ТРАГЕДИЈА У ЦРНОЈ ГОРИ

To se nadam se nece desiti ako normalan narod(ako ga uopste ima) odluci da do daljnjeg bojkotuje zeleznicu bar dok se prugom ne budu vozili vozovi od 90-ih god.pa na dalje.A sto se tice bilo kakvih vozaca u javnom prevozu mogu da garantujem da nijedan vozac koji vozi autobus nije trezan dosao iz Bijeljine u H.Novi.Na svakoj stanici se popije po neka loza po neka rakijica pa nastave ne znam da li njima treba hrabrosti da prodju kanjonom Morace ali iskreno meni treba jos vise da se vozim s njima.Dok se ne desi jos jedna ovakva nesreca mi necemo doci pameti.
 
Narod mora reagovati kao i posteni zaposleni u zeleznici. Mora postojati neki kriterijum i istina mora isplivati. Ne sme se cekati katastrofa za tako nesto, katastrofa se mora spreciti. Ona se nije slucajno dogodila, ona se izgleda morala dogoditi kako stvari stoje. Ali kako narod da bojkotuje kada je to vecini jedini prevoz.
Vozaci autobusa piju, to je poznato i imaju rutinu u voznji sto cini da se tragedije ne dogadjaju cesto. Ipak. policija bi mogla biti malo strozija prema njima kao vozacima punih autobusa. Neki red mora postojati.
 
Ja sumnjam da cu uskoro sesti u bus,a nadam se nikad vise u voz,sem mozda u Japanu.Nesrece mogu da se dogode,dogadjaju se ali ovakve stvari mogu da se predvide i na vreme reaguje da ne dodje do tolike katastrofe.Zemljotres mogu da predvide ljudi a ne da vide da su vozovi truli a vozaci pijani ko cuskije.Niko ovde nije normalan tako dok nas sve ne dokusuri po neki ludak za volanom necemo mi reagovati.
 
Ja sumnjam da cu uskoro sesti u bus,a nadam se nikad vise u voz,sem mozda u Japanu.Nesrece mogu da se dogode,dogadjaju se ali ovakve stvari mogu da se predvide i na vreme reaguje da ne dodje do tolike katastrofe.Zemljotres mogu da predvide ljudi a ne da vide da su vozovi truli a vozaci pijani ko cuskije.Niko ovde nije normalan tako dok nam svima ne dokusuri po neki ludak za volanom nekoga necemo mi reagovati.
 
Razumecu da je tesko kontrolisati saobracaj u visoko razvijenim zemljama gde je promet ogroman i brzine vozova daleko vece od nasih a tacnost voznog reda za primer. Ne mogu razumeti nista sto se tice nase zeleznice tako da u voz nisam usao od 1992 a autobuse izbegavam maksimalno. Toliko sto se tice mog poverenja.
 
Vidite, cudne stvari se dogadjaju u nasoj zemlji, kao u zoni sumraka (twilight zone), prosle godine su bila ubistva vojnika, sada vozovi... sta li je sledece?

Sta mi obicni smrtnici treba da mislimo, da smo mozda ukleti? Ili nam neko to i takvo misljenje na silu namece? Mozda ce neko reci to je diverzija i ispasce lud, onaj ko poveruje jos ludji a odmah za njima ce neko reci: " ma 'ajde ljudi" i on je lud.

Samo pravim koincidencije. Nemojte me shvatiti pogresno.
 
Nesreca se dogodila, a mogla je bitui izbjegnuta.Ljudski faktor 100%, ali na visem nivou, sto se pokusa slomiti preko ledja masinovodje,. kako bi se slucaj zataskao i zaboravio.Licno smatram da je on ucinio sve sta je u njegovoj moci bilo i smatram ga nevinim ,sve dok se ne ispitaju sve okolnosti i utvrdi njegova greska u tragediji.Naravno da su oni , koji sjede u foteljama i koji bi trebali da podjele odgovornost zatajili.Ako seljak ima 10 krava , dobro zna koliko ga kosta ishrana tih krava, pa zna koliko hrane treba da pripremi i koliiko ulaganja to trazi.Malo cudna uporedba , ali bi se trebalo znati , koliko kosta ulaganje u zeljeznicu da bi mogla da prevoz obavlja sigurnio i azurirano.Imamo zeljeznicu sa kojom se vozi oko 80 % ljudi, ali hocemo da imamo i avio kompaniju, sta je naravno pozitivno.Pitam se da li imamo dovoljno sredstava da sve to imamo , da bi u isti tren mogli da garantujemo sigurnost onima koji sjedaju u avione koji su stari po 20 godina i vozove koji se kupuju po evropskom otpadu.Sta nije dobro jednom svedjaninu ,to ne moze da bude dobro bilo kome. Zasto je Andrija Lompar ministar saobracaja i Medenica direktor zeljeznice , dali otkaz u startu, jos prije optuzivanja zeljeznicara , masinovodje. Znali su sa cim su suoceni i koji su propusti njima poznati.Posto sam covjek koji radi na veoma odgovornom poslu i covjek kojem se daju stotine miliona dolara na povjerenje , kao okolisa i ljudi na odgovornost, tvrdim da je greska negdje drugo, a masinovodju je najlakse okriviti.Mozda, da je postupuio drugacije , mozda bi se katastrofa mogla ublaziti ili da do nje ne dodje , ali greska tehnicka je greska naravno. U poslu postoji rizik, koji se treba da predvidi, da se sagledaju sve cinjenice i stvari koje mogu da dovedu do nesrece , a ne da se nesreca desi , pa da krivca trazimo u covjeku, koji je skupa sa ostalima isao u smrt ulazuci naporeda do katastrofe ne dodje, nadajuci se da ce njegovo iskustvo ipak uroditi uspjehom.On je bolje poznavao svu situaciju i tragedija je bila neizbjezna , ali ispravnost i tehnicka spremnost vioza pred put za za Podgoricu je i te kako diskutabilna. Sada se probudio Medenica , a prvi dan nije znao ni da zbori, pa kaze da mu sudija Radovic neda popravak pruge? Neda mu da se radi dok se slucaj ne ispita.Suosjecam se sa masinovodjom Drobnjakom i zelim mu skori oporavak ,a po mom licnom misljenju veci dio vlade bi trebao da da ostavku i krivicno odgovara za ovaj slucaj, jer sigurnost je mnogo bitnija od referenduma koji puni usta vecine ako ne i cjele vlade.
 

Back
Top