Транссексуалци преузимају примат на такмичењима?

Dobro, pošto ipak niko nije znao šta će dalje biti, ne računam ovaj argument jer je opšti i može da se potegne protiv bilo koga, koji je bio prvobitni razlog protiv transseksualizma?
То што се подржава, уместо да се лечи. Он има шифру, мислим да је Ф64 или тако нешто, у шифрарнику болести СЗО. Тамо где је био и хомосексуализам, па је чудесно скинут са листе.

Све чешће можемо да прочитамо да је мушкарац који се изјашњава као жена, дакле није заиста променио пол, победио на такмичењу у пливању, бацању копља, а сада су и лепши од жена, изгледа...
Притом, они имају своја такмичења, на којима је женама забрањено учешће.
Па, жене, да ли је вама ово ок, и да ли је време, док је све у повоју, да жене дигну свој глас и бојкотују ова такмичења, оснују асоцијације женских такмичара, ураде нешто за себе и будућност женског спорта... било шта?
Нема ово везе са самим мушкарцима и женама него са ЛЏБТ активизмом.

Нема ово везе са самим мушкарцима и женама него са ЛЏБТ активизмом.
И то смо констатовали...мада, сада покушавају да склоне оно Т из ЛГБТ. А нису срећни ни са Q и +, мислим да су схватили да су претерали, па мало повлаче ручну.
Само ови наши каскају за светским трендом, или још није легла уплата за то.

ja se iskreno pitam kad će ovaj TERF trend da zamere već jednom i da se vratimo pravom,normalnom feminizmu koji nije okrenut širenju transfobije među prost narod nego pravoj borbi za jednakost polova jer ovo iskreno više smara....a i ne može pošten čovek da se dekleriše kao feminista zbog njih jer kukaju na apsurne stvari zbog par tamo nekih transrodnih sportiskinja koje ne uzimaju androgen blokatore i koriste trenutnu situaciju gde rupe u pravilima im dozvoljavaju to...
Ponekad se pitam dal TERF-ovci uopšte žele jednakost polova ili žele da im se ljudi klanjaju zbog njihove reproduktivene vrednosti koju imaju???

ja se iskreno pitam kad će ovaj TERF trend da zamere već jednom i da se vratimo pravom,normalnom feminizmu koji nije okrenut širenju transfobije među prost narod nego pravoj borbi za jednakost polova jer ovo iskreno više smara....a i ne može pošten čovek da se dekleriše kao feminista zbog njih jer kukaju na apsurne stvari zbog par tamo nekih transrodnih sportiskinja koje ne uzimaju androgen blokatore i koriste trenutnu situaciju gde rupe u pravilima im dozvoljavaju to...
Ponekad se pitam dal TERF-ovci uopšte žele jednakost polova ili žele da im se ljudi klanjaju zbog njihove reproduktivene vrednosti koju imaju???
nice try.
al dzabe.

tako je poceo i sa gejevima...samo trazimo prava...pa trazimo mitinge..pa trazimo decu... pa trazimo da nam se placa sto smo razliciti... pa trazimo da menjamo pol... pa trazimo i da vasa deca menjau pol jos pre osnovne....a iz coska samo ateriraju, zozofili, pedofili i sekte svakavih bolesnika koji vicu sa njima ura i masu zastavama.

a kad vrag odnese salu, kaze coek i ostane ziv, zbog par nekih levaka transrodnih :rotf:

a ono pokret, u usa imaju sajt de se naoruzavaju i formiraju anarhopokrete...tri poslednja mas ubistva u usa sve izvrsili trandze. tolko o tome sta je boles a sta je normalno.

a sve prethodne strejt muškarci. poenta?
poenta je jasna i to svaki americki psiho jasno kaze, da skoro svako ko je promenio pol se pokajao u manjoj ili vecoj meri. i zbog toga je otisao u sfere psihopatologije. zato se i naoruzavaju, jer su toliko izmrcvarili normalne ljude svojom ideologijom koju promnovisu odskoro i u vrticima, da ih u divnim razvijenim zemljama, onim bogatima cekaju po coskovima.

a ako ti mislis da je menjanje pola koktel hemije koji pijes i secenje q i stavljanje vagine, il reverzibilno, onda nis ne znas.

Зато и постоје категорије, али ето...
pa u sport ce uvesti trecu kategoriju garant

al tu ima zeznutija prica - ona o pubertetu
jer je ideja da klinci znaju sto posto sta su i da se blokira pubertet tj rano krene s lijekovima kao uvod u potpunu promjenu spola
e, sad koliko je to pametno zapravo ne zna niko
cuju se sve glasnije i ljudi koji su tu proceduru prosli pa kasnije zazalili
cuju se i kritike da je velika industrija u pitanju
jer su to skupe procedure...sve ovo uglavnom u usa

ne znam sta bih mislila
osim da svako ima pravo zivjeti kako zeli, al kako da mlad i zbunjen covjek bude siguran da je bas to ono sto stvarno zeli...kontam bice tu lomova koliko hoces i ko ce te ljude kasnije sastavljati mentalno
tezak je teret takvih izbora, nijednom mladom covjeku i njegovim roditeljima ga ne bih pozeljela

za izbore za miss me zabole pedu svakako
nek se takmici kome je to bitno

zbog par tamo nekih transrodnih sportiskinja koje ne uzimaju androgen blokatore i koriste trenutnu situaciju gde rupe u pravilima im dozvoljavaju to...

