Traka za trcanje

Poruka
17.135
Razmisljam da trazim mojima da kupimo traku za trcanje :manikir:
Elem ja se u to nerazumem osim kad vidim da nesto kosta 15 000 a nesto 45 000 i 145 000 pa znam koja je kolko dobra, pa me zanima da li neko moze da preporuci neku traku za trcanje dobrog kvaliteta za sto manje pare:lol:
I ako moze da mi objasni neko ucemu se one razlikuju pa ova kosta onooliko a ona ovolicko, vidim tu neku maximalnu brzinu ito ali da li samo zbog toga sto ova moze 16km/h kosta 3 put skuplje od ove sto tera 12km/h :think:

Hvala
 
Razmisljam da trazim mojima da kupimo traku za trcanje :manikir:
Elem ja se u to nerazumem osim kad vidim da nesto kosta 15 000 a nesto 45 000 i 145 000 pa znam koja je kolko dobra, pa me zanima da li neko moze da preporuci neku traku za trcanje dobrog kvaliteta za sto manje pare:lol:
I ako moze da mi objasni neko ucemu se one razlikuju pa ova kosta onooliko a ona ovolicko, vidim tu neku maximalnu brzinu ito ali da li samo zbog toga sto ova moze 16km/h kosta 3 put skuplje od ove sto tera 12km/h :think:

Hvala

Posto redovno zimi trcim na traci za trcanje, nesto oko cega mogu da ti pomognem je u vezi brzine.Ako si rekreativac to je da ti neces da trcis brze od 10km/h,tako da zanemaris brzinu za pocetak.Do sada sam trcao u fitnes klubovima na trakama marke Tehnogym,sto je jako dobra marka,ali ako se traka koristi samo za kucnu upotrebu mislim da ti nece trebati vrhunska sprava posto se ljudi jako brzo zasite ovog sporta...
 
Razmisljam da trazim mojima da kupimo traku za trcanje :manikir:
Elem ja se u to nerazumem osim kad vidim da nesto kosta 15 000 a nesto 45 000 i 145 000 pa znam koja je kolko dobra, pa me zanima da li neko moze da preporuci neku traku za trcanje dobrog kvaliteta za sto manje pare:lol:
I ako moze da mi objasni neko ucemu se one razlikuju pa ova kosta onooliko a ona ovolicko, vidim tu neku maximalnu brzinu ito ali da li samo zbog toga sto ova moze 16km/h kosta 3 put skuplje od ove sto tera 12km/h :think:

Hvala

Dobre trake koštaju tri puta više.
Da sam na tvom mestu nebi bacao pare, nego lepo na adu, košutnjak, itd ili teretana.
 
Pre par godina sam nekih 2-3 meseca isla u teretanu, trcala sam i na traci. Iskreno brzo smori, nemas onaj osecaj kao kada trcis u prirodi, kada tvoj organizam sam menja tempo u zavisnosti od umora, nema zivosti, ni osecaja pokreta (ne znam kako da objasnim da toga nema :lol:, ali lepo nema). Smoreno je trcati u mestu.
 
Razmisljam da trazim mojima da kupimo traku za trcanje :manikir:
Elem ja se u to nerazumem osim kad vidim da nesto kosta 15 000 a nesto 45 000 i 145 000 pa znam koja je kolko dobra, pa me zanima da li neko moze da preporuci neku traku za trcanje dobrog kvaliteta za sto manje pare:lol:
I ako moze da mi objasni neko ucemu se one razlikuju pa ova kosta onooliko a ona ovolicko, vidim tu neku maximalnu brzinu ito ali da li samo zbog toga sto ova moze 16km/h kosta 3 put skuplje od ove sto tera 12km/h :think:

Hvala

Trake su preskupe, bolje ti je da ideš u teretanu
 
Razmisljam da trazim mojima da kupimo traku za trcanje :manikir:
Elem ja se u to nerazumem osim kad vidim da nesto kosta 15 000 a nesto 45 000 i 145 000 pa znam koja je kolko dobra, pa me zanima da li neko moze da preporuci neku traku za trcanje dobrog kvaliteta za sto manje pare:lol:
I ako moze da mi objasni neko ucemu se one razlikuju pa ova kosta onooliko a ona ovolicko, vidim tu neku maximalnu brzinu ito ali da li samo zbog toga sto ova moze 16km/h kosta 3 put skuplje od ove sto tera 12km/h :think:

Hvala
Iskreno traka ti ne treba...bolje je trcati u prirodi, zanimljivije je a i zdravije je...ne valja trcati u kekoj prostoriji, i to u mesto... :ok:
 
