до краја испадне.
А мушкарац леже на њено место, глуми болове и добија поклоне, што нема ама баш никаквог смисла :lol:
Mozda koriste neke magijske/vjesticje tehnike kako bi zamijenili duse to dvoje, u tom slucaju muskarac se zrtvuje kako njegova zenska ne bi imala bolove. :lol:
 
Sad ja znam zašto se moja pokojna baba sa sela uvek žalila da je bole ledja

Ништа, нормална ствар. Могли би и овде да уведу за мушкарце. Хоћеш да спаваш са нечијом ћерком? Може, ал' најпре да докажеш да је волиш. Мало бичевања, па ако заплачеш, ниси достојан ? А не одмах да добију на готово.
Da čujemo mišljenja i očeva koji nemaju ćerke?
Bilo ti lepo kad si skakao po tudjim u svoje vreme?
 
iz glave sam ti rekao za vakcine. A evi i to da ne vole automobile nego se još voze čezama
Ти Амиши су фејк.Користе точак, тако се почиње, а онда завршиш у раљама демона.

tema spada pod nasilje nad ženama, ne znam sta bi trebalo da se kaze na ovu temu..
da je u redu da žena bude šibana i da ne place da bi dokazala ljubav prema muskarcu
Чекај да видиш шта раде мушкарцима који хоће да се ожене.
 
Niko neće da skupi vojsku da pokori to afričko pleme i da im utera norme zapadne civilizacije. Kao što niko neće da uzme taj primer kao normu ili izgovor da se i sam tako ponaša.
Ne treba ni jedno ni drugo. S.ere mi se od misionara zapadnjaka koji idu po planeti i uče ljude kako se živi. Čudno kako nikad nisu otišli u, štaznam, tako neku bogatu šeičku arabiju da im lepo objasne da se homoseksualci ne bacaju s krovova i žene ne kamenuju na smrt. Pogotovo ne u direktnom televizijskom prenosu. LicemUri demokratišu samo gde im odgovara i od čega imaju koristi. što sve skupa s "prosveljivanjem" i "učenjem civilizacijskih tekovina" ima veze ko vetar s opaklijom, što bi rekli u mom kraju.

Niko ne teba i neće uzeti ovaj običaj (?) kao normu, naravno. Niko ne treba ići njima ništa da objašnjava. ljudi žive kako žive, imaju svoje razloge, mi ih ne poznajemo i nemamo nikakvo pravo da im popujemo. Ako ikada promene svoje načine i društvo, to mora ići od njih samih, ne od koekakih belosveCkih "dobročinitelja" i dušebrižnika. "Teret belog čoveka" NE znači da beli čovek ima obavezu objašnjavati pripadnicima drugačije boje kože ma šta, pogotovo kako da žive (i kome da se mole). To je imperijalistička britanska propaganda za koju mi je uvek čudno kad čujem da je leftičari danas podržavaju.

Ali, to je zato što nisu ni svesni da to rade.
Geni su ti čudo.
 
Читала сам о неком племену где жена чим се породи иде у поље да ради, што има смисла, врв да постељица до краја испадне.
А мушкарац леже на њено место, глуми болове и добија поклоне, што нема ама баш никаквог смисла :lol:
e pa bas to ima smisla :lol:
 

Back
Top