a jel? neka žena će godinama posvećeno da gine trenirajući u svojoj disciplini da bi je na prvom mestu zasenio neko ko ima nefer prednost testosterona jer ne uzima androgen blokatore

za izbore za miss me zabole pedu svakako
nek se takmici kome je to bitno
zato sve napreduje. jer svakoga zabole. kada budu usli u vrtice i predskolske ko u kanadi pa kad deci igraju one karikature od trandzi a jos veci debili od majki ih na to vode, onda ce biti eeee... mis moze, ali skola jok.

u usa je zakon doneo bajden, dete od 12 ako hoce ad promeni pol roditelji nema pravo da se mesa ili im dete oduzimaju. verovatno u vrle medicinke svrhe da ga proucavaju kao nakazu :lol:

jel treba koje zemlje u eu imaju pedofilske stranke koje im stite prava?

zato sve napreduje. jer svakoga zabole. kada budu usli u vrtice i predskolske ko u kanadi pa kad deci igraju one karikature od trandzi a jos veci debili od majki ih na to vode, onda ce biti eeee... mis moze, ali skola jok.

u usa je zakon doneo bajden, dete od 12 ako hoce ad promeni pol roditelji nema pravo da se mesa ili im dete oduzimaju. verovatno u vrle medicinke svrhe da ga proucavaju kao nakazu :lol:

jel treba koje zemlje u eu imaju pedofilske stranke koje im stite prava?
u usa je to koliko znam ostavljeno drzavama unutar usa da odluce
i trenutno su velike bitke oko toga, kao i oko abortusa

Све чешће можемо да прочитамо да је мушкарац који се изјашњава као жена, дакле није заиста променио пол, победио на такмичењу у пливању, бацању копља, а сада су и лепши од жена, изгледа...
Притом, они имају своја такмичења, на којима је женама забрањено учешће.
Па, жене, да ли је вама ово ок, и да ли је време, док је све у повоју, да жене дигну свој глас и бојкотују ова такмичења, оснују асоцијације женских такмичара, ураде нешто за себе и будућност женског спорта... било шта?

Sportska takmicenja treba regulisati u svakom smislu.
Meni je prestrasno kuda sport klizi. Mislim na doping za koji verujem da je precutno dopusten.
Najpre su pustili biciklizam a sada su potpuno unistili tenis. Od jednog divnog sporta je nastala doping rupa.

Sport mora da se ocisti od prljavih igara.
Pa i od ovakvih igara.

Izbor za miss...tu tek ne znam sta bih rekla, uopste o tom takmicenju ne znam puno. Dodje mi vise revijalnog karaktera danas. Ne znam ni kada se odrzava, nisam pratila od detinjstva tako da se ne osecam komotno da komentarisem.
Po mojoj logici, bilo bi fer da ucestvuju neoperisane devojke u haljinama dok toboz predstavljaju svoju zemlju. Ako su jednoj dali da stavi silikone, tesko je braniti prirodnost. Cak bi i na sudu bilo tesko, ne znam kako bih branila ako bi bile dopustene plasticne operacije a ne znam da li jesu.

to i jeste argument za trecu kategoriju u sportu

da, smatram da su treće kategorije neophodne tamo gde su fizičke razlike od značaja, gde mogu da ukinu jednake mogućnosti ili gde mogu da ugroze (recimo u zatvorima)

u ostalim oblastima života, da li ću nekoga oslovljavati sa gospođo dok u ćelijama pakuje xy hromozomski par mi je baš svejedno, i zavisi od toga kako se osoba vizuelno predstavlja, tj da li 'prolazi' kao pol koji želi da bude, ili kako ona sama želi. mogu da ga zovem gospođo čak i ako ima brkove

ne znam za ovo za izbor za mis, moguće je da je i ovde postojala nefer prednost usled feminizujućeg dejstva estrogena koje trans žene koriste u procesu tranzicije, kao i operacija za afirmaciju roda. ali ako su plastične izmene tela generalno dozvoljene na tim takmičenjima, onda ok

da, smatram da su treće kategorije neophodne tamo gde su fizičke razlike od značaja, gde mogu da ukinu jednake mogućnosti ili gde mogu da ugroze (recimo u zatvorima)

u ostalim oblastima života, da li ću nekoga oslovljavati sa gospođo dok u ćelijama pakuje xy hromozomski par mi je baš svejedno, i zavisi od toga kako se osoba vizuelno predstavlja, tj da li 'prolazi' kao pol koji želi da bude, ili kako ona sama želi. mogu da ga zovem gospođo čak i ako ima brkove

ne znam za ovo za izbor za mis, moguće je da je i ovde postojala nefer prednost usled feminizujućeg dejstva estrogena koje trans žene koriste u procesu tranzicije, kao i operacija za afirmaciju roda. ali ako su plastične izmene tela generalno dozvoljene na tim takmičenjima, onda ok
nemam pojma kako ta takmicenja funkcioniraju
niti me zanima iskreno

Back