Ako imaš uslova(para i prostor)svakako kupi traku jer ona puno znači za onoga ko hoće stalno da trenira.Ja imam komplet teretanu u stanu i normalno i traku.Kad je odvratna zima,bljuzgavica ili leti na + 40 uvek trčiš kad hoćeš i kad ti odgovara.Nemaš problem sa teretanom ,da se spremiš,odeš,dođe ti na red trčanje a sve trake zauzete,a to se često dešava.Preporučeno je u svim teretanama na svetu da se na trenažerima ne zadržavate duže od 20 min.zbog drugih a trčanje kraće od 30 min.i nema pravog efekta.
Što se tiče same trake imam Capriolo 451,elektromotornu,košta oko 500 evra i sasvim je ok.Imali smo 2 manja kvara ali su ljudi iz Capriola to brzo i efikasno sredili i to bez nadoknade iako je sad van garancije.Prvi kvar je bio na displeju p su ga zamenili a drugi je bio zbog transformatora i njega su zamenili.Majstor mi je rekao da se takvi kvarovi dešavaju i na trakama koje koštaju i soma ipo evra tako da cena ne znači da se traka neće kvariti.Važno ti je ko će da servisira tu traku.Raspitaj se kod tog servisera za traku koju bi kupio(u garanciji od trake ćeš videti ko je serviser pa pre nego što je kupiš proveriš kod tog servisera kakvog je kvaliteta i kakva su iskustva do sada imali sa takvim trakama).
 
Kad je odvratna zima,bljuzgavica ili leti na + 40 uvek trčiš kad hoćeš i kad ti odgovara.
Sta fali zimi? :) Ja sam trcao na -10 redovno prosle zime i nisam ni kijavicu zaradio. A leti lepo ustanes ranije, pre posla, i na trcanje. Ili uvece posle 8.;) Svaki pravi sportista i rekreativac ce se bez obzira na vremenske uslove pre odluciti za prirodu nego za klimatizovan prostor.
 
Dobro pitanje. i ja bih pitala nesto slicno. veliki sam ljubitelj trcanja i rekreacije uopste. Kad god vreme dozvoljava trcim na stazi, a cesto idem iu teretanu. Medjutim kako je najbliza jako udaljena zelela bih da kupim traku za trcanje pa me zanim koja je razlika izmedju magnetne, mehanicke i motorne, osim u ceni sto sam i sama primetila?
Ako se neko razume neka mi kaze da li je i zbog cega bolje kupiti traku ili krostrenazer?
 
Ako imaš uslova da kupiš traku svakako je kupi jer olakšice koje ona donosi ne mogu da shvate oni koji je nemaju.Što se tiče vrsta traka magnetnu nemoj kupiti ako hoćeš da trčiš jer ona je samo za hodanje.Pošto je uvek pod nagibom ne možeš da trčiš jer traku pokrećeš svojim nogama ,već ako hoćeš da trčiš moraš da se držiš rukama za rukohvate jer si u mestu dok kod motorne nemaš takvih problema.
Motorne sa jednim motorom su malo jeftinije i kod njih menjaš nagib ručno i pri tome moraš da siđeš sa trake tako da za ozbiljnije trčanje(brže,duže i sa čestim menjanjem nagiba )treba da kupiš motornu traku sa više motora .Cene su im od 40.000 pa nagore.Nemoj da misliš da ako kupiš traku za 40 ili 50 hiljada da će ti slabije raditi od onih za 150.To što ima u radnjama nisu profesionalne tako da ti je uglavnom sve isto.važno je da gledaš za pojedine trake ko ih servisira,gde su servisi i sl.
ja imam Capriolo model 451 i sasvim je ok.
Baš se pitam gde sad trče svi ti koji kažu da treba trčati napolju.Sad nisu očišćeni ni putevi a kamoli ostalo,posebno jutros kad je pao novi sneg pa prekrio sav led tako da vam spomenuta kijavica predstavlja najmanji problem.
 
Ako imaš uslova da kupiš traku svakako je kupi jer olakšice koje ona donosi ne mogu da shvate oni koji je nemaju.
Eto ja je nemam. I voleo bi da mi objasnis razliku.Ako hoces naravno.

Baš se pitam gde sad trče svi ti koji kažu da treba trčati napolju.Sad nisu očišćeni ni putevi a kamoli ostalo,posebno jutros kad je pao novi sneg pa prekrio sav led tako da vam spomenuta kijavica predstavlja najmanji problem.
Prosle godine sam trcao pored Dunava u Novom Sadu. I to sa strane gde nije ocisceno. Ove godine nisam u NS pa sam nasao drugo mesto. Ovde je retko koji put ociscen i veruj mi da ima leda itekako. U delovima gde nema puno vozila trcim po putu i to po delu puta gde ima vise snega da se ne bi okliznuo(a patike nismu mokre) ,a tamo gde ima vise vozila i gde je veca mogucnost da neki automobil sklizne i udari me trcim po pesackoj stazi.
 
Eto ja je nemam. I voleo bi da mi objasnis razliku.Ako hoces naravno.


