Quantcast

Трамваји у Нишу

Ginger

Domaćin
Poruka
3.230
Је ли би сте волиле да их опет има?Које ралације?Где би сте сместили шине?...

Ја би јако волео да има опет трамваја,макар само релација центар-Нишка бања...

mari47

Stara legenda
Poruka
94.333
Bas sam mislila da se oglasim na ovu temu i reci da bi bilo lepo da imamo tramvaje, nesto sam utripovala da to gradovima kalibra Nis pripada!
Medjutim, sad se slazem sa Kurtom koji kaze...ima gorucih problema!
Naime, malopre na B92 vest iz Nisa..narodna kuhinja u Nisu ima 5000 korisnika, a pokrenuta je akcija Banka hrane, gde bi veliki trgovacki lanci u Nisu hranu kojoj istice rok za 2 ili 3 meseca, istu davali najugrozenijima i ustanovama bog ove vesti toliko sam tuzna veceras!
A tebi Kurt pohvala, imas viziju koja recimo meni nedostaje cesto, ja sam covek trenutka! Na kraju, zato i jesi moderator!

Ginger

Domaćin
Poruka
3.230
Трамвају си исплативији...Имају они своје предности,то не може нико да оспори...:mrgreen: Ја јесам доста субјективан кад су у питању трамваји,волим их као и све што се креће по шинама...:lol::mrgreen:

asdf-jklč

Zainteresovan član
Poruka
212
Realno govoreći, teško da ćemo u neko dogledno vreme da imamo tramvaje. Slažem se sa i ja da toliko toga ima što zahteva našu pažnju odmah sada, tako da tramvaji moraju da čekaju neko drugo vreme. A ideja da se vrate je lepa, ali za neka lepa vremena.

Appel

Iskusan
Poruka
5.689
Ne treba nam. Samo dodatan trošak gradu, pored gomile gorućih problema koje treba rešavati, kao recimo izmeštanje pruge iz grada... totalno gubljenje novca...
Možda kratkoročno, ali na dugi rok tramvaji znače i uštedu energije i smanjenje zagađenja.

Naravno, prvo da se reše ti gorući problemi, pa onda prelazimo na tramvaje. Ako treba za 10 godina, onda za 10 godina.

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.780
Је ли би сте волиле да их опет има?Које ралације?Где би сте сместили шине?...

Ја би јако волео да има опет трамваја,макар само релација центар-Нишка бања...
Prelepa ideja, ali tesko ostvarljiva...makar iz prakticnih razloga.

Ipak, slazem se da bi na pomenutoj relaciji (pa makar i Trosarina - Z. stanica) bilo dobro da se uvedu, da vrate stari duh Nisu.

mari47

Stara legenda
Poruka
94.333
Dragi Apele, moj muz tvrdi, a on je uvek u pravu ma koliko se ja busala, a i starosedelac je, u Naselju N. Tesla bila je tramvajska stanica, bila je to sesta tramvajska stanica na relaciji Nis_ Niska Banja.
On je bio mali ali se dobro seca da su zadnjeg dana tramvaji ,pred ukidanje, vozili besplatno. I seca se da je to bila radost sto je besplatna voznja i tuga sto vise nece biti tramvaja.
One kucice od tramvaja stoje i danas...nisu valjda i one od Turaka ostale?

mari47

Stara legenda
Poruka
94.333
Pjer, sine, kad sam ja dosla u Nis, tu sam inace udata, danasnje Naselje N. Tesla imalo je jednu u,ulicu i par kuca. Do Trosarine je bilo naseljeno, Brzi Brod je bio upola manji nego sada. To je valjda razlog sto se zvalo naselje br. 6.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.