Quantcast

TRANZICIJA ŽENSKE MISLI

avesic

Domaćin
Poruka
3.006
U startu -- feminizam -- popularna reč devedesetih, sada smo dvadesetprviipoVek , trebalo bi očekivati progres u odnosima jednakopravnosti. Do duše na brdovitom balkanu nisam sigurna koliko je to izvodljivo. (mada "sigurne kuće" su ideja civilizovanijih područja od našeg) Dakle ideja sigurne kuće se javlja u ekstremno lošim uslovima života, u onim "normalnim" uslovima odnosi se raskrste razvodom. Iz svakog razvoda još uvek izlaze muškarac pobednik i žena koja dobija naziv "raspuštaljka" , u Palestini recimo i dalje postoji zakon koji ne štiti žene u slučaju ako van braka zatrudne ,, one budu spaljene (normalno priča se o sredinama koje su očuvale tu tradiciju) .
Zanima me način na koji se snalaze žene koje odluče na razvod, iz nekih situacija koje sam videla, ljudi se jednostavno povlače, od jednom nema više prijatelja, kao da je neka zaraza u pitanju (ali recimo odnos poznanika koji nestaju i jato novopečenih yebača je obrnutosrazmeran) Kreću ogovaranja i zanimljivi epiteti.

Naravno ne prolaze sve tako ali mislim da je u pitanju većina. Možda se i varam

Na ovu temu me naveli dogadjaji od par poznanica koje su prekinule brak, a i moj je malo klimav

ps --- nije uvek sve ovako, mada kažu "ne postoji dobar razvod, jer od takvog saputnika se i ne treba razvoditi" ,, verujem da ima dosta odstupanja od slučaja do slučaja

avesic

Domaćin
Poruka
3.006
dobro de ,, čisto pitam do kog stepena je razvijena svest kod naroda

ja samo slušam priče o drugima, mada se družim sa starijima od sebe,,
mada ove razvedene drugarice, koleginice, imaju samo jednu pritužbu, yebu ih finansije,, ostalo sve šljaka kako treba, čak mnogo bolje, a i to su sada mnogo pozivitnije licnosti

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.972
Zanima me način na koji se snalaze žene koje odluče na razvod, iz nekih situacija koje sam videla, ljudi se jednostavno povlače, od jednom nema više prijatelja, kao da je neka zaraza u pitanju (ali recimo odnos poznanika koji nestaju i jato novopečenih yebača je obrnutosrazmeran) Kreću ogovaranja i zanimljivi epiteti
И ја сам чула за те стереотипе, али лично нисам их доживела....