Prosle godine sam trcao pored Dunava u Novom Sadu. I to sa strane gde nije ocisceno. Ove godine nisam u NS pa sam nasao drugo mesto. Ovde je retko koji put ociscen i veruj mi da ima leda itekako. U delovima gde nema puno vozila trcim po putu i to po delu puta gde ima vise snega da se ne bi okliznuo(a patike nismu mokre) ,a tamo gde ima vise vozila i gde je veca mogucnost da neki automobil sklizne i udari me trcim po pesackoj stazi.

Posle 20 god.aktivnog svakodnevnog treniranja fudbala(što znači da sam trenirao i na minusu i plusu,i na travi,blatu ,pesku,betonu u svako doba dana )bez izuzetka i isto toliko godina po teretanama uvideo sam sve dobre i loše strane treniranja napolju i u teretani.
Kad treniraš ne možeš da kažeš treneru da su ti mokre kopačke ,ili da si skroz mokar ili blatnjav ,ili da ti je toplo već ćutiš i trčiš i trčiš i trčiš i posle toliko km više ti je dosta svega (i prilično dosadno kad je samo trčanje)pa i ne primećuješ ni prirodu ni druge stvari.
Trčanje u teretani je ok što se tiče vremenskih uslova ali i tu ima nedostatka jer u svim teretanama u svetu važi pravilo da na trenažerima ne možeš da ostaneš duže od 20 min.a i to što uvek trčim posle tegova pa se desilo puno puta da završim sve i hoću da trčim a sve trake zauzete pa čekaj ili kući,što je prilično glupo. Drugi problem sa teretanama je da ne možeš da treniraš svaki dan jer ima i praznika i godišnjih kad ne rade stalno .Treći problem je kad lik koji radi u teretani pusti neku psihodeliju od muzike i uz to moraš da treniraš pa ne znaš da li da tegom udariš sebe ili njega.

Ja sam imao sreće jer imam uslova i prostora pa sam sve to rešio tako što sam sebi u stanu sredio komplet teretanu(traka za trčanje,bicikl,golijat ,tegovi i strunjača) i treniram kad hoću,koliko hoću,biram muziku a kad trčim pustim neki film ili utakmicu .

Posle toliko godina ja sam sebi napravio idealne uslove za trening mada je sve to na kraju krajeva stvar ukusa,navika i uslova koje imaš.
Pozdrav i sretno trčanje
 
Kad treniraš ne možeš da kažeš treneru da su ti mokre kopačke ,ili da si skroz mokar ili blatnjav ,ili da ti je toplo već ćutiš i trčiš i trčiš i trčiš i posle toliko km više ti je dosta svega (i prilično dosadno kad je samo trčanje)pa i ne primećuješ ni prirodu ni druge stvari.
Trčanje u teretani je ok što se tiče vremenskih uslova ali i tu ima nedostatka jer u svim teretanama u svetu važi pravilo da na trenažerima ne možeš da ostaneš duže od 20 min.a i to što uvek trčim posle tegova pa se desilo puno puta da završim sve i hoću da trčim a sve trake zauzete pa čekaj ili kući,što je prilično glupo. Drugi problem sa teretanama je da ne možeš da treniraš svaki dan jer ima i praznika i godišnjih kad ne rade stalno .Treći problem je kad lik koji radi u teretani pusti neku psihodeliju od muzike i uz to moraš da treniraš pa ne znaš da li da tegom udariš sebe ili njega.
U pravu si.Svaka cast za odgovor.
Ja se bavim specificnim sportom pa mi mokre noge, blato,sneg u lice... ne smetaju. Sam odredjujem tempo i nacin trcanja. ;) Prija mi otvoreni prostor.
Da se razumemo, ja ne mislim da je traka losa stvar. Mislim da je dobra stvar ali da ima i boljih varijanti. Npr. moze se skupiti par ljudi,iznajmiti neku manju salu pa odigrati fudbal, basket... i eto kvalitetnog trcanja. Po meni je traka poslednja solucija. Ali svakako je bolje od sedenja u fotelji sa daljinskim u rukama. ;)

Posle toliko godina ja sam sebi napravio idealne uslove za trening mada je sve to na kraju krajeva stvar ukusa,navika i uslova koje imaš.
Pozdrav i sretno trčanje
Upravo to! Obojica smo isprobali pa se odlucili za svoju varijantu. ;)
Pozdrav i tebi. Samo nastavi sa zdravim zivotom.:ok:
 
Pozdrav, imam dilemu izmedju ove dve trake:
- Motorna traka za trčanje TS T-600 AI cena oko 52 000
- Body Sculpture BT-3160 S2M cena oko 45 000
- Body Sculpture BT-5408 S3P-C cena oko 57 000

Moze li savet koja od ove dve trake?
Taikodje ako moze info koji servis ovo odrzava u Beogradu, kako bih i njih pitao za savet.

Kupujem za kucu, spreman sam oko 400-600 eura da dam.
Sve tri su na snizenju u olimpsport-u.
 

Back